Споделена история от Здраве

Недостиг на въздух и прескачане на сърцето
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 221043 пъти
Със недостиг на въздух и прескачане на сърцето съм така и не откриха какво заболяване имам. Аз съм на 30 год. Ако има хора които да имат симптоми като моите може да ми пишат.

Коментари

151-200 от 297

165.   "thyroid-s се казва натуралният хормон. потърсете го в нета... "
Моля те дай линк, от където може да се поръча!
Благодаря!

166.   163 аз не съм глупав да се самолекувам, нито пък съм толкова глупав да се доверя на 100% на провинциалните посредствени некомпетентни доктори. 163 , имам въпрос специално към теб. Преди 100 години когато е нямало апаратура за кръвни изследвания, как хората са се лекували? Не си напъвай мозъка, знам че не знаесш. Лекъвали са се до изчезване на симптомите. Аз се чувствам отлично вече. А на теб ти препоръчвам да се лекъваш базирано на кръвните изследвания и препоръките на лекаря си, който ще ти обеснява че всичко е наред и че всичко е в главата ти. Аз вече съб добре, и нежвиждам смисъл да споделям повече как съм се оправил. Такива дребни душици като теб ме отблъскват да споделям. Затова това е последният ми пост на този форум. А ти се оправяй както можеш. 5 пари не давам за такива малки дребни душици като теб. Жив и здрав да си!

167.   От 40 години пуша. Стигнах до 2 кутии на ден. Кой ми е виновен за това, че получих горните синтоми. Сега се старая да не пуша. но се сетих доста късно. Ако човек осъзнае, че по-добре да си купи един парфюм, а не кутия цигари ще бъде здрав и няма като мен да пише сега.

169.   Аз съм пушам значи като пиете всеки ден кафе с цигара се получава избирайте или едното или другото за да намали ударите.

170.   Знам че всеки от вас страда. Знам че има много хора който са се оправили, но не казват как. Вярвам че каквото дадеш, това ще получиш. Затова нека ви споделя как аз си помогнах. От 6 дена пия един чай от Страхливче ( Дяволска уста). Предписват го за сърце и нервно вегетативна дистония! 1 лев струва само! И чудото май стана. Вече имам много повече енергия, прескачанията който направо ме подлудиха най накрая ги няма. тази билка е за слабо сърце или слаби нерви. Моля ви разровете се и прочете всичко което откриете. Това е моята и може би вашата билка.. Тая нервно вегетативна дистония се лекува доста трудно, но тази билка удари в целта. Кардилог ми я каза, аз пробвах.. работи! Тази билка се дава за дълголетие и за сърдечни проблеми. Нито антидепресанти ми помогнаха, нито бетаблокери за това прескачане, 4 години мъки. Най накрая тая билка направи чудото.

Вярвам че има сила отгоре която ни гледа, и ще се радвам ако мога да помогна дори само на един човек да не страда!! Анонимен приятел

И ако някой се оправи( става за дни), моля го от благодарност да сподели на този форум и да помогне на другите, нищо повече!

171.   Дяволска уста, страхливче, темянка - стрък 50гр

Leonurus cardiaca L.

Действие: Успокоява централната нервна система, има противогърчово действие, понижава артериалното налягане, забавя сърдечния ритъм и увеличава силата на сърдечните съкращения.

Приложение: При повишена нервна възбудимост, безсъние, хистерия, сърдечни неврози, начални стадии на хипертония, кардиосклероза, леки форми на Базедова болест, климактерични нервни смущения.

ОТРОВНО! Силно действаща билка! По лекарско предписание, с лекарски контрол!

Начин на употреба: Запарка - 2 с. л. билка се запарват с 500 мл вряща вода. Пие се по 150 мл 3 пъти дневно.

172.   Д-Р ИВАН СТОЕВ, КАРДИОЛОГ: НАЙ-ДОБРИТЕ ЛЕКАРСТВА ЗА СЪРЦЕ СА... СЕКСЪТ И ДИЕТАТА

http://www.blitz.bg/article/13584

- Можете ли да препоръчате някакви рецепти?
- При екстрасистолия най-ефикасна е следната смес:

Смесете по 3 части страхливче и съцветия от глог и по 2 части съцветия от лавандула и листа от розмарин. Размесете добре, изсушете и смелете билките. Залейте 3 супени лъжици от сместа с литър и половина вода и сложете сместа да ври само 1-2 минути. След това я оставете да престои един час и накрая прецедете през двуслойна марля. Пие се по половин чаша 3 пъти на ден половин час преди ядене.

173.   Цигарите трудно се отказват и задух да имаш.Така е защото зависимостта от никотина е по страшна от хероина.

174.   Г-н 166 знаем те, познаваме те, имаш над 15 поста във форума

самолекуваш се от паническо разстройсвто или страхова невроза и други фобии, пи какви ли не хапчета, като дори чак от САЩ си поръча бактерии и после се опита да ги препродаваш във форума, СПРИ СЕ ЗАЩОТО ПОДВЕЖДАШ МНОГО ХОРА

СПРИ СЕ!

най-накрая се сети да отидеш на доктор да ти направят изследвания за да се видиш накъде си

дано си минал и през психиатър, инъче нито ще се оправиш, нито ще спреш да влизаш тук и да подвеждаш хората

176.   174... Ти имаш нужда от лечение... За твоя информация аз вече се чувствам отлично и честно нямам нужда да влизам тук. А на теб аз който ти отделих 30 минути да ти слушам болките по телефона ти пожелавам първо да изчистиш мислите си и съьнанието си от злобата. Злобните хора не само че не се оправят, ами напротив боледуват от най страшните болести. Сигурно ще ме попиташ какво правя аз тук след като съм се оправил. Ами може би се оправих, защото за разлика от теб малко дребно човече аз искам и обичам да помагам без да очаквам нищо в замяна. Аз съм анонимният приятел който препоръча билката страхливче. Разписах се като анонимен приятел точно заради теб. И съм сигурен че ще помогна на някой както помогнах на себе си. А на теб ти препиръчвам жалко човече първо да изчистиш душата си, пък след това евентуално можеш и да се излекуваш. Ти си достоен за съжаление наистина!! Хем си болен, хем си злобен... много лоша комбинация! Нищо добро не те чака, повярвай ми!

179.   и кафе не трябва май да се пие и кокакола. Има хора дето са спряли кафето и само на цигари и топчето изчезва въпрос на организъм. Просто кафето и то дразни

183.   Здравейте, на 26 съм и спортувам редовно, но от няколко месеца по време на тренировка сърцето ми започна на губи по един удър и сякащ за секундичка замира, когато не се натоварвам почти не усещам сърдечният си ритъм, но при спорта или по-тежка работа прескача всеки път когато се понатоваря. След 10-15 мин натоварване съцето ми от неусетния ритъм минава на чукане в гърлото и следва аритмия. Кръвното ми беше ниско последните месеци, отидох на кардиолог и кръвни изследвания - кръвните бяха в норма, а съцето определиха като "спортно сърце" с по-ниска честота на пулса. Изписаха ми Diasporal - magnezium и ми казаха да го пия 2 седмици. Подобрение в кръвното има - вече е нормално и пулсът е в норми, но при спортуване проблема остана и е мн плашещо - повечко натоварване и се почва 3-4 бързи удъра, след това замиране за секунда и 3-4 силни удъра пак като удърите са силни чак в гърлото ги усещам(както и понякога докато лежа в леглото), спра ли тренировка ( бойни изкуства са) след 4-5 минути спира аритмията, но вече немога да тренирам пълноценно, в притеснението си.
Ако имате някаква идея моля ви споделете!!! Как да пресека този кръг защото положението ме влудява и плаши а положението е от 5-6 месеца така.
Възможно ли е да съм го изградил на нервна основа и къде да го търся
Благодаря!!!

188.   искам да попитам момчето с THREELAC, което е и момчето с магнезия, магнерича, с жълтия кантарион, с другите добавки и храни, с дяволското страхливче и т. н. дали е ходил на изследвания, ако да то какви и кога си ги е правил?

189.   цигари кафе повишава нервите лошо е... аз съм пушач и съм така придава сигнали към сърцето при спирането на цигари това нещо никотина отива в мозъка. Лошо е и в двата случая и да се пуши и да не се пуши проблем с нервите иначе не нищо друго....

190.   Ти дето пушиш 1 година и имаш проблеми. Аз като пуша от 8 години ко да кажа при мене сега започват да ми идат не знам при тебе защо е от рано явно много пушиш...

191.   и още нещо аз съм се опитвал много пъти да ги откажа заради такива проблеми, но безуспешно. Всъщност тоя проблем изчезва като качите някой килограм без цигари да се надявам.... Тия сиптоми като качите 5 10 кила ги няма....

192.   И все пак може да не пиеш и да не пушиш, но това не значи че няма да ти се случи нещо такова! Има много вероятности.. една от които е Исхемична болест.. или просто е на нервна почва.. :) направете си ехокардиография.. няма как лекарят да не разбере какво ви има!

193.   Аз съм с хашимото от 1 1/2година с някои симптоми! Пих тироксин и след него вече получих всичките възможни! Направо щях да полудея! На 10 2 2012 за първи път ходих при дядо Тоньо от Гълъбово. На 1105 ще ходя за 4 път. От самото начало спрях л. тироксина напълно! Почти всички симптоми изчезнаха, спя както никога до сега, спортувам почти всеки ден не спазвам никакъв режим, единствено спрях кафето и шоколада. Не трябва да се пие алкохол и газирано! Трябва да ходя при него всичко 8 пъти. Вярвам на този човек защото само той подобри състоянието ми!

194.   кандида симптоми
инвалидизиращи умора
концентрация / фокус проблеми
краткосрочната памет
болезнените стави
мускулни болки
изключително стягане в областта на шията и раменете
киселинен рефлукс
кафяв цвят слуз в задната част на гърлото
бели или кръв мехури в устата / езика / гърлото
unrefreshing сън
възпалено гърло
бял обложен език
отвращение да бъдат докосвани - "пълзи" кожата
хроничен синузит
често уриниране
диария
хроничен запек
главоболие, включително мигрена
замъгляване на зрението
чувствителност към светлина
болка в окото
депресия
раздразнителност
безпокойство
пристъпи на паника
личностни промени
промени в настроението
втрисане
нощни изпотявания
гангрена язви
недостиг на въздух
хипертония / високо кръвно налягане
световъртеж и проблеми с баланса
чувствителност към топло / студено
нетърпимост към алкохола
глутен непоносимост
неравномерна сърдечна дейност

дразнимото черво
запек и / или диария
болезнени газове / подуване на корема
ниска температура или ниска телесна температура
изтръпване / изтръпване на лицето и крайниците
сухота в устата и очите
затруднено преглъщане
снаряд повръщане
менструални проблеми (ПМС / ендометриоза)
повтарящи се дрождени инфекции
повтарящи се ушни инфекции
кожни обриви
суха / лющенията кожа
екзема
дерматит
акне
обезцветяване / blotchiness на кожата
пърхот
атлет и ректален сърбеж
хронична спортист крак
хронична нокът на пръст на крака и нокът гъбички
шум в ушите (тинитус)
алергии
чувствителност към шум / звук
чувствителност към храни
чувствителност към химикали
чувствителност към миризми
анемия
промени в теглото, без промени в диетата
замаяност
чувство в мъгла
припадък
мускулни потрепвания
мускулна слабост
пастърма-крак синдром
ниска секс шофиране

195.   кандида отделя етанол, формалдехид и ацеталдехид това се невротоксини които скапват нервите- паника, депресия раздразнителност, гняв, промени в настроението, тези са една малка част от симптомите, също така могат да се свързват с невротрансмитерите серотонин и допамин като се получават съединения (фалшиви невротрансмитери)които заемат мястото на нормалните и подтискат действието им. лечението е диета без захар оцет, мая, бяло брашно и пробиотици, чесъна е също добре да се използва, незнам кои са най-добрите пробиотици много хвалят треелак и новия файвлак но кой както реши теста с плюнката мисля е показателен които не вярва да отива на лекар за кандида. четох че които имат кандида често огладняват особено за сладко тя с това се храни, има способност да пуска инсулин подобно вещество което прави така че да пада кръвната захар симптомите на хипогликемията са почти същите, бервност, паника, раздразнителност нереалност така че действайте-успех и здраве на всички желая

196.   Здравейте ох хора ако знаете колко ама колко много ми омръзна от това недостиг на въздух обмръзна ми постоянно имам чувството че въздуха ми ще спре моля ви някой ако знае как минава това да ми каже всеки ми вике че е на нервна почва вече седмице и нещо става немога да дишам добре със него ставам и със ниго лягам хора сега съм на валериан до някаде ми помагат но след това е същата история омръза ми а едвам съм на 15 години много ме е страх ама много хора обичам ви!

197.   196 купи си РЕМОТИВ, това е билка но доста добре филтрирана, след третия ден ще почувстваш успокоение и облекчение, не обещавам да е много но ще ти свърши работа, а и разбира се опитвай се да се самоуспокояваш чрез музика или любими дейности, просто не се натоварвай с глупости и компютъра

198.   На около 20г. първо получих недостиг на въздух след поредица трудни изпити, лесно се оправих тогава. Отидох на планина за 3-4 дни с максимално натоварване, ходиш до изнемогване и ти минава. В последствие обаче пак след силен стрес започна безпокойство, безсъние, драстичен косопад, нервност и неуравновесеност, макар да нямаше повишено сърцебиене потърсих лекарски съвет при най-добрите ендокринолози. Влязох в болница, изследвания каквито и както си помисли човек и НИЩО, пациента бил здрав. Само да отбележа, че и с алергиите съм напред след един пожар. Началното Хашимото също е ясно, както и 2 кисти на Щитов. жлеза. В последствие много бавно се появи и ужасяващо сърцебиене. В невъзможната ситуация, в която бях и бях пробвала какви ли не дишания, гладувания на сок по 5 дни, монохранения, детоксикации с англ. сол. Накрая реших, пих зелена хума за пиене /тя е доста скъпа-10лв за 200 гр. / и като почна една страшна тежест в сърцето и белия дроб още първия ден, през нощта движения в тялото като от малки паразити със сърбеж в гениталиите. На др. ден бях нов човек. Такива курсове направих 2 по 21 дни с почивка 1 седмица м-у тях. Сърцебиенето спря, но пак не съм особено енергичен човек, затова пих и ЗЕОЛИТ. И като започнаха едни изхвърляния на кръв през носа и кашляне - 3 седмици. Сега съм в много по-добро състояние. Благодаря на коментар 39, Вал, определено съм се борила с кандидата. Зелената хума убива къде какъвто паразит има, но щитовидната жлеза още е сравнително уголемена, бях пробвала да мина само на грах сутрин и вечер, но ставах гладна като вълк и се отказах. Та затова само зелена хуба, аз лекарства НЕ приемам, а съм и от поколението, което посрещна Чернобилската радиация на полето, а там много щитовидни проблеми възникнаха.

199.   Здравейте, искам и аз да споделя нещо. Преди години ми поставиха диагноза"надкамерна тахикардия", изследванията които направих тогава бяха в норма всички показатели. Две години беше наред всичко, но наскоро имах пристъп на укорено сърцебиене, а от няколко дни усещам ката да ми прескача един удар сърцето, като при обливане със студена вода(за секунда). Започва да ме обзема паника и се чудя какво да правя, защото съм в чужбина и сама. Ако някои може да сподили с такива симптоми. Благодаря

200.   За 199:Цялата дискусия е от препоръки за вашия проблем, той е повсеместен и хората са използвали различни прийоми да се освободят от прескачане на сърцето и свързаните с щитовидната жлеза оплаквания. Бих стигнал дори по-нататък, за да Ви напиша, че и още по-сериозни проблеми възникват при наличие на кандидата, това са различни зло- и доброкачествени заболявания, така че вземайте мерки колкото се може по-бързо.

201.   Здравейте, със задух съм която според мен е породена от бавния ми пулс(под 60 удара в покой). Ходих на няколко кардиолога, които не откриха нищо! Ходил съм и на невролог, пулмолог, уролог - нищо, макар че имам камъни в левия бъбрек, уролога ме увери че не може проблемите ми да са от там! И на психиатър ме пращаха, тъпкаха с разни антидепресанти без особен ефект, последно пих сероксат - никакъв ефект! В момента пия Грандаксин, деанкист и атаракс, дали пък от тях ми пада пулса??? Ще се радвам ако някой сподели нещо по моя проблем!

202.   прескачането на сърцето се открива на кардиограма и се нарича АРИТМИЯ. Ако имате аритмия, в момента най-модерното лекарство за това е СОТАХЕКСАЛ, но трябва специалист кардиолог да ви го предпише, само той и ако само за аритмия става дума!!! За хората, които нищо не им откриват при всички изследвания, само психиатър може да им помогне, като момента най-добрите лекарства за това са ЕСЦИТИЛ, или ЦИПРАЛЕКС, или ПАРОКСЕТИН - еднакви са но трябва специалист да ви каже кои точно и от колко милиграма, започва се с малки дозички, половинки за цял ден и с натрупването в мозъка се постига желания ефект. За всички онези които имат изменения в изследванията си ( кръвни и особено хормонални ) и житовидната жлеза - то лечението е чрез хормони а в крайните ситуации - оперативно.

На всички искам да ви кажа - СПОКОЙНО, УМИРАНЕ НЯМА ДА ИМА, но известни мъки до правилното лечение - ще има. Кураж и успех на всички, ще успеете, необходима е вяра и точния лекар.

203.   При мен обикновено сърцето забавяше пулса сякаш не може да изкачи височина, след този етап идваше др. на забързване. За мен и това си е оплакване от паразити. Те ме мъчеха страшно много. Не съм го казвал, но ще повторя, пих вода с разтворена в нея зелена хума, след 5 минути като се утаи хумата е готова за пиене. Това обаче не е обичайната хума, да не се бърка с нея.

204.   След като съм излекуван, няма нужда да идвам повече тук. Това е последното ми влизане, само да споделя аз как се оправих на 100%!
Пробвал съм какво ли не. Каквото се сетите, аз съм го пил.

Минах всякакви прегледи, сърцето ми било здраво ( 3 прегледа при кардиолози ). Казаха на нервна почва. Аз не го приемах за истина. Не сърцето прескача от нерви, а нервите идват от прескачането на сърцето. Това беше моето предположение преди 4 години ( 4 години търсих решение) на този проблем. Накрая се оказах прав. Прескачането изчезна напълно, и напрежението изчезна. Къде са онези лекари който ми казваха на нервна почва и ми изписваха и упокойтелни и антидересанти, от който прескачането не изчезна. Та да ви напиша и как се излекувах.

БИЛКАТА БАБИНИ ЗЪБИ беше решението за мен.
за 14 дена станах нов човек. няма прескачане, имам енергия на 20 годишен, спя по 5 часа и работя по 12 часа. Няма проблеми. Преди това беше немислимо.
Бабини зъби, 5 супени лъжици в 1 литър вода се вари за 1 час. след това се прецежда през марля, долива се до 1 литър количеството и се вкарва в хладилник за 24 часа.

След това по 5 глътки, 3 пъти на ден. до изчерпване на количеството. След това 10 дена почивка, и ако има нужда още един литър изпийте.

Това е от мен. Длъжни сме да споделим това което ние е изликувало. Аз се оправих на 100%!! Това е последният ми пост тук. Повече нямам желание да чета за болести. 4 години ми стагат предостатъчно. Упсех на всички. Пробвайте и споделете ако има успех. Нека добрите рецепти и лечения достигнат до повече хора!!
Поздрави на всички!!

205.   Аз имах същия проблем. Ходих по всякакви лекари и се оказа че имам високи стойности на ТСХ хормон, тоест проблеми със щитовидната жлеза. Преди това бях ходила на ендокринолог и само с пипане нищо не ми откри, така че си изследвай хормоните.

206.   Пробвайте с това:)
http://www.scribd.com/doc/19371954/Луиз-Хей-Излекувай-живота-си
Книгата е само пътеводител, няма да излекува буквално живота ти!

207.   здравейте! съвсем случайно попаднах на форума и реших да споделя своя проблем. всичко започна преди три години със силно сърцебиене което започваше внезапно. не можех да стоя на места където има много хора задушавах се изпадах в паника, имах чувство че умирам. получавах задух който забелязвах че се засилва особенно след консумация на сладко. направих консултация с кардиолог, нямаше му нищо на сърцето. пуснахме хормона TSH в норма. цялото ми тяло имам чувството че сее подуло особенно мускулите. на моменти имам някакъв дискомфорт в гърлото, нещо ме стяга. от не знам колко време не мога да пия вода нормално на моменти имам чувството че ще се удавя в глътката вода която изпивам, точно когато преглъщам в гърдите нещо се надига и имам нужда от въздух. споделих с лекар, точният коментар беше :ясно: и толкова. назначих си сама жълт кантарион и още други билки и за момента беше добре, но само за момента. сега ме изкараха че имам подагра заради отоците който между другото си стоят месец след началото на лечението с милурит 100, и базика компакт. имах повишена пикочна киселина при изследването преди месец. от скоро забелязвам че започват да се завръщат паническите атаки които бяха истински кошмар. ако някои може да ми даде съвет или е с подобни симптоми да пише.

208.   207, щом се повлияваш от жълт кантарион а хормоните са наред, значи проблема в балансирането на нервната система. Всичко това се дължи на стрес, натрупан и преживян много стрес, в следствие на което в мозъка и като цяло в органисъма ти не се произвежда СЕРОТОНИН, или се произвежда но нервната система не успява да го усвои. Ще се наложи да го набяваш чрез хапчета, но какви и как точно, това ще ти каже прихиатър или невролог, по-добре психиатър! Успех и не се бави

209.   Тоес получаваш - паник атаки - потърси помощ от психолог - и ти препоръчвам да си правиш разходики из природата и най вече :) да си намериш приятно занимание да не не мислиш за това, че колкото повече мислиш за проблема толкова по сериозноо става и между другото казвай си на ум че си добре и нищо ти няма че самовнушението е много могъщо оръжие :)

210.   Здравейте искам и аз да се включа в темата! Аз от три години се боря с това нещо задуха или по точно невъзможността да си поемеш въздух сърцебиене и вследствие прескачане на сърцето имам и проблем със щитовидната жлеза. Дори имам и страх от пътуване на дълги разстояния, ходила съм при кардиолог тя каза че сърцето ми е добре здраво е ходих при ендокринолог пиех известно време л тироксин вече не го пия сега пия само ципралекс и ривотрил, метфостад за прескачането. Всички казват че е на нервна почва преживян стрес и т. н но знам само че чуството е ужасно променливи настроения един вид си в затвор аз поне с този страх от пътуване. Искам да попитам някой от вас имал ли е този проблем да го е страх да пътува и ако го е имал как се е справил с това? Благодаря предварително и успех на всички борещи се за един спокоен и пълноценен живот :) Мими

211.   проблема с щитовидната жлеза има много лица и симтоми! за повече информация прочетете сайта stopthyroidmadness. com
натурален хормон е лечението на симтомите, не л-тироксин!
thyroid-s от Тайланд! евтин е! в България не се предлага!

214.   @ 30

Благодаря за съвета, да си жив и здрав! NAJA TRIPUDIANS ми облекчи стягането и бодежите почти веднага! Отделно започнах да пия билката АРДЖУНА/Arjuna/ (на капсули - на Himalaya или Safe Herbs), която според индийските медици "може да направи своеобразна революция в лекуването на сърдечносъдовите болести, защото възстановява еластичността на съдовете и понижава лошия холестерол."

Отделно: храненето и приемът на добавки! Два пъти имах по-сериозни проблеми със сърцето - и двата пъти причината беше в приемани неща: кидни чай за бъбреци и един креатин. След спирането им преставаше и сърцебиенето, аритмията и задуха.

С ХОМЕОПАТИЯ (Naja Tripudians), БИЛКИ (Арджуна), НЕПОДДАВАНЕ НА НЕРВИ (самощадене) и ЛЕКА ХРАНА(с баланс м/у витамини, минерали, белтъци и въглехидрати) и омега 3,6,9 (ленено масло), само по-добре може да стане сърцето! От изкуствени витамини няма полза! Даже вредят, защото организмът престава да може да усвоява естествените от храната. По-добре да си ги набавяте чрез "СУПЕРХРАНИТЕ" - спирулина, бирена мая, хлорела, алое, ехинацея, келп, женшен, пчелни продукти и др.)

215.   Щом знае, че има прескачания явно е правила ЕКГ.
То задух може да имаш от сто неща, включително и от обездвижване, нерви, стенокардия, бели дробове и т. н. Просто се правят допълнителни изследвания, още и още, докато се засече от какво е. Сменяй и лекарите, но да е само лекар. Не слушай просто по форуми, как някой имал същото, било от нерви, от глава и подобни "компетентни глупости". Навъдили са се и страшно много спамъри, продаващи билките си или книжките си за "алтернативна медицина, разхождаши се по форуми по цял ден и насочващи те "какво ти трябва"

216.   Да дам две възможности, които трудно се откриват от лекар.
1. Ниско кръвно, като 90/50. Да сърцето и други органи не достига достатъчно кръв, получава се задух, а органите се увреждат. Открива се трудно зашото като идеш на лекар, кръвното се повдига и лекарят обикновено измерва примерно 105/65 и не вижда ниското кръвно. Не знам как се хваща освен в болница или със собствено апаратче за кръвно.
2. Миопатия, увреждане на мускулите - примерно от пиене на статини, 1 човек на 10 го получават, води и до задух. Измерва се СРК в кръвта да не е вдигнато. Рядкост е и лекарите, често не се сещат.
По принцип, ако пиеш лекарства ви провери листовката на всяко за странично действие, измери максимален брой параметри на кръвта, примерно 20 и повече, задай си въпроса откога е това и дали няма друго събитие в същия момент, имаш ли нещо друго нередно - болки в мускули, в стави, нерви, бял дроб, психично разстройство и т. н. Ще го хванеш с упоритост какво е.

217.   Здравейте и аз имам проблем ЗАДУХ на 16 години съм и се паникиосвам доста често и незнам какво да правя! Naja Tripudians този продукт дали ще ми помогне за леко облекчение. не пуша нито пия и поради това се притеснявам доста.

218.   Мили хора, за тези които имат проблеми да знаят с щитовидната жлеза да знаят, че е от нея...!!! 102% сигурно е от жлезата. Тези които си мислят, че нямат да ходят да се проверят, защото тази жлеза трудно се разбира че е болна!! Аз снощи щях да умра от този задух пак... на 25 години съм... знам, че е от жлезата и много ме е яд, че никой доктор досега не ми каза как да облекча тези симптоми!!!

219.   Всичко е на нервна почва (поне при мен това установих) спортувам си активно и не виждам причина за това. Преомората - умствена психическа действа много неблагоприятно на организма и води до описаните от всички Вас симптоми. Пробвах с мента глог валериян но... смятам че човек трябва да се успокои преди всичко. /

220.   Здравейте, при мен задуха е съпроводен със нещо подобно на стягане в сърдечната област, не болка а нещо подобно на стягане! Имам чувството че като се опитам да си поема дълбоко въздух и нещо в сърдечната област ме спира! Забелязал съм че това ми състояние се редува със нещо като стягане в тила и замаяност, особенно сега в жегите! Дали това са симптоми на инсулт? Ходил съм на няколко кардиолога, невролози, пулмолог не ми откриха нищо! Също така почти постоянно имам оригвания от които като че ли малко ми намалява стягането в сърдечната област! Някъде бях чел че ако имаш повдигната диафрагма може да се получи притискане на сърцето! Някой имал ли е подобни симптоми! Вече ми писна, не мога да водя нормален живот!

221.   Имам абсолютно същите проблеми като Вас, само че едва ли всички сме болни по един и същ начин. Симптомите са еднакви а методите - различни. Но според мен, наистина всичко е на психична основа. Самата мисъл, че се ровим във форумите доказва, че се притесняваме. Когато се събудих тази сутрин имах задух и до момента в който спрях да мисля за това, той зачезна. Нито пуша, нито пия, редовен спортист съм и се храня с подбрани храни - няма логика да получавам проблеми със сърцето тъй като си направих и кардиограма и всичко е 6. Забелязах, че получавам тези симптоми главно в седнало/легнало положение в нас. Разкарах какво ли не само и само защото се вкарах във филма, че е възможно да е алергия. Е... в крайна сметка когато не мисля за това - когато съм с приятели и се забавлявам и оставя лошите мисли настрана, всичко е нормално. Само при мисълта за задух, липса на въздух и прескачане на сърцето започва отново. Затова най-добре игнорирайте тези мисли в главата си и трябва да има облекчение. Това е моят съвет - на 18 съм и не мисля, че други млади хора като мен трябва да имат такива проблеми на тази възраст.

222.   Здравейте,
Искам да споделя и ако има някой с подобна ситуация нека пише.
Преди 2 месеца започнах да спазвам диета, за да отслабна, паралелно правих и кардио. Така след 2 месеца свалих 15 килограма. Започнах и упражнения с тежести за стягане, под контрол на фитнес инструктор започнах да вземам и хранителни добавки - протеин, аминокиселини. С първата тренировка с тежести получих сърцебиене, което продължи 4 - 5 дена. През това време не ходех на фитнес. След седмица започнах отново, но пак получих и така вече 1 седмица. Това е НЕнормално за мен и много се притеснявам.
Ходих на изследвания за щитовидната жлеза - всичко е окей, ходих на кардиолог - здраво ми е сърцето. Предписа ми Magne B6. Изводът е претоварване, нервно вегетативна причина. Бях под стрес преди 2 -3 месеца, пуша по една кутия на ден. Сега се ограничавам, но сърцебиенето продължава, днес забелязах, че от ляво, където е сърцето съм подут.
Кажете има ли някой в подобно положение? Мерси!

223.   Искам само да кажа.... хора, ако имате случайно задух и съвсем случайно проблеми с щитовидната жлеза (или ако не знаете, че имате такива с нея), моля избягвайте минерална вода с високо съдържание на флор (флуорид)... защото аз установих, че май от това се задушавам, ако щете вярвайте, защото пия много вода с флор съответно, а това е супер вредно за жлезата и не само за нея! Четете етикетите на водите, трябва да е със съдържание 0, 2до 0, 5, ако е над това НЕ ПИЙТЕ всеки ден в големи количества от нея!!!

224.   пост 220
Аз имам същия проблем като твоя, не мога да си поемам достатъчно въздух понякога и стяганията в сърдечната област и гърдите, замаяността сякаш не си в релноста, при мен са съпроводени и със сърцебиене, напиши в гугъл “паническа атака„ и ще се успокоиш, няма страшно от него никой не е умрял. има много съвети как да се преодолява в момента това състояние, аз го преодолях до някъде, сърцебиенето ми зачести, преди беше по/рядко, а сега ту забавено ту ускорено, и пак отново от гугъл разбрах че това е сърдечна невроза.
Преди 1 година се появи при мен паническата атака, и аз по лекари и изследвания дали не са симптоми на инсулт или инфаркт, след като не откриха нищо аз сама открих от нета всичко и се успокоих. единственото успокоение е да приемеш тези симптоми на атаката, да си кажеш "това е само временно и сега ще изчезне не ме е страх, не се умира от това", защото страха предизвиква по голяма паника в този момемнт и стяганията.
ако искаш може да си споделяме по вече

225.   Съгласна съм за минералната вода с флуор-гледах филм за това-вреди не само на щитовидната жлеза- флуора е токсичен за целия организъм.

226.   как се казва филма? :)

227.   Бях на презентация на продукти с Алое -вера-сокове и хранителни добавки и там го гледах,не помня точно заглавието-американски е и разгледаха замърсяванията в околната среда ,храна,вода и т.н.,отделиха доста време за обяснение за вредата от флуора и съответно пречистване със сок от Алое...фирмата се казва:Форевър Ливинг ООД,а за филма ще опитам чрез познати да издиря заглавието.

151-200 от 297