Споделена история от Здраве

Тест за СПИН
Здравейте, извинявам се за безпокойството, но имам един въпрос към. 75 дни след рискова случка си направих тест за СПИН, който беше отрицателен. До каква степен резултатите са достоверни, като проценти на този етап и трябва ли да си направя друг тест след третия или шестия месец. Благодаря Ви предварително.

Коментари

1.   Здравей,

Желателно е да си направиш пак.
аз вече съм си правила, спомням си, че лекарката каза, че обиновено резултатът е реален след третия месец, а най-сигурен след шестия.
успех... и следващия път с презерватив ;)

Шайн:)

2.   Аз бях в подобна ситуация, твърди се, че резултатът е сигурен след 30 дена от рискувата случка. Все пак се твърди, че 100% е сигурно след 3 месеца, но има случай да се е развило след 4,5 месец. Аз лично ти препоръчвам да си направиш след 3 с 6 месеци. Мисля, че няма от какво да се тревожиш, но нищо не ти пречи.

3.   Доколкото си спомням спин-ът има инкубационен период от 15 години това ще рече че може да си заразен и да не знаеш и да заразяваш в продължение на 15 години без дори да подозираш че си заразен и че заразяваш но това са много редки случаи в повечето случаи до 6 месеца се развива.

4.   Номер 3: Абсолютно неграмотен (на ) си.

Зараза със СПИН е едно, развитие на болестта-съвсем друго.
Я се поограмоти малко.

5.   На 1 декември правеха безплатни такива изследвания по центровете и ни казаха че това са резултати от последните 30 дни, ако по скоро си била с някой няма как да разбереш преди да е минал такъв период, а тези изследвания се правят с вземане на краф от пръста, евентуално при положителен резултат едва тогава се взима венозно кръв, това е с което мога да ти помогна.

6.   На организма му е нужно от 4-8 седмици, за да изработи анитела срещу ХИВ. При 5% от случаите, обаче антителата се появяват едва след 6-ия месец. Аз бих те посъветвал да отидеш и след 6-ия месец за повторен тест.

7.   има ли разлика,ако си направиш иследването в специалния център в ХЕИ,или в платена лаборатория където си плащаш зада ти го направят,или разликата е,че там в ХЕИ е безплатно и анонимно а докато в платените лаборатории не е анонимно и безплатно за изледване на ХИВ/СПИН

8.   и аз си направих тест за хив във Пловдив в анонимен и безплатен кабинет за иследване на хив/спин и резултатите бяха отрицателни след това си вноших една параноя че сам се заразил сега от там докато са ми вземали кръв и си викам че няма как щото тази спринцовка е чиста никои не я е ползвал,защото никога не биха направили тъка ама защо си го мисля нз кажете нещо по този вапрос : )

11.   Здравейте,
мъчи ме един въпрос:
имах съмнения за някое венерическо заболяване ( гъбички ) и си определих час при дерматолог. направиха ми кръвна проба за други заболявания, изписа ми крем и след като го ползвам 1 месец ми каза да отида пак. когато отидах доктора искаше да ми направи още една проба но тоя път беше само за СПИН, каза ми че всичко е наред че резултатите са негативни но в мен се поради едно съмнение, естествено не е без причина. причината беше изражението в лицето на доктора и моите мисли че не искат да ми кажат със сто процента преди втората пробра. Въпросът ми е дали съм заразен, дали крият истината защото следващата ми среща е след доста време и ако има възможност бих искал да се успокоя с вашите знаниа и с вашата помощ! блягодаря ви предварително

12.   Ами аз само ще кажа, че може да се изследвате безплатно в Националния Център по Заразни и Паразитни Болести в Отдел Вирусология на бул. "Столетов №44 А" в лаб. по HIV.
Там си има специалисти които да ви обяснят кое кога и как е сигурно като резултат :).

13.   Здрасти, искам да попитам как се използват тези нови тестове за спин, които ги продават по аптеките, и за цените долу горе по колко са те