Споделена история от Здраве

Лепкава безцветна слуз
Здравейте! Аз съм момиче на 15 години. След месечният ми цикъл ми тече някаква лепкава безцветна слуз. Приятелките ми ми казаха, че това се нарича бяло течение. Ако е бяло течение защо ми тече и мога ли да го премахна?

Коментари

1.   Това е от матката, която се чисти по този начин
след месечния цикъл - по една чаена лъжичка на ден е нормално, не е нормално ако не отделяш слуз - затова са превръзките "евърдей".

А бялото течение /трихомоназа/ е с остра миризма и сърбеж, то е съвсем друго и при гинеколог с цитонамазка се установява, предава се по полов път, а може с хавлиена кърпа на друг, който вируса.

2.   Върви на лекар специалист.

3.   Нормално е.

4.   Да нормално и аз го имам това но съм чувала че и бялото течение не може да се премахне.

5.   Къде ти тече? Ако е по лицето е себорея и е от хормоните. По-добре спирай цигари/алкохол... за да не стане хронична и тогава винаги ще ти тече. Няма лечение.

6.   Не се притисняваи измии се с дамски душ и една чаена лъжичка млечна кисилина 2 пъти седмично и проблема е решен.

7.   Бялото течение е напълно нормално идва към 11 - 12 год. възраст и е признак за първата менструация. На мен ми дойде на 10 тва течение и след 2 години ми дойде. То си тече и не можеж да го спреш просто се промивай по често - всяка вечер там с интимни гелове сапуни квото имаш. Поддържай хигиена за да не стане възпаление.

8.   Aми аз имам това гадно лепкаво бяло течение както казахте от 3 години вече и не ми е дошло.. какво да правя????

9.   Лекар

12.   да и аз го имам от 1 година може би. нормолно ли е да тече толкова време