Споделена история от Здраве

Странен обрив по бедрата и ръцете
Преди няколко дена ми излезе много странен обрив по бедрата и ръцете. Появяват се пъпки, сухи посредата, където самата кожа се бели, а червеното и подутото е с форма на пръстен. Самият обрив представлява много пръстеновидни червени подутини, които може и да са от малки пъпчици. В средата на кръга след време при някои се появява обезцветяване на кожата сякаш. Придружен е от силен сърбеж. Колкото по-стара става "пъпката", толкова повече се разширява самият пръстен...

Отначало имах 3-4 по цялото тяло... и една вечер се изринах по целите крака и ръце. Ходихме в 2 болници посреднощ и нищо не можаха да ми кажат. Не знаят какво е.

Пия антиалергични лекарства, ако се окаже алергия, но явно не е, защото и сега съм на лекарства, а продължават да се появяват.

Вече си мисля за най-лошите неща и болести, главата ми е пламнала от мисли и притеснение, цялото ми семейство е до крайна степен притеснено, майка ми едвам си намира място от безсилие.

Моля ви, ако някой от вас се е сблъсквал с подобен обрив, нека сподели. Ако някой знае нещо по въпроса, дочул е нещо, видял е нещо подобно или напоследък да му се е случвало да дочуе, види или узнае нещо подобно, нека сподели. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Отиди на дерматолог по най-бързия начин, защото това ми прилича на обрив, който се получава при лаймска болест, а тя е опасна. Изказвам само предположение, не съм лекар все пак. Но по описание прилича на това, само че обикновено липсвал сърбеж или болка.

2.   Щом си ходил посред нощ в болница, значи си се обърнал към Бърза помощ, където определено няма дерматолози. Вземи направление от личния си лекар и отиди при специалист.

Имай предвид, че може да си алергичен към някои храни, които си ял наскоро: домати, краставици, мляко, ядки, риба, мъхести плодове. Казвам това от опит- имам атопичен дерматит и само лекарства не помагат.
Все пак отиди на лекар и не се шашкай- ще се оправиш, каквото и да е :)

3.   Ако си пипал котка скоро, това е заразна болест незнам как се казва, трудно се лекува, но се лекува, Преди време цялото ни семейство се зарази от едно малко болно улично коте. Не е добре да ти излиазат по главате тези кръгове може да ти опада косата. Иди на добър дерматолог.

4.   Може де те е ухапала някаква гадинка.

5.   Благодаря за отговорите, мили хора. Днес бях на кожен лекар, оказа се малко зло- някаква специфична гъбична инфекция, която съм я лепнала от палаткуването явно. Камък ми падна от сърцето.... Предава се чрез козината на заразени животни. И понеже не съм имала досег с животни, лекарката ми обясни, че е имала подобни случаи на хора, които са се заразили от спори, които явно са били полепнали по тревите и случаен досег до тях, може да ви зарази. Не всеки организъм е податлив, но моят явно се оказа такъв.
Да знаете, ако нещо подобно ви се случи, какво може да е.

6.   Майка ми преди години получи такъв обрив, след като почиствала кокошарника на село.
Веднага я изследваха за лаймска болест, не беше това.
Да, в крайна сметка се оказа някаква микоза /гъбички/. Пръстените се получават от това, че в средата обривът заздравява, а заразата се предава по-натам.
Излекува се, не помня как, но беше упорито. Ако засегне главата трябва да се маже с чесън, за да не оплешивее.

7.   На мен ми прилича на лишеи :) Развиват се по кожата по същия начин. Заразяването става от домашни любимци и мисля, че предимно е от кучета и котки... Лекуват се до колкото знам с мазила съдържащи йод :) И аз преди години имах един, а в залата където тренирах почти всички се бяха заразили с това. На някои им мина за около месец, два при мен може би заради мазилото стоя на крака ми цели 6-7 месеца, но мина за мой късмет :)