Споделена история от Здраве

Недостиг на въздух и прескачане на сърцето
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 221036 пъти
Със недостиг на въздух и прескачане на сърцето съм така и не откриха какво заболяване имам. Аз съм на 30 год. Ако има хора които да имат симптоми като моите може да ми пишат.

Коментари

101-150 от 297

109.   Абе модераторо що хората да не публикуват мейла или телефоните за контакт!? Може да да е спешно с риск за живота на хората и са отчаяни от некадърните лекари в БГ както в моя случай на Хашимото дето съм в последна фаза на агония:( Ама ти си и един! примерно детето ти ако получи някакво заболяване и ти ще пищиш по форумите.. то затова в всички форуми банват хора молещи се за помощ и търсят свестни лечители. Ако не сте съгласен с мнението ми, агрументирайте доводите си.

Модератор - има форуми, фейсбук и т.н., където може да имате и обратна връзка. Това е сайт за анонимно споделяне. Вие решавате, къде да пишете.

110.   Здравейте,

искам с 2-3 изречения, макар че в историята ми до сега, преминах през какви ли не тестове, проби, мисли, изживявания и т. н.

Един по-горещ ден се почувствах зле, тоест, започна да ми става зле, в случая започна да ми се завива свят малко по малко, картината ми се размаза, краката не ме държаха, поразтреперах се, прибхара ме приятели в къщи, след 20-30 минути на хладно при климатика се стабилизирах. На следващия ден обаче нещата се повториха и забелязах и страхотно сърцебиене, не се уплаших много но се замислих сериозно. Така си седях в къщи 10 дни, времето захладня и аз малко се постабилизирах, дойде есента и бях малко по-добре но пулса ми почти никога не е падал под 85 в легнало положение.

Онова което най-много ме притесняваше, че след като стана и тъгна на някъде имах МНОГО СИЛНИ ТУПКАНИЯ, МОЩНИ, едвам слизах до мазата, едвам ходех до магазина. Към зимата, в големия студ - като че ли бях по-добре. Започнах работа на едно много изнервящо място, нощните смени бяха добре но дневните бяха КОШМАР, защото всичко беше много изнервящо. Получавах много сериозни сърдечни кризи ли и аз не знам как точно да го нарека, просто от самосебе си сърцето ми започваше много силно да бие и много бързо, естествено идваше и паническата атака по време и след това. Вземах КОРВИТОЛ ама то докато го взема и започне действието му - сърцебиенето си минаваше дори пулса после доста падаше ( доста-доста... до нормалното а именно 72-76 удара в минута ).

Напуснах! Нямаше смислъл и от работата и от това да се крия и излагам пред хората, нещо трябваше да се направи.

Ходих на кардиолог, даде ми Корвитол, направи ми кардиограма 90 удара в ЛЕГНАЛО положение

пих корвитол ама пак имаше сърцебиене и СЕРИОЗНО ЗАПОЧНА ДА МИ СЕ ЗАМАЙВА ГЛАВАТА

на своя глава взех ПРОПРАНОНЛОЛ - защото един мой познат пиеше такива, те пак са един вид БЕТАБЛОКЕРИ

от този Пропранолол още повече започна да ми се замайва главата и сериозно взех да се плаша

пих и Гинкобилоба, пих и ОМЕГА-3 и т. н. няма подобрение

ЗАБЕЛЯЗАХ че когато ям сладко ВАФЛА, ТЕЧЕН ШОКОЛАД, МЕД или КАКАОВИ СЛАДКИ ИЗДЕЛИЯ - след един час, понякога и повече време започваше АДСКО СЪРЦЕБИЕНЕ

тука е момента и да ви кажа, че в продължение на 5 години аз всеки месец си купувах от една верига магазини х 2 кофи всяка от която 10 кг - течен шоклад известна марка

събуждах се с 3-4 бързи чисти лъжици от шоколада и след което 3-4 яко намазани филии + Кола!!!

така започваше всеки ден, като това правех х3 пъти всеки ден
Това ми даваше АДСКА ЕНЕРГИЯ И СИЛА, спокойно след таква закуска можех да пробягам 30 километра с няколко почивки

но след като започна това адско сърцебиене ииии когато забелязах че сладкото ОЩЕ ПОВЕЧЕ стимулира пулса - СПРЯХ ВСИЧКО СЛАДКО ВКЛЮЧИТЕЛНО И МЕДА

- не мога да ял сладко
- не мога на топло

обичах да се къпя не с топла а с вряла вода, вече се къпя с едва хладка вода

започнах да търся материали из интернет
какво ли не прочетох, какво ли не пробвах, полудях, страх, напрежение, натрапчиви мисли, тежка картина

така цяло лято
писна ми да пия всякакви хапчета за сърце и психични проблеми

честно да ви кажа МАЛКО ПО-ДОБРЕ БЯХ СЛЕД КАТО ГИ СПРЯХ

попаднах и на статията за "КАНДИДА САЛАЙВА"

гъбичката която предизвиква СТРЕС И НЕРВИ

имах моменти НЕ МОЖЕХ ДА СТАВАМ, толкова силно ме думкаше сърцето

направих теста с плюнката във вода - оказа се вярно!
помолих мои приятели и те да направят теста
оказа се, че само 1 мои познат който имаше проблем със нервите и задъхването - имаше "висулки" в чашата вода
Всички останали бяха с перфектно чиста вода след като се изплюеха

спрях слядкото на 100%

от 3 седмици пия ЖЪЛТ КАНТАРИОН и чувствам подобрение
Малко е - но го има

мисля да си взема пробиотици и други билки за изчиствне на КАНДИДА САЛАЙВА ( CANDIDA SALIVA )

четох и на английски, гледах и в ЮТУБ клипове

за сега това ми се струва най-вероятната причина за ускорения ми пулс и сърцебиенето КОЕТО ИДВА ОТ НИЩОТО, тоест всичко от стрес от тази КАНДИДА САЛАЙВА

за сега съм склонен да вярвам на тази теория и причина, макар че 90% от медиците в Бългавия ( то пък едни медици, виждаме по телевизията за какво става дума ) все още не вярват на това.

ще ида да си направя пълни изследвания ЗА БАКТЕРИИ защото на кръвта си правих 2 пъти на различни места и всичко излезе много добре!
не е захарен диабет, който си мислех и втълпих

чудя се и дали да не си взема от този THRELAC защото имам познати в САЩ

111.   Аз точно от този сайт открих, че моето сърцебиене и вечна умора се дължи на КАНДИДА, доказана с изследвания, и реших да пробвам с Тhrelac, дадох сумати пари за него, но ефект нямаше никакъв. Продължавам да се боря с тази кандида с всичко което чуя, но е много упорита.

112.   111. от къде си? и КЪДЕ си прави изследвания за Кандида? аз така и така не зная къде да отида?

113.   Отидох на гинеколог и той ми пусна влагалищен секрет за изледване, на което излезе candida, но ако си мъж не знам. Само знам че този Threlac не си заслужава, по добре някакви други пробиотици.

114.   Да и аз съм с Хашимото и имам същите оплаквания, явно това заболяване го провокира, странно е че пове4ето лекари го отричат???
Как се лекувате? Някой пробвал ли е с акупунктурА? Други алтернативни методи за овладяване на Хашимото и задух без синтетични хормони доживот? .... защото тия хормни на едно помагат а аз вече лични имам други оплаквания... като например проблем с костите.... Мнение?

115.   Threelac не си заслужава. Да скъп е. Ако не си заслужава защо само в Япония на година продават за 50 милиона! не се изказвай неподготвена. Аз съм го пробвал и от опит ти казвам че е най доброто за кандида. Само че е много скъп. Има и български пробиотици. И те помагат, макар че не са на нивото на японският! За хашимото човека да отива при дядо Тоню в гр. Гълъбово да му прави разрези на небцето. Ще го оправи за 6 месеца!! Кандидата е голяма гадост. Кандидата е причината за раковите заболявания. Тоест рака не енищо друго освен колония от Кандида според доктор онколог Тулио Симончини! Той лекува рак (кандида) с сода бикарбонат. проверете на youtube. com за него! всички ще се оправите, но лекар няма да ви оправи в България. Защото не четат и са неуки!! За кандидата е много важна диетата също. Никаква захар и глютен за няколко месеца. В. Р.

116.   Не се изказвам неподготвена, пила съм го повече от 4 месеца и ефект при мен нямаше. Подчертавам, че това е при мен, може на други да действа, но при мен не. А защо го продават ли, предполагам, защото рекламата му в интернет наистина е много голяма (чела съм доста за него в чуждестранни сайтове) и хората продължават да го купуват с надеждата да им помогне някога.

117.   116... учудвам се на негативността ти. treelac е уникален пробиотик от япония. Хората продават за 50 милиона на година от тези прахчета и са излекували милиони хора. Отиди на американският сайт candidafree. net и прочети хилядите благодарствени писма и истории!! Ако няма какво да кажеш, поне не пречи на хората да обменят много полезна информация!! повтарям МНОГО ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ! Защото ако не съм аз да споделям тук безплатно, много хора няма да разберат какво им има даже. Нито пък ще чуят за alтернативни методи на лечение с пробиотици като Тhreelac. може би ще ми кажеш че рекламирам и печеля от това. ХАХА---да ама не. Аз за разлика от теб си губя времето да помагам на хората безплатно. А теб те моля да не пречиш и да си пазиш негативизма за себе си и незнанието си също! За теб важи правилото.. не казвай на слепият че е сляп, че ще те намрази че имаш едно око.

118.   някой ще каже ли къде трябва да се иде и какви ТОЧНО изследвания да си направи човек - за да му се потвърди категоричния резултат за Кадидоза?

119.   118 Най точният тест за наличие на Кандида е теста със слюнката сутрин веднага след сън в чаша вода. Изплювате се във водата и оставята за 10 минути. Ако има бели нишки и облачни образования, това 1000% гаранция за кандида. на Гугъл на английски напишете Saliva TEST (тест на слюнката) i и вижте снимки и текст какво ще покаже. Иначе се ходи при микробиолог в лаборатория за анализ на секрети. Интересното е как се променя слюнката след употреба на пробиотик. Кандидата е в основата на повечето заболявания. Докторите използват различни имена. Но в основата на проблема са тези бактерий, паразити, гъбички. Това е корена на проблема. Не го ли унищожите, няма напълно излекуване. Само подтискане на симптомите!! Пишете, ще помогам на всеки който има нужда. В.

120.   В.

ще си купя 3 флакончета лактофлор и ще пия
поне 1 2 месеца
моли се да се оправя и ти да си прав за проблема и случая

нищо че форума е анонимен

121.   Тези пробиотици от аптеката са пълно менте, ползвах ги дълго време, сменях ги по вид-полза никаква. Правих експеримент, ако е вярно това което пишат в листовките, би трябвало да може да се подкваси мляко, но то даже не се и пресече(опит с домашно мляко). В опаковката няма и една жива бактерия-лактобацил. Ще имате голяма полза, ако си подквасвате домашно кисело мляко по натурална селска рецепта. Яжте много кисело зеле и пийте сока му, има много повече пробиотици отколкото аптечните ментета!

Коментара на №98, е много точен. Преди да ми открият депресията обиколих десетки кабинети, всеки откриваше по нещо нередно в здравето ми и ме тъпчеше с лекарства, но положението ставаще по зле. И аз като тези които се оплакват от задушаване и стягане(спиране)на сърцето, ходих на кардиолог, изследвания, натоварвания, прослушване-всичко уж наред, а мен ме задушава и стяга, имам чувството че ще умра пред кабинета. Стягаше ме и в корема, и тогава гастроспециалиста след като не откри нещо нередно, ме изпрати на психиатър.

№ 7, знайте, че и с "деанксит" могат да се оправят тези аномалии, за 3 месеца всичко се оправи, е и доста движение включих в борбата за излизане от това състояние, а сега поддържам ниво само с гимнастика, всекидневна.

122.   121 много си далеч от истината за пробиотиците. Пробиотиците се пият по схема. Лечебната доза е 3 по 2, а профилкатичната е 3 по 1! Лактофлор е това коета аз пия. И съм много доволен. Сигурно и другите са добри, но не съм ги пробвал. А не искам да сменям защото съм доволен. А депресията и тревожноста се появяват от невротоксините който се отделят от кандида албиканс. Един от тези невротоксини е формалдехид. Пий си дианксита и си вярвай че си добре. Аз не ти вярвам. Спри Деанксита и ще си говорим пак. В. Р.

123.   Ето, това би трябвало да ви помогне. http://www. google. bg/#sclient=psy-ab&hl=bg&source=hp&q=презкурин&pbx=1&oq=презкурин&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=s&gs_upl=3138l7961l0l11652l9l9l0l0l0l0l977l30. Ясно е, че щом съм тук, и мен ме души. И сърцето ме боде. На 47 съм. Динамиката, в която живеем е причината. Стрес и агония. Депресия и отчаяние. Не ходя по доктори. Убеден съм, че не могат да помогнат. Ходил съм. После се чувствам по-зле. Презкурин и заебин, приятели. Това е истината. Всяка сутрин на гладно... на който му понася. Бъдете здрави!

124.   Здравейте, от 2 месеца и аз имам същия проблем, първоначално екстрасистолите бяха единични, но от 10 дни са цели серии. Ходих и в спешни кабинети и при специалисти кардиолози, правих холтер. Казаха ми 4е не е нещо обезпокояващо изписаха ми конкор, деанксит, магнерич и ми препоръчаха да се успокоя. но все още не минава и съм много уплашена. Когато си легна затихват и изчезват, но особенно като изляза да ходя навън е кошмар, прескачания едно след друго и паника голяма. Ако някои може да даде съвет, моля да го направи, ще бъда безкраино благодарна!

125.   Съжалявам да слушам за лекарства и доктори. И аз имах този проблем 4 години и така и не можех да го реша. чел съм този форум и сега се връщам да споделя какво мен ме оправи. Дано ви помогне. Действа веднага, още на 1 ден.
Лимон изстисквате в чаша вода 200 грама и добавяте мед! водата да е топла, да не е студена! пийте колкото искате, няма ограничение, но не по малко от 3 пъти на ден! После споделете тук! Нека помогнем на всички! това е кошмар, знам за какво говорите! Надявам и искам повече този проблем да не се разисква тук!

126.   Въпросът ми е към тези от вас, при които Хашимото (въпреки, че ми е поставена тази диагноза, не ми се вярва, че тя предизвиква всичко това) задухът е придружен с прозяване, с необходимост от често оригване, както и по-скоро със забавен пулс и понякога с аритмия. Имате ли подобни проблеми и при какви лекари сте ходили. Може да става дума и за две различни заболявания, или за стрес, който да предизвиква всички тези оплаквания, защото съм забелязала, че при спорт или в приятна компания всичко отшумява. От друга страна би следвало да има органична причина за такива оплаквания, не може всичко да е на нервна почва.

127.   Аз имам точно същия задух, със същото прозяване, забевен пулс и всичко, което описа и имам Хашимото.... мисля, че то го предизвиква...
Засега никой лекар не ми е казал как да го лекувам това състояние...

128.   До 127: мисля да пробвам с японската гъба Комбуча, както и с тибетската, пише много хубави неща и за двете, като тибетската (тази, която се приготвя с мляко) не трябва да се пие повече от 20 дена, следват 10 дена почивка и после пак 20-10, така цяла година. Казват, че за една година организмът се изчиствал от всичко вредно. Още повече, че напитките, приготвени и от двете гъби били много вкусни. Ако не помагат, то поне не вредят, а и вярата, че ни помагат би намалила стреса.

129.   Хвана ме настика/грип и отидох при доктор. Откри ми прескачането на сърцето, което си го знам от преди година изледване. Изписа ми Ritmonorm.

Не пия алкохол, не пуша. Рано сутрин пия чаша кафе и това е. Спортувам 2-3 пъти седмично.

Работата ми е стресова, има напрежение доста. Гоня винаги срокове.

Смятам че прескачането се получава от психическия тормоз който ние хората имаме всеки ден. Мисля че всеки 5-ти има такъв проблем.

Вчера ми беше ужасен ден, не ми стигаше въздух, притъмняваше ми - отврат. От днес не пия кафе, не знам дали ще помогне. Ще пиша отново след 10тина дни, когато имам повторен преглед.

130.   А някой...

да забелязва, че във форума един, който постоянно дава акъли с какво да се лекуват хората с такъв и подобен проблем, А САМИЯТ ТОЙ НЕ СЕ Е ИЗЛЕКУВАЛ ОТ ТОВА?

имате ли такова подозрение? защото аз имам!

горкия човечец, той освен проблема с нервите има много сериозен проблем и с психиката

131.   Освен, че трябва да си направите подробни изследвания, трябва и да помислите, дали живота, който водите е здравословен, вие сте млад човек и ако с резултатите ви от изследванията са в норма, тогава помислете, че трябва да обърнете внимание и на това, как релаксирате след напрегнатия ден, как се храните и най важното-успявате ли да се усмихвате често през деня. Колкото и невероятно да звучи, това е важно.

132.   А чували ли сте за "умната храна", това е прекрасно нещо-вкусно, сладичко и помага. Това не е шега, ако някой се интересува, както и от други полезни БАД /биологично активни добавки/, които са решение на много проблеми, може да ми пише тук. Мога да консултирам всеки.

133.   чета ви отдавна, чета чета и след 2 години разбирам от всички форуми, че това няма лечение, поне досега никой не казал с какво се лекува този кошмар, така ли е???

НАИСТИНА ЛИ НЯМА ХОРА КОИТО ДА СА СЕ ИЗЛЕКУВАЛИ ОТ ТОВА И ТАКА ЛИ ЩЕ СМЕ ЦЯЛ ЖИВОТ?

134.   Здравейте, и аз имах такива проблеми казаха стрес но не бях сигурен. Така де отидох на кардиолог лицчно и ми откиха пролапс на митрална клапа което ен е опсано и го имат до 10% от хората. Ако имахс такъв проблем пончкога имаш същия проблем като стрес. Така че винаги пулни иследвания е добре.

135.   така съм от година вече
пих всякакви билки
жълтия кантарион най-добре ми повлия
обаче не може да се пие дълго време
а и не изчезва напълно проблема
просто намалява сърцебиенето на около 50%
когато си седя и лега... бива
когато стана и тръгна на някъде удря
на топло ако съм... полудявам
ж кантариона е само донякъде
валерян опитах... долу-горе добре
ама пък по едно време много ме заболя в областта на апандесита, спирах и започвах на няколко пъти и се оказа че е от валеряна
отпадна и той
пих бетаблокери ама от тях ми се завива свят и пак и пак съм като нервен и изнервен
Не мога да си позволя да споря с никой защото само за няколко минутки и всичката кръв ми се качва в главата и сърцето ми бие все едно съм бягал 20 км
МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ КАКВО ДА ПРАВЯ
НА КАКВО И КАКВО СЕ ДЪЛЖИ ТОВА
КАК ДА ГО ОПРАВЯ
ВЕЧЕ НЕ СЪМ ПЪЛНОЦЕНЕН ЧОВЕК

136.   Здравейте на всички! Допреди 2 часа си мислех че съм единствената с този проблем. От една две седмици имам такива прескачания на сърцето, че чах се плаша вече а така се засилва и проблема. Освен това трудно си поемам въздух, имам ту ускорен ту забавен пулс... абе с една дума ужас. Имам операция на щитовидната жлеза отпреди 20г. /сега съм на 40/. Доживот съм на заместително лечение с L-Тироксин. Освен това пия кортикостероиди заради друго заболяване на надбъбречната жлеза. От може би 5-6 години пия и антидепресанти/отначало деанксит и ривотрил, след това деанксит и транксен! За тогавашното ми състояние много ми помогнаха, помагат ми и сега въпреки че от година не ги пия редовно, само при нужда. Но да се върна за моментния ми проблем със сърцето. Тези прескачания ме тревожат много, въпреки че преди няколко дни бях на кардиолог и той ми каза да не им обръщам внимание и че колкото по добре компенсирам хормоните толкова по добре ще е сърцето. Единственото което ми предписа беше Конкор от 2, 5mg. но да взимам само половин хапче и то при нужда/при тахикардия/. От толкова хапчета вече ми се гади. Пиша всичко това не защото очаквам да намеря някакъв чудодеен елексир... Просто исках да споделя моите проблеми! Единственото нещо което ми трябва е нещо за прочистване на организма от натрупаните токсини, но проблема е че не мога да спра нито L-тироксина нито кортикостероида, защото те заместват хормоните които ми липсват. Ако на някой му идва нещо на ум нека пише. Щото вече и докторите ни не са както трябва. И накрая ще кажа, че ако нямате друг проблем а само сърцебиене, задух, страх от това че ще се случи най-лошото то това наистина си е на нервна почва. Изживяла съм същите неща и все още продължавам да ги изживявам макар и по-рядко. Да аз прибегнах до помощта на психиатър, но не ви го препоръчвам на вас! Мисля, че има и друго лечение за това-повече контакти, слушайте любимата си музика, излизайте с приятели, намерете си половинка която ще ви дава любов а и вие на нея. Абе опитайте се да живеете живота си така, както на вас би ви харесал. Знаете ли че откакто съм седнала да пиша не усетих нито едно прескачане!!! Целувки!!!!

137.   до 136.
ако не сте опитвали със СОТАХЕКСАЛ - позаинтересовайте се, консултирайте се и може да опитате с много малки милиграми. Желая ви здраве и успех!

139.   моля ако някой от вас е забелязал като яде сладко че много повече му се разбива сърцето??? когато не се е изходил???
защото моето сърце е също като вашето, много бие, мнобо се дразня от всичко, особено ако не съм ял сладко но ям ли... става много лошо А и когато не съм се изходил, след това ми олеква и малко се успокоявам

140.   аз съм 129 и продължавам с историята...

Днес, 2 седмици след прием на Ритмонорм, резултатите бяха същите - даже и по зле. Чувствах задушаване, претъмняване, недостиг на кислород и прескачания през 2 удара (2 поредни един прескача).

СПирам ги от днес, след консултация. Направиха ми кръвни проби, хормони и др. Очаквам резултати др. седмица. Сърцето ми е наред всичко работи както е по книгите.
Проблема обаче си остава с прескачането.
Изписаха ми Bellergamin (успокоително).

Ще се посъветвам и с други доктори и ако кажат че е ок приема на Белергамина ще пробвам 1 блистер.

Иначе като чета всички коментари - ние сме си здрави, просто си внушаваме че сме малко болни.

Пишете ако сте пили Белергамин. Дозата ми е 1хапче вечер.

141.   Здравейте, мили хора! Проблеми с дишането, екстрасисистули, различи аритмии и много често вечер прибягвам до ривотрил1/4, а през деня пия и сотогама, но ефекта е временен от нея! Ще спрат ли тези чудовищни усещания, почти година пия тези боклуци и няма подобрение!

142.   до 140

мислиш ли че сме здрави щом изкачването на 4я етаж е равно на бягане на 3 км?
мислиш ли че е нормално от съвсем малка нервна ситуация, да се изпотяваш само за секунди и то от-до... е нормално?
мислиш ли че сме здрави и нищо ни няма щом когато трябва да пренесем 15 кг от точка а до точна б, а разстоянието само 30 метра, а сърцето бие все едно са те гонили 500 луди африканци да те изядат?
мислиш ли че сме здрави щом на всеки 2-3-5 минути ожадняваме и всичко от езика надолу пресъхва за секунди все едно си в пустинята и е 50 градуса?

МИСЛИШ ЛИ ЧЕ СМЕ ЗДРАВИ?

защото и дете на 5-6 годинки няма да ти повярва
ако ти се опитваш чрез самовнушение да се излекуваш като си повтаряш, че сме здрави, то аз никак не мисля така!!

ВЕГЕТАТИВНА НЕРВНА СИСТЕМА се нарича проблема ни на повечето тук
преживяли сме някакъв период на луд стрес, за това сме така
от хиперзабързания живот
че малка ли беше лудницата от 2005 до 2009 когато правехме пари
а сега за капак кризата
+ вредните храни и неправилния динамичен живот

всичко това сега си казва думата

за всички онези които имат проблеми със сърцебиенето, качването на всичката кръв в главата, с хипер недостига на въздух, с прескачането на ритъма на сърцето и т. н.
РАЗБЕРЕТЕ - проблема е в НЕРВНАТА НИ ВЕГЕТАТИВНА СИСТЕМА която управлява всеки орган у нас

тотапна промяна на начина на живот
и ще видите че повече няама да влезем тук

желая ви от сърце и душа скорошно и качествено отшумяване на проблема

но помнете че без малко помощ на психиатър И ПРОМЯНА НА НАЧИНА НА ЖИВОТ ( средата ) - няма да успеете

143.   о, забравих да ви препоръчам да прочетете това

дано модераторите го оставят

http://www. bb-team. org/articles/3631_nevroza

144.   Здравейте! Аз имам проблем с кандидозата. Не успяха да я изолират, но аз смятам, че в това е проблема. След едно лечение с антибиотик в началота на декември, от тогава до сега живота ми е ад, тръпки по тялото, бодежи в гърдите и трахеята, усещане за дисконфорт и подуване оклоо фаринкса, ужасно безсъние и натрапчиви мисли.. Посетих си личната лекарка около 10 пъти, търсихме какво ли не, притесних се ужасно... Благодарение на сайтове в нета, разбрах за кандидозата, ограничих сладкото, ям грейпфрут... опитайте и вие, и така достигнах до разбирането какъв е проблема////Въпроса е че няма как да се реши окончателно. Понеже съм от провинцията, ще си взема отпуск и отивам в София... дайте предложения къде да се изследвам, за да съм сигурна на 100 процента??? Положенито е нетърпимо! Съчувствам на всички, които страдат от това, много е упорито... и ви благодаря, защото ако чаках на лекарката ми.... а все пак сега хранителната диета, която сама си налагам, облекчава на моменти състоянието ми. Разбрах, че трябва и да си налагаш да не се ядосваш за нищо. Успех на всички, ясно е че сами трябва да си открием диагнозите, приятели!!!

145.   и какво сега грам сладко не трябва да ядем, едва ли не до края на живота си ли? моля ви се!!! забравете за тези простотии, че станах за смях на сумати мои познати и приятели защото ги накарах да правят тестове с вода и плюнка в чаша, и да снимат и да обсъждаме по 100 часа едни и същи работи. Едни имаха такава утайка че не е истина, парцали направо, а си си супер здрави, Имаше и обратния случай, нямат утайка грам ама си имат какви ли не здравословни проблеми, аз не смятам че проблема е с т. н. КАНДИДА или КАНДИДОЗА и производните и. Проблема е в ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО и ТОКСИНИТЕ + нервите + хипер забързания живот които образува нонстоп СТРЕС + вредните навици + нервите

!!!!! !
ИСКАМ ДА ПОМОЛЯ ВСЕКИ ОТ ВАС, ДА СИ ПРИЗНАЕ ЗА ПРОБЛЕМИТЕ С ХРАНОСМИЛАНЕТО И НЕРВНИЯ СТОМАХ
!!!!! !

147.   от 120:
След изследване на хормоните получух следното:
FT4 - 18. 2 pmol/L (допустими: 9. 0 - 22. 2)
TSH - 0. 9 mIU/L (допустими 0. 4 - 4. 0)

Според форумите и интернет, тези показатели са нормални, пасови.

149.   аз имам бодежи в сърцето заради кокалата през зимата, но кото я спра ми минава. Интересно лятото като пия кола не чуствам проблеми. Зимата не се пие газирано зле е за целия организъм. Пиете само топло и не газирано да си пазите сърцето!!!

150.   нервите, нервитееееееее :)
нервната система и психиката

вземете поне пийте жълт кантарион 3-4 пъти на ден ( има го и на хапчета, истински извлек, не се мъчиш да правиш чай )
Има и БИЛКОВ ЕКСТРАКТ А-Я
пийте 4-5 пъти на ден
само билки е
И АКО ВИДИТЕ ПОДОБРЕНИЕ, ДОРИ И МАЛКО ( КОЕТО ЩЕ СЕ СЛУЧИ ) - ОТИВАЙТЕ НА ПСИХИАТЪР, ДА ВИ ДАДЕ СПЕЦИАЛНИ ХАПЧЕТА ЗА НЕРВИ И ДА ВИ СЕ ОПРАВЯ ЖИВОТА, КАТО СИ СЕДИТЕ - НЯМА ДА СЕ ОРПАВИТЕ, ПО-ЗЛЕ ЩЕ СТАВА

151.   Аз имам подобни проблеми. Имам голямо подобрение, поне с прескачането на сърцето( изчезна на 99. 8%, преди това всеки ден по няколко пъти в продължение на 4 години) и сега съм доста по спокоен. Стреса като че ли го приемам по нормално. Започнах да пия адаптогени. ефекта беше на момента, 15 минити след като ги поех, прескачането спря. Препоръчеам да се запознаете с адаптогените. Точно за стрес са. Но аз продължавам да имам умора в късните часове на деня. някой с подобен проблем. Според мен имаме умора на надбъбречните жлези от прекалено много стрес. Нивата на кортизола не са ни наред. Това е хормона за регулиране на стреса. Оправих аритмията с адаптогените, но как да оправя тази умора в късните часове? Особено като се наобядвам и след това не съм добре. Само дрямка може да ме оправи, ама като си на работа как да стане?

154.   Здравеите! случаино попаднах във този форум и ми беше много интерсно, Ще ви помоля да споделяте за проблеми с гъбичките-аз също имам такива-бяха ми открити за стомашни проблеми като подуване, оригване, газове, но да поясня че тръгнахме да ги търсим с изследвания на изпражнения по повод дисбактериоза, причинена преди 2 години вследствие на прием на антибиотик и 2 годишно ходене по мъките на гстероентеролози. лекуване с Дуспаталини и всички видове пробиотици-безуспешно! Последно започнахме да морим гъбичките Кандида Албиканс с Низорал 10 дни по 2 на ден, на контролното изследване не показа растеж, но все още спазвам строгата диета за тях... не знам вследствие измирането им ли, или вече от силен стрес получих болки в мускулите и умора.... моля ако някои е имал подобни симтоми да сподели!
Ще ви информирам за по нанатъшни резултати-смятам да направя като вас хормони. за да видя как са.

155.   пиите хранителни добавки между яденото пиенето и пушенето това ми помогна! Много ясно, че няма да ви дастигне въздух като пушете по 3 кутии или 4 на ден, а това са много цигари! Товари се организма трябва повече да наблягате на съня!

156.   нито един от дотук писалите, който се е излекувал, не се върна за да каже, че му е помогнал психиатър. Въпросът е ЗАЩО? Може би българите още много дълго време ще изпитват срам от това.
След като имате сърцебиене, недостиг на въздух и моментално изстиване на крайниците плюс понякога да ви става лошо, това си е чиста невроза, казано на елементарен език СТРЕС. Стрес и срив на нервната система. А това е 100% сигурно ако хормоните и кръвната картина ви са идеални или с лееееки отклонения средностатистическите.
Проблем с психиатрите обаче е докато се налучка правилното лекарство защото всички започват с "деанксит" което е голяма грешка!
Идете при психиатър, вземете нещо средно слабо и ако до след 1 седмица правилна употреба няма промяна - сменяйте психиатъра!!!

ОПИТАЙТЕ

157.   ПУСНЕТЕ СИ ИЗСЛЕДВАНИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА! МОЛЯ ВИ!

КАТО ПРОЧЕТОХ НЯКОИ ОТ ВАШИТЕ ИСТОРИИ РЕШИХ ДА ВИ РАЗКАЖА ЗА МОЯ СЛУЧАЙ.
Половин година имах панически пристъпи и натрапливи мисли. Отказвах да пия антидепресанти и успокоителни. Когато видях че не мога да се оправя сама започнах да пия ципралекс и да посещавам психиатър. И така 2 години и половина симптомите бяха изчезнали. В момента, в който спирах Ципралекса и пак се появяваха. Един ден заведох баба ми на кардиолог и той ме попита мен ще преглежда. Помислих, че се шегува и му отговорих че още ми е рано. А той ми отвърна, че ако скоро не посетя ендокринолог ще стана негова пациентка. Пуснах си изследвания и си направих преглед той ми беше поставил правилна диагноза. Порових се из нета и открих ,че съм имала всички симптоми и то видими на Базедово болест от преди 3 години, но за съжаление нашите прекрасни лекари са били слепи дори за големите ми изпъкнали жабешки очи/типичен признак/
70% ОТ ПСИХИЧНИТЕ ЗАБОЛЯВАНИЯ СЕ ДЪЛЖАТ НА ПРОБЛЕМИ СЪС ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА.
ЩЕ СЕ РАДВАМ ДА СЪМ ВИ БИЛА ПОЛЕЗНА!

158.   Категорично съм съгласен с поста по горе написан. Щитовидната жлеза е причина за тези заболявания. Аз минах по същият път! Хормоните ми са в норма, но ми октриха антитела за Хашимото. Сега пия натурален хормон отТайланд внос. Не искам да пия Л-Тироскин. Разлика определно има огромна. Но защо загубих толкова време само лекарите могат да отговорят. Те така и не ми откриха проблема. Аз изчетох нета и си пуснах изследвания. Иначе минах през всички кабинети и всеки предписва каквото има да предлага! По симптомите може да се разбере много!!

159.   И аз имам проблем не ми достига въздуха, усещането е че колкото пове4е си поемам въздух толкова по често ме кара да дишам дълбоко тоест на 10 вдишвания веднъж успявам да си поема въздух като хората, някои да ми кайе нещо за това.

160.   Моля Ви и аз съм с Хашимото, кажете ми какъв е този натурален хормон от Тайланд и от къде мога да си го поръчам, както и дали е 100%-ов заместител на L-Тироксина. Благодаря Ви много!

161.   Л-тироксин има само Т4, натуралният хормон има Т4, Т3, Т2, Т1 анд калцитонин. Точно това което вашата жлеза отделя. thyroid-s се казва натуралният хормон. потърсете го в нета. дозата се увеличава постепено докато температурата на тялото се вдигне 36. 4-36. 8! при хашимото и проблеми със жлезата температурата на тялото е ниска. моята беше около 35. 8-36! сега е в норми. симптомите изчезнаха много бързо с този хормон! заболяването се лекува лесно със заместителна терапия, но трудно е диагностицирането! всеки трябва да си измери температурата, ако е под 36. 4 категорично има намалена функция на жлезата! и не трябва да се чака а да се лекува, докато не ви се е влошил живота и окапала косата!

162.   Здравейте аз съм едно 14 годишно момиче. От миналата година насам аз започнах да пуша много често и при това силни цигари. Тук от повече от една седмица много трудно дишам, чуствам постоянна умора, сърцебиене, гадене когато пуша и голямо главоболие. Някой ще ми помогне ли да ми каже какво да направя!

163.   161. ти сам ли си ги назначи тези "thyroid-s"???

че ми се струва вече какво ли не си опитвал, защото мисля че се самолекуваш, така е нали???

101-150 от 297