Споделена история от Здраве

Как да си оправя стойката?
Здравейте, на 17 години съм и започнах доста да се прегърбвам.. главно раменете превивам напред.. Когато съм на компютъра положението е най-зле. Седя по вдевъзможни начини само не и какво трябва, и знам че е така, но просто не мога.. изправям се за малко и след това отново обичайната поза с краката върху бюрото.. Докато ходя се изправям горе долу.. като се огледам в някоя витрина и си видя стойката се изпаравям, но да седя права не мога, не ми е удобно...
Има ли начин да си оправя стойката.. някакъв корсет или нещо, което да ми държи права докато съм на компютъра.. и от къде мога да си купя нещо такова.. колко струва горе-долу.. Ще се радвам на мнение от някой с такъв или сходен проблем :))))))

Коментари

1.   Отиди при личната си лекарка и вземи декларация за лекар! Имаш сигурно кифоза и трябва да правиш упражнения :) . Но понеже си на 17 не знам до колко ще успееш да я коригираш и побързай защото имаш много малко време . Трябва да отидеш на ортопед (физиотерапевт) . Успех !

2.   Аз съм момиче на 16 и имам същия проблем, все съм прегърбена... Още по-зле е, че отдавна съм така и гърдите ми не растат заради това... Ще се радвам на съвети... :)

3.   Аз съм на 11 и ходя изгърбена. Мама постоянно ми казва да се изправя и това почва да ме дразни. Но сега като разбрах за гърдите ще се изправям. Може от тоова гърдите ми да не са равни. Мерси номер 2!