Споделена история от Здраве

Заразен молуск
Здравейте. Моля ви, ако някой е имал заразен молуск да се опита да ми отговори на следните въпроси:
Колко дълго е протекло лечението и какво е било?
Задължително ли има инкубационен период или може да се изрази веднага?
Възможно ли е да липсват симптоми?
Какви са последствията ако не се лекува дълго?
Благодаря.

Коментари

1.   Здрасти, ти първо сигурен ли си, че имаш молуск? Ако да - лечението е премахването му с кюрета т.е. един вид оперативно. Не е страшно. За няколко минути е. За съжаление цялостно лечение няма, ще се появява пак. Трябва да го лекуваш. Иди при кожен лекар, той знае какво да прави. Приеми два съвета: първо намери половият си партньор от където си го прихванал, второ пусни си тест за СПИН. Не изпадай в паника, но понякога молуска се среща при хора със СПИН. Успех!

2.   От авторката:
Диагнозата ми е от лекар, но се притеснявам, защото лечението, което ми назначи засега няма ефект (хапчета и крем). Доколкото знам се лекува, но много трудно. А след този кюртаж дали остават белези?
Благодаря за отговора.

3.   За съжаление с крем и хапчета няма да стане. Дано не съм те уплашил много. Трябва да си по-внимателна и да поддържаш по-стриктна хигиена. След кюретажа почти няма белези, не е страшно. С малък инструмент заострен в единия край просто се отстраняват молуските. Дори не се налага да се слага упойка, защото се работи в най-повърхностният слой на кожата. Абе нещо като да си изстискаш пъпка- доста образно. Чак тогава ще сложиш антибиотичен крем, за да не се възпали нещо. След месец-вече трудно ще се забелязват местата. За съжаление обаче може да излизат отново. Лекувай партньора си, той сигурно също има.

4.   Благодаря много!

5.   Надявам се всичко да е наред. Успех.

6.   Добре а какво ще кажете, за такава молуска при дете на 1 година и два месеца, от къде може да е заразата и как да се лекува.

7.   Заразата е всъщност вирус, децата лесно могат да го лепнат. Появява се и по клепачите. Все пак като се има предвид малката възраст по-добре е да го види лекар, може да не е молуска.

8.   Да лекари го видяха и казаха че е молуска. Само с кюрета ли може да се премахне или може с течен азот или някакви мазила. Просто това е много малко дете и не знам как ще се изкюретират всичките. А и след кюретата пак се появяват и ако е така има ли накякво лечение изобщо.

9.   С мазила няма да стане, само кюретиране ( те ще преценят точно по какъв начин). За съжаление най-вероятно ще се появяват пак. Лечението е само кюретиране, друго няма. Все пак много зависи от случая, лекарите ще кажат точно какво може да се направи. В коя част на тялото са?

10.   Здравейте, днес бях на дерматолог и ми изрязаха молуските, казаха ми да ги мажа 2,3 дни с йодна тинктура нищо друго, но не ми казаха ще останат ли белези и само това ли трябва да правя?

11.   Здравейте, и аз имам подобен проблем.отстраниха ги и ми казаха същото нещо,йод и минавало.Така ли е наистиа?Кажете ми заразни ли са още след кюртажа?

12.   Аз имам 2 дъщерички. на по-голямата и излязоха молуски, когато беше на 2 години. Четох доста по този въпрос и реших да опитам със смокиново мляко, защото ми се стори най-безболезнен вариант за детето. Намазах само две, обаче стана по-зле, защото детето ги разчеса и разрани(защото смокиновото мляко гори) и молуските се разнесоха на още повече места. Станаха към 20 на брой. Мина една година без да предприема нищо, от страх да не се получи ново заразяване. И тогава молуските започнаха бавно една по една на минават сами -зачервява се мястото страшно много, прилича на възпалено но за 2 дни минава и молуската изчезва. И така и минаха всичките, без да съм я мазала със специални кремове. Не след дълго обаче и на малката и излязоха 3 молуски. Реших този път да действам отрано и отидохме на дерматолог- доцент. Докторката набързо и ги кюретира и естествено след 20 дни и излязоха цял куп нови гадинки по цялото тяло и по лицето...:((( и сега ще чакам "самолечението" да започне, че ми е много болно да я гледам така. Някой не знае ли някакъв бабин начин за лечение, който да изключва горене - нещо с невен или алое ...?

13.   Моето детенце беше на 11 месеца като се появиха.
Пробвах с смокиново мляко не стана.
салицил и свинска мас, не стана.
течен азот е много болезнен и възпалява.
Мазах с какви ли не бабини илачи - Само кюретата ги оправи. Колкото по навреме ги махнат толкова по добре, защото те се размножават докато е една в един момент стават 6 после 15 и така....
Вече година след кюретата не са се появявали.
Не знам от къде ги лепнахме???

14.   Знате ли, че Единствения Лечител на душата и тялото е Бог единствено и само Той може да излекува -изцяло и безвъзратно
...така, че молете го за изцеление.
Аз лично така издействах помощ на малката си дъщеричка и тя, слава Богу се излекува!...

15.   На дъщеря ми и излязоха преди около година .Тя е сега на 8 години. Първо на гърба после по ръцете и т.н.... преди месец ги махнаха ... но останала още една и сега ще ходим и нея да махнем.Много ми е притеснено.

16.   такаа, пак се включвам аз - моят коментар е номер 12 за двете деца. Както и по-горе споменах, на малката ми дъщеря и се появиха много нови молуски след кюретирането. След това оставих нещата на "самолек". И детето вече се изчисти, дори и белези не и останаха. Преди около месец и оздравя последната. Много ми олекна, но естествено има риск отново да се появят...пази боже.

18.   помоли се на Господ, няма по-Чуден Лекар от Него!
За моята щерка се молеха на Чудотворната икона в град Бухово-Достойно ест-и слава Богу тя оздравя напълно-отиди там или храм-паметника под ЦУМ Света Параскева и търси отец Георги- той служи и в Бухово.
Дано молитвите на Майката Божия успокоят душата ти,
разбирам те как се чувстваш и аз живях с този ужаст-" ако се появят...".
Остави децата в Божиййте ръце и живей очаквайки най-хубавото, което предстой!
...сърдечни привети...майка на дете!!!

19.   от скоро по аптеките имало нов крем за тях. Струвал 50 лв. Дерматолог ми го каза

20.   Здравейте, от близо 1 месец се лекувам от молуски и са много коварни докрора ми каза че се лекуват да не се притеснявам обаче трябвало повече време. Тои ми ги кюртира след което ми изписа Fucidin това е крем които трябваше да се мажа за да не се възпалят. Когато отидох на контролен преглед видяхме че са излезнали още и на такова меко място че няма как да се кюртират и ми изписа molutrex това е лосион такав, трябва да се мажат само молуските без да попада на кожата за6тото изгаря, има някакав ефект но като ида пак на контролен преглед то ще си каже. Успех на всички и не се притеснявайте всичко ще си доиде на мястото

21.   Здравейте, всички страдащи от коварните "молуски". Детето ми е на 3, 5 годинки. Появиха се на "опашката" и вече са към дупето и външните срамни устни. Разпространиха се много бързо и сега не искам да ги изрязвам - немога да си причиня това на детето. Хубаво, ще ги оставя и след година да речем сами ще паднат, ама до тогава колко деца още се заразят от нас???? Наистина незнам как да постъпя, доста сложна дилема... Може би да пробвам с Молутрекс??? Ако някой е ползвал лекарството, моля да сподели дали е доволен!

22.   тук има коментари за лекарството

http://discussions.framar.bg/1/30019918/?from=10

24.   Здравейте, аз съм на 20 години и имам молуски. Опитах с кюретиране, но се появиха пак, опитах и с йод, опитах и молутрекс и нищо не помага :(. Не мога и да разбера как се появиха но са ужасно упорити наистина. успех на вси4ки

26.   Спрете всякакви кюртажи и други подобни манипулации.
Изпращам рецепта с хомеопатични лекарства, която подейства на детето ми - 10 годишно, за 3 месеца изчезнаха, на мои познати, децата им бяха целите с молуски и се излекуваха с тази рецепта за 7-8 месеца, бавно е, но действа не се отчайвайте. Появяват се след прекаран вирус, когато имунната система отслабне.
Те са заразни, съдържат прахче, което като се пукне се разпространява, разпространяват се по кръвта, а не външно чрез докосване, затова не се премахват хирургично, а с лекуване вътрешно чрез повишаване на имунната система.

Хомеопатични продукти за вирусни молуски

1 Dulcamara 9 CH
2 Cynabaris 9 CH
3 Silicese 15 CH
4 Tus Oxydentalis 9 CH
5 Voxinotoxinum 15 CH
6 Pulsatila 30 CH

1-ви и 2-ри медикаменти се пият сутрин и вечер по 5 гранули с интервал от 30 мин. между тях.
3-тия медикамент - всяко нечетно число по 5 гранули.
4-тия медикамент - всяко четно число по 5 гранули.
5-ти медикамент на 2 седмици по 10 гранули.
6-ти медикамент всяка неделя по 10 гранули.
Дано подейства. Рецептата съм я дала на 4 - ма познати всички са доволни и при всички действа.

27.   Аз съм с 3, 5 годишното дете вече завяхват и са остали като белези. Успяхме да се въздържим от маниполациии и всичко мина чудесно. Успех на всички!

28.   дайте по конректно рецептата за молуските. първите 2 колко време се пият???

29.   Здравейте, много трудно намерих информация за този проблем наречен МОЛУСКИ. Появи се на синът ми, който е на 5 - на долният клепач на окото. Прехвърлят ме от кожен на очен лекар и нищо.... Просто сякаш и самите лекари не искат да се занимават, и да се ангажират с конкретно лечение... много съм притеснена, дори информация на този етап ще ми е от полза. За причината - единственото, моето ми хрумва е че детето ходи няколко пъти на плуване. Ще съм благодарна на мнение, което да е от полза - за лекар, терапия или споделен опит.

30.   Хомеопатични продукти за вирусни молуски

1 Dulcamara 9 CH
2 Cynabaris 9 CH
3 Silicese 15 CH
4 Tus Oxydentalis 9 CH
5 Voxinotoxinum 15 CH
6 Pulsatila 30 CH

1-ви и 2-ри медикаменти се пият сутрин и вечер по 5 гранули с интервал от 30 мин. между тях.
3-тия медикамент - всяко нечетно число по 5 гранули.
4-тия медикамент - всяко четно число по 5 гранули.
5-ти медикамент на 2 седмици по 10 гранули.
6-ти медикамент всяка неделя по 10 гранули.
Дано подейства. Рецептата съм я дала на 4 - ма познати всички са доволни и при всички действа.

Пият се докато изчезнат и малко след това- действа бавно най- малко 3 месеца.

31.   дъщеря ми е на 12 и има молуски от преди 3 год. мажех я с какво ли не. само козметиката с чаено дърво и повлияха добре. е не изчезнаха но поне избледняха и не се разпространяват повече. днес я заведох на кожен и ни изписаха молутрекс. проблема е че не мога да го открия в аптечната мрежа на целия град и цената му е 44, 50. не знан дали хомеопатията ще ми излезе по евтино но ще опитам със сигурност защото и аз съм на мнение че проблема идва от вътре на вън.

32.   Здравейте, днес водих дъщеря ми, която е на 6 год на лекар за да и махат молуските, беше ужасно понеже са на слабините и дупето. Попитах лекаря от какво се получават, отговора беше от слаба имунна система и в следващия момент се обърна към дъщеря ми и я попита дали иска да останат насаме за да и сподели нещо което само те двете ще си знаят. Това страшно много ме притесни защото освен това за имунната система разговора ни все се въртеше около сексуалното малтретиране, естествено се съобразявахме понеже детето беше до нас. Въпросът ми е щом тези молуски са по слабините задължително ли е да са предадени с директен кожен контакт, има ли някакъв друг начин на предаване, например замърсена тоалетна чиния, басейн и т. н?

33.   Аз имах молуски в слабините преди време. Ходих на дерматолог-венеролог и ми казаха, че това е щам на чпв и щом са там, значи са прихванати по полов път. Това е. Махат се с кюрета. Сигурно е възможен и друг начин на заразяване, но той е от порядъка на 0, 0.. %. Всяко образувание в тази част на тялото е свързано със заразяване по полов път. Чрез използване на общи кърпи, чаршафи, теоретично също може сигурно. Но и така да е, това означава, че някой от вас двамата също ги има. А при вас сто процента е прихванат чрез сексуален контакт. Трябва да говориш с детето по деликатен начин. Всъщност предполагам, че лекарят ти е казал за най-вероятния начин, по който тези молуски са се озовали там, нали?

34.   здравйте отново, нито аз, нито вече бившия ми съпруг не сме имали подобно молуски, те се появиха само при дъщеря ми. Не искам да си раравям главата в пясъка като повечето родители, ще се опитам да проуча въпроса за сексуалното малтретиране. имам съмнения в дядото и тук малко извън темата бих искала да помоля за съдействие към кого трябва да се обърна в такъв случай, дали психолог ще може да разбере какво се е случило :(

35.   Най-добре е наистина да се обърнеш към психолог, но който се занимава с деца. Ще е по-лесно за теб., а и психологът ще свърши със сигурност работа. Не оставяй нещата така. Лечението на тези мизерии е доста трудно, но пък ако наистина е малтретирана, душевните травми са по-сериозни.

№33

36.   Здравейте, на синът ни му се появиха молуски, когато беше на 6 мес. и изчезнаха след година.
1. Не сме ги третирали практически с нищо, освен с тампонче с йод САМО в/у отделните молуски вечер след като го изкъпем преди лягане. Приличаше на калинка :-) Тъй като йода може да раздразни кожичката на детето, ако се появи зачервяване спирахме за няколко дни, за да не стане рана! НЕ СЕ ПРАВЯТ КОМПРЕСИ!
2. Къпането във вана/ леген и др. подобни е ГРЕШКА, защото водата допринася за по-лесното им разнасяне, когато са "накиснати" вътре, т. е в ограничено пространство. Най-добре е къпането да е под душа, да не се задържа една и съща вода отгоре им.
3. Добрата хигиена подпомага да не се разнасят допълнително, но заразата Е В КРЪВТА, а не в/у кожата. В смисъл, ако докарате на детето си или себе си алергия от премиване и дезинфекциране няма да си помогнете. Вирусът при малките деца обикновено попада в организма чрез ранички по кожата, напр. подсечено дупе, пъпка ( детската кожа е много фина и затова лесно се появяват всякакви разранявания = вход за вируса )
4. НЕ СЕ ЧОПЛЯТ, а се оставят, когато изсъхнат постепенно от йода да паднат сами!!! Бъдете търпеливи, защото лечението без значение от начина на лечение трае с месеци!
5. Част от докторите, с които се консултирахме ( педиатри и кожни ) ни посъветваха да даваме и имуностимулант, защото заразата става лесно при по-нисък имунитет, а и самото преборване на организма да бъде подпомогнато. Ние не сме давали.
С мъжа ми не сме имали никога, нито пък някой от най-близките ни. Предположението ни е, че предвид възрастта на която му се появиха и "инкубационния период", вероятно се е заразил или в лекарския кабинет при ежемесечните консултации или още в родилното. Той е роден през зимата и първите месеци практически не е имал контакт с други хора освен семейството.
Повече информация за молуските има по руските и западни сайтове. В тези страни освен изрязването с кюрета се практикува също толкова оставянето им организма сам да се справи. Ние предприехме 2-то, защото синът ни е малък, а молуските страшно се бяха разпространили за тази 1г. около 50 бр. и преценихме, че изрязването една по една ще е кошмар и за него и за нас, а и после никакъв лекар няма да доближи. Според мен за възрастен е по-добре да се махат с кюрета, за да не заразява и партньора си.

37.   Здравейте и от мен.

Преди 7 месеца се разболях от прекалено натоварване и неспане. Месец след това отких молуски по сгъвката между крака и корема също ниско по корема (над члена)

Дерматоложката ми препоръча МОЛУТРКЕКС (слага се внимателно само върху молуската) и когато прегори/ зачерви много продължавам с бетадин (съдържа Иод)
Паралелно с това отидох на хомеопа. Даде ми няколо комбинаций да пия. Сутрин и вечер мазане хомеопатични хапчета. След месец даде резултат- най големите изчезнаха. Спрях да пия хомеопатията- и наскоро се появиха нови. Бях предупреден от хомепатката че трябва поне 3 месеца да не пропускам

Чух обаче, че имало прах КСЕРОФОМ жълт- продава се в България и с няколко напрашвания оправял проблема. Аз не съм в българия а в европа това не се намира.. за съжаление няма как да пробвам. Почвам отново хомеопатията.
Успех тази мизерна история!

38.   Здравейте можели да попитам, какво да направа моя приятел иска даго правим, но мен малко мее страх.
Искам дами дадете савет какво да направя.

39.   Здравейте можели дами дадете савет?
моя приятел иска даг правим но мен малко мее страх,
и се чудя какво да права

40.   купува си наполеонки и пердаши с тях :) освен презерватива

41.   Здравейте,
Излязоха ми пъпчици с гноен връх на слабините и отидох на лекар, но дерматолога ми каза че това са молуски. Започнах да се ровя из интернет, но тези снимки на молуски който видях не приличат на моите. Появиха ми се преди два месеца. Някой може ли да ми даде информация точно какво представляват тези молуски?

42.   Интересува ме, ако някой има по компетентен отговор даден на №41.

43.   Молуските са вирусно заболяване ( от групата на някоя от шарките беше ). Ако не бъркам инкубационният период е към 40 дни. Синът ми като бебе се беше заразил при посещението на консултациите. По неговата кожа се появиха като малки брадавички ( колкото главичка на топлийка ) с цвета на кожата. След 6 мес. започнаха да се множат и част от тях да се зачервяват с изглеждащо като гнойно връхче. От самосебе си се пукат и до 1-2 дни завяхват. На тяхно място остава белегче като кратер за по-големите или никакъв за по-малките молуски. Съдържанието не е гной, а белезникаво заразно и сравнително твърдо нещо. Ако искаш виж по-нагоре съм написала как процедирахме с детето ни ( 36 ). Задължително върви на кожен, за да определи дали са молуски. Макар и малко инфо за типовете лечение има и по наши сайтове. У нас практиката е да ги махат с кюрета, мажат с определени мехлеми, които ги изгарят. Навън има и практика да ги оставят имунната система да ги пребори. Най-често се хващат по полов път при възрастни ( масажи, басейни и др. ); малките деца са другите податливи, заради по-фината кожа. Счита се, че ниския имунитет способства, за "закачането" и повишаването му пък за преборването със заболяването ( ако нищо не се предприеме за лечение при нормални обстоятелства оздравяването отнема грубо 6 мес. - 1 год. време ). НО, предвид, че си възрастен човек, а не дете и водиш полов живот е по-добре да предприемеш нещо за лечението им, за да не ги "сееш" и да биеш на очи. Имунитет няма!
Поздрави

44.   Здравейте,

От известно време приятелят ми имаше много малки червени точици по пениса, и когато отиде на лекар му казаха, че са молуски и му ги махнаха. При моят преглед гинеколожката ми каза, че аз нямам молуски. Възможно ли е да е сбъркала, но и аз не виждам петънца?

45.   Възможно е, и може да се появят при сринат имунитет.. примерно след години.
Но е възможно и да нямате нищо...

46.   Молуските за вирус в кръвта и третирането външно има около 5% успех.Всички познати методи до момента не дават успех повече от 10% Хомеопатичната рецепта е хубава и отнема по дълго време. Има няколко вида гадни мекотели от този вид и е редно да се премахне причината. Вижте повече за тези гадинки:https://bg.wikipedia.org/w/index.php?title=Мекотели&redirect=no Това което даде при нас резултат е обяснено подробно тук. Ние премахнахме вируса по този начин:http://www.cds-mms.com/mms.pdf с хлорен диоксид. цената му е 35лв. и сме изразходили съвсем малко от него. В пари ни излиза не повече от 5 лв. цдс помага при всички познати вируси. има около 30 преведени филма как работи това чудо. Може да ги видите тук: http://www.cds-mms.com/видео-30 Казаха ни ако не помогне до 2 седмици да направим поне една процедура на биорезонансна терапия. вижте за какво става на въпрос. Много са интересни качените филми в линковете. Всички са на преведени на български език. Не се наложи да ходим на такъв преглед защото ни паднаха сами. Бяха около слабините и на вратлето. С тази пълна информация ви пожелавам успех в справянето на много проблеми в бъдеще време. Ние успяхме срещу 5лв да премахнем тези гадинки. УСПЕХ НА ВСИЧКИ.

47.   След 1 година мъки ползвах крем с чаено масло и минаха след 5-6 мазания. Бяха около ануса и там няма как да се третира с молутрекс например. Има много такива кремове, обикновено немски. Аз ползвах този, защото е на по-ниска цена, но се продава само чрез дистрибутори или в някои аптеки.http://green-master.net/Крем-с-масло-от-чаено-дърво?keyword=чаено дърво&category_id=0
По-рано пробвах и с чисто масло от чаено дърво, но много гори кожата и нямаше ефект