Споделена история от Здраве

Страхова невроза
ЗДРАВЕЙТЕ,
ОБРЪЩАМ СЕ КЪМ ВАС С МОЛБА ЗА СЪВЕТ. ОТ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ ИЗПИТВАМ СТРАХ КОГАТО ПРЕСИЧАМ НА КРЪСТОВИЩЕ. ТОВА МЕ ПРИТЕСНЯВА ТЪЙ КАТО НЕ МОГА ДА ГО ПРОДОЛЕЯ. ОПИТАХ С МЕДИКАМЕНТИ - ATARAX. ЕФЕКТЪТ БЕШЕ ВРЕМЕНЕН. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ.

Коментари

1.   Ами аз не знам конкретно как да ти помогна ноо поговори с психолог за проблема ти, ако не подейства потърси психиатър няма нищо срамно от това не може да се тъпчеш с хапчета това само ще ти навреди успех мила.

2.   Това е на психическа основа. Преодолеи го сам(а). мъжат ми казва, или ти си правиш акъла каквото искаш, или тои тебе разиграва. Затова трябва ти, да намериш начина. мисли нещо хубаво. на мен ми помага. успех!

3.   2 е прав, това е проблем в ума. Натрупал си негативи, и те сега избиват по този начин. Виж дали има нещо, което те тревожи? не взимай хапчета, не ходи по доктори. Изправи се с лице срещу това, и мисли, че не те е страх. Ако не искаш да се срещаш лице в лице с този проблем, той ще те преследва.

Посрещни го! Изплаши го ти него, вместо той тебе

4.   Съгласна съм със всички до тук. Потърси психотерапевт, ако това ще те поуспокой, но разрешаването на проблема зависи изцяло от теб.

5.   Хм едва ли е случаен този страх. Нещо го е предизвикал. Случка която си забравила. Първо нормално е всички да имаме страхове. Това ни предпазва от редица опасности в ежедневието. Но когато страхът от нещо е прекомерен, той се превръща също в заплаха. Нашата паническа реакция тормози самите нас а може да доведе по рядко и до инцидент. Така, че първо не го приемай като болест - то си е страшно на кръстовище. Второ мисли си например: как на всяко кръстовище най-приятният за теб човек е регулировчик на него. Сега да не хукнеш по- кръстовищата от радост, че си преодоляла страха си:) Доза предпазливост си запази! Успех!

6.   Здравейте!
Преди 4 години внезапно на улицата ми прилоша,и от тогава не смея да ходя сама по улиците.На работа отивам обикновено с таксита или ме карат от къщи,и вечер ме прибират.Странното е че това е само когато съм сама по улиците,превозните средства или магазините(даже там като че ли по-малко страдам от такъв страх).Какво да правя?Не може цял живот да се излиза само с придружители навън.Дали това е някаква страхова невроза?

7.   И аз съм така