Споделена история от Здраве

Недостиг на въздух и прескачане на сърцето
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 221041 пъти
Със недостиг на въздух и прескачане на сърцето съм така и не откриха какво заболяване имам. Аз съм на 30 год. Ако има хора които да имат симптоми като моите може да ми пишат.

Коментари

51-100 от 297

56.   Здравейте! Аз също имам проблем. Не ми достига въздух. Понякога дори имам сърцебиене. Най-често преди да заспя вечер имам силен задух. Прави ли са ми ЕКГ, но личния ми казва че всичко е наред със сърцето. Единствено се долавя ускорен пулс и нямало нищо сериозно. Не мога да разбера от какво имам този задух. Преди ми бяха казали, че съм в депресия и донякъде антидепресантите ми помогнаха, но временно. Нямам постоянно този проблем. Имам алергия от домашен прах. Възможно ли е задуха да е от алергията? Много се притеснявам и моля някой да ми помогне!

57.   ако теста за алергия ти е правен отдавна, направи го пак ако се окаже, че имаш повишена реакция ще ти изпишат антихистамини. ако след тях задухът продължи значи не е алергия. после ще търсиш от какво е:снимка на бял дроб и сърце, пкк( задължително да ти пуснат желязо и калций, за да се изключи анемия), урина, консултация с ендокринолог и изследване на хормони. имаш ли прекарани бактериални инфекции и приемани ли са антибиотици? ... проблеми със стомаха също могат да причинят задух, ако имаш болки на гладно или след хранене, парене под средната кост, киселини, чести оригвания, се консултирай с гастроентеролог.
междувременно можеш да подобриш храненето си:повече плодове и зеленчуци, фрешове от ябълка, морков и цвекло, задължително да има течна храна за обяд, ако ти е здрав стомаха добави сурови ядки. сменяй видовете хляб, през единия ден яж бял, на следващия пълносърнест, после от трици. може да хапваш натурален шоколад, намали или спри кафето. яж червени чушки богати са на витамин с.

58.   Благодаря за съвета! Като казахте за стомах, имам доста проблеми със стомаха. Постоянно ме боли високо горе. Пиех постоянно хапчета за гастрит, но временно ми помагаха. Все ми се подува и ме боли. И това е в продължение на доста време. Не съм имала бактериални инфекции.

59.   не препоръчвам употребата на лекарства за стомах, които намаляват киселинността, защото много от важните елементи за организма се разграждат в киселинна среда, като желязото например. по добре дейността на стомаха да бъде регулирана с хранителен режим и да се избягват дразнещи храни. чай от джоджен и мента доста помага при гастритни проблеми.

60.   Благодаря още веднъж за вниманието! Днес си направих кръвни изследвания. Хемоглобина ми е 138, а РУЕ-то ми е 10. Във вторник ще разбера и изледванията си при ендокринолога. Пратиха ми изследвания за 1 хурмон. Ако всичко е наред остава само алергията. Вече наистина незнам този задух от какво е. Благодаря пак.

61.   Също така забравих да добавя, че ми направиха ЕКГ. Излезе нормално ЕКГ с 80 и няколко удара в минута. При преслушването със слушалка доктора ми каза че пулса е нормален, но постепенно се ускорява.

62.   Никога не определяите диагноза по един или два симптома без лабораторни изслидвания. Посочените симптоми могат да са предвестници не само за над камерна тахикардия при тириодизам но може да бъде и от помпена не достатачност на сърцето, претарпян лек инфаркт, стенокардия, исхимична болест на сърцето и какволи не затова - първо ЕЕГ, ЕКГ, за потварждаване на гуша хормони и ЕХО ГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА ДВУСТРАННО всичко това само от специалисти никога не поставяите сами диагноза.

63.   звучиш ми като лекар. ....неподготвен(а) !!
никой не поставя диагнози тук, проблем е че тези хора са платили много пари на твой колеги, който им поставят грешни диагнози и те са невиделица. Ние само им помагаме с насочваща информация.

1. Кръвна картина
2. Ендокринолог.
3. Чак тогава кардиолог или невролог.
ВАЛ

64.   Имам въпрос! Аз съм на 24 години, имам въпросния задух от доста години.... последните 2 години се усили много. Ужасно е, особено напоследък вечер когато легна! Знам, че имам хашимото и пролапс на митралните клапи. И ендокриноложката и кардиоложката казват, че уж не трябва да е от това, но аз вече не вярвам на лекари, защото нашите не са особено компетентни и си противоречат. Моят въпрос е каква е връзката на задуха със заболяванията на шитовидната жлеза? Лекува ли се? Защото мен този задух на моменти ме плаши!!!

65.   Лечение на хашимото : Провежда се заместително лечение с тиреоидни хормони в 6-8-12- месечни курсове. Когато е настъпил траен хипотиреоидизъм се провежда пожизнена заместителна терапия.
При хашитоксикоза се прилагат тиреостатици.
Тиреоидитът на Хашимото е автоимунно заболяване, но лечението с кортикостероиди и имуносупресори е неефективно.
Хирургично лечение се предприема при съмнение за тиреоиден карцином, при възли, неповлиявани от хормоналната терапия, и при големи струми с компресионни прояви. Следоперативно се провежда супресивна терапия с тиреоидни хормони.

Ащо се касае до недостиг на въздух и задушаване при този вид заболявания на щитовидната жлеза са налични в 80-90% от случаите.

66.   Благодаря за съвета! Нормално е всеки да се плаши като има здравословни проблеми. Аз вече почвам да си мисля, че всичко е от нервите.

67.   А и все пак съм на 20 години... И мисля, че съм много млада да имам такива проблеми от сега.

68.   Не се занимавайте с хормони и доктори. Търсете дядо Тоню в гр. Гълъбово! За няколко месеца ще ви оправи! народен лечител е! телефона му го намерете в гоогле! това с хормоните го забравете!! няма да се почувствате по добре, нито пък ще се излекувате. Дядото е човека който ще ви излекува. Аз имам такъв проблем и от както ходя при него имам подобрение значително. 3 процедури само. Още трябва да ходя. задуха ми изчезна. температурата на тялото ми се увеличи от 36 на 36. 2! нормалната е 36. 4-36. 8! пия и чай от Гъба Комбуча!! Ще пробвам всичко натурално, чак тогава хормони синтетични!! лекарите са некомпетентни. Страх ме е от тяхната некадърност!!

69.   Аз пия еутирокс 75-100 пожизнено. С ендокринолозите,с които съм се консултирала отричат задуха ми да е от това. Не са ми налагали друг тип лечение. На какво се дължи въпросия задух и как мога да потискам или преодолявам тези кризи,които са много затормозяващи и плащещи? Благодаря!!!!!

70.   Здравейте! Преди 1 седмица си изпратих изследвания за щитовидна жлеза върху един хормон. Днес получих излседванията си от личния лекар. Те са следните:
Име на изследването - TSH, Резултат/Единици - 6. 45 mIU/L, Референтни граници - 0. 27 - 4. 20. Понеже личният ми лекар не е компетентен в тази област, не можа да ми обясни сериозно ли е това нещо, от какво се е получило, има ли опастност за живота ми. Абсолютно нищо, освен че трябва да отида на специалист. Може ли някой да ми обясни как седят нещата по - подробно, за да не се притеснявам допълнително. И още нещо имат ли връзка хормоните с това дали ще мога да имам деца.

71.   Ти шегуваш ли се? личният ти лекар ако не може да обесни това час по скоро го сменяй! нямам думи! значи не се плаши. Хормона е завишен. направи си тест за антитела ТАТ и МАТ, за да видим дали нямаш автоимунно тиреодит на хашимото! Този хормон е завишен защоти имаш хипофункция на щитовидната жлеза. Отиди на ендокринолог или мен ако питаш после направо при дядо Тоню в Гълъбово. Той е човека за щитиводната жлеза в България!!

72.   Не се шегувам изобщо. Няма да ми повярваш, но от година и половина аз се оплаквам със задух и сърцебиене, а той ме лекуваше само с антидепресанти. Но не се издържа и му казах веднага да ми пуска изследвания за щитовидна жлеза и накрая аз се оказах права. Ако още продължаваше да ме лекува с антидепресанти незнам докъде щях да стигна. И днес като го попитах сериозно ли е състоянието ми, той ми каза ми не мога да ти кажа дали е много сериозно. Все едно оправяй се сама едва ли не. Благодаря ти много за съвета. Пак ще ви пиша. Прегръдки от мен. Много ме успокоявате.

73.   Увеличение на TSH е явен показател за нарушен хормонален обмен на тириотоксин и увеличен йод (хипертириодивам) направете си ехография на щитовидната жлеза за потварждение и потърсете ендокринолог, опастност за живота ви няма но има опасност да ви бъдат увредени много органи тъикато щитовидната жлеза е един от най главните центрове на обмен на веществата. Заболяването на щитовидната жлеза може да провокира заболявания на сърдечно съдовата, на нервната, отделителната системи, на зрението и на други. Много моля не компетентни съвети да не се дават ендукринната система може да доведе до много не желани последици при не компетентно лечение ето две от най стряскащите - за жените стерилитет а при мажете инпотинтност и стерилност и към всичко това посочините по горе. Казвамго като компетентен по въпроса, пък и аз самият от 1983г сем с хипертириодизъм.

74.   след като от 1983 си с хипертиреодизъм, това обеснявавсичко. пий си л-тироксина и остави хората да се излекуват напълно при дядо Тоню. или с чай от гъба Комбуча. на теб ти пожелавам да прогледнеш по скоро и се отървеш от синтетичните хормони! аз не препоръчвам бездействие а лечение с натурални методи и средтва до пълно излекуване

75.   Днес вече отидох при ендокринолог. Каза ми че щитовидната ми жлеза е в нормално състояние, не е уголемена. Изписаха ми хапчета и след 1 месец пак съм на преглед. Също така каза че силното сърцебиене и задуха не са от щитовидната жлеза. Вече незнам от какво е това сърцебиене и тоя задух. Има и още един проблем. От 2 дена имам световъртеж, чак ми се замъглява погледа. Не е през целия ден. Тежи ми все едно главата. Незнам какво ми става!

76.   Какъв тип е лечението при дядо Тончо? Каква е връзката на задуха с Хашимотото?

77.   задуха е на нервна почва основно. от там и връзката с хашимото.

78.   Отговор на 74 позиция - Извинявам се вие знаетели какво представлява щитовидната жлеза и как се регулира изотопен йод 131 и престани с твоят дядо аз съм от 32г военен лекар и не претендирам за толкова голяма компетентност колкото вие отворета поне една Анатомия или Атлас по анатомия и физиология и вижте какво представлява не заблуждавайте хората с каквото и даебило и не повтатяите само този Елтирокс, вие знаетели колко вида са заболяванията на щито видната жлеза този медикамент е за хипотирейодизам, хашимото, карцином на щитовидната жлеза за хипер тирейодизам се ползва - метизол, пропранолол, тапазол и др, в единият случаи и маме недостиг на изотопен (бийо) йод в щитовидната жлеза а в другият повешено съдържание на йод тои от своя страна регулира количеството на тириотоксина на следващата статия ще публекувам подробно това.

79.   УВЕЛИЧЕНИЕ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА. ГУША
Описание на гушавост
Това е увеличение на щитовидната жлеза обикновено без уловими отклонения в нейните функции. Споредразпространението се различават едемична и спорадичнагушавост.
ПРЕЧИНА ЗА ЕДЕМИЧНА ГУША.
Основната причина на едемичната гуше е хроничният недоимък найод. Источник на йод е почвата, откадето този елемент превинава в растенията и водата. Човек задоволява нуждитеси от йод в растителната храна 60%, от животинска 30%, и от водата и въздуха 10%. В едемичните райони храната и водата ноставят само до 30% седаржание на йод.
СИМПТОМИ НА ЕДЕМИЧНА ГУША.
Увеличената щитовидна жлеза може на притиска някои съседни органи и да предизвикаразлични оплакмания- задухи кашлица при притискане на трахеята ( това се получава при овелечен провлак намиращсе под двата дяла по дротежение на гракляна и или двата дяла на жлезата), затруднено гълтане при претискане на храно провода, нарушено кръво обращение в гравата поради копресирана
артерия на щитовидната жлеза (thyreoiea superior) от ляв или десен дял поради уголемяване на дяла също може много рядко но се е случвало компресия на съната артерия (Carotis Communis), загуба на тегло, силно изпотяване, без съние, невъзможност да се спи в легнало полужение налагасе в полу седнало и тн. Ако заболяването се развие в детска или юношестка възраст, то води до забавяне на растежа и закасняване в полувото узряване, изоставане в умственото и психично разитие. При подозрение за увеличение на щитовидната жлеза особено в едемични области, трябва незабавно да се консултирате с лекар а при съмнение че диагнозата е не правилно поставена се убарнете къв друг ендо кринолог или към клиниката по ендокринология в София повтарям не прибягваите до съмо лечение нарошеният ендокринен обмен може да доведе до тежки увреждания на организма. Някой извадки цитирах от записките си от проф. Г. Маждраков завеждащ клиника по нефрология в ИСУЛ - Царица Йоана - УМБАЛ, а също така и преподавател в медицински унуверситет в София. Зада избигнем недуразомения аз съм от Бургас.

80.   това че имаш диплома не означава че си добър лекар! и ти си като всички некадърни лекари в България. атласите си ги пази за себе си! за разлика от теб аз чета и помагам на хората да се излекуват. Ти вземи прочети малко за чай от комбуча и лечение с пробиотици, например Threelac.... аз правя разлика между хипер и хипотиреодизъм!! а дядто ти Тоню и неговият метод е излекувал хиляди хора! провери и тогава говори. Ей такива тъпани като теб са докарали бг нацията до перманентно болестно състояние!! първо се провери за кандидоза и след това си лекувай жлезата! но ти едва ли знаеш как да се провериш! лекарите в Бг сте жалка картина! пълни тъпаци! неграмотни!!

81.   Има доста безхаберни лекари в България, за това съм съгласна, например, аз бях отишла при един от светилата на ендокринологията, той без да ми прави ехография, при назначено пожизнено лечение с еутирокс, ми каза да го спра, при което аз напълнях.... и като си направих изследвания 2 месеца по късно, тсх-то ми беше 20 и от 25 мг еутирокс се наложи да мина на 75мг. След това няколко лекари като ми гледаха ехографията и изследванията бяха в недоумение как е възможно той да ме посъветва да спра лечението.... да не говорим за това колко си противоречат лекарите. Един нормален ендокринолог трябва да знае за задуха, който следва от хашимотото, но те отричаха това, при все, че аз всяка вечер преди да заспя се задушавах, което е ужасно.... и не само това... в България е рядкост да попаднеш на наистина добър и съвестен лекар...

82.   Къде продават чая от гъба Комбуча?

83.   Извиняваи но първо аз несъм възпитаник на Българската мед школа а на Германската кадето съм завършил , второ бъркаш понятието лекар и търговец в бяла престилка, трето аз не отхвърлям хомио патията като средство за лечение, четвърто имам чувството че прекомерно много наблягаш на компетентноста на дядото което ме набляга на мисалта че ти имаш лични интереси от всичко това ( честе наи малкото роднини) и последно никой неви дава право във форум да отправяте епитети като тапани ( казвасе тъпани научи Българси) след като не съм ви убидил лично това че давам съвет и бъркам търговията на пишман хомиопати е едно а другото всеки си има право да избира. Одговор на 81 това че не сте сполучили на лекар а на човек гледащ джобният интерес не означава че в България няма специалисти все още има аз от 12 години не практикувам н съм в течение на нещата и щеви кажа че форуми от този вид могат да помогнат на болният в две насоки или да си изпразни джобовите с помоща на "супер реклама " ида се усакати или даси отвори очите и сам да потърси пътя на лечение. Немски древан лечител Алфред Волф е казал аз съм лечител пациент мие моето тяло. А в България казваме всики е лекал на себеси. Повече няма да влезам в конфликтен диалог с когото и дае било. Жалко само че във форома несе влиза с риндификация поне да знаем кой стои срещу нас а така споделяме със стена никой никого не знае пълно инкомнито.

84.   Отговор на 81 по повод вашето положение прочетете позиция 79 там съм изложил симптомите предряжаващи заболяването ви - мнение и съвети вече не давам опасявам се че влизам в конфликт с лица защитаващи търговски цели не конкретизирам кои са те те сами си знаят просто следваите вътрешният си глас в позиция 83 вече ви писах но пак ще повторя това че несте попаднали на заинтерисуван колега не означава че такива липсват просто трябва да се търси, ащо се касае до покачване то на теглото това се дължи на възтановеният обмен на ваществата в организма преди това сте били с ниско тегло поради нарошеният терйоиден хормон TSH който е потискал обмена на веществата в организма ви и сега след въстановката започва отделяне на мастна тъкан дане забравяме че приемате кортико стероидни хормони които влияят на над бъречната жлеза от кадето идва и пелнеенето но но вие сами избирате пълни със реголиран обмен или, вталени финни с нарошен обмен или ще предпочитите разни билки, чайове и одвари без клинични ислидвания ни забравяите че билките също съдържат токсини и химични елементи които ако неса контролират водят до опастни последици, всяко предозиране уврежда толкова колкото и синтетичният му събрат хапчето както синтетичните лекарства лекуват, увреждат и тровят така и фито терапефтичните ( хомеопатията ) ако не се контролира съвестно.

85.   Гъбата Комбуча от векове се използва като естествен лек в Азия и Русия. Популярността й като „лек за всичко" постоянно нараства. Според проучвания, направени в Русия, съставките на гъбата имат изразени антибиотични и пречистващи свойства. Тя помага при понижен тонус, отслабване на паметта, затлъстяване, целулит, акне, предменструален синдром, херпес зостер, безсъние, хемороиди, язви, възпаление на ставите.

Комбуча

Съществуват доказателства, че комбуча прочиства кръвта, предотвратявa образуването на газове в червата, увеличава броя на Т-клетките, укрепва имунната система, сгъстява косата и поддържа цвета й.
Историята на комбуча

През 250 г. пр. Хр. хората от династията Ян в Китай консумирали напитка от ферментирал чай. Наричали я „елексир на безсмъртието". Няколко века по-късно в Русия, тя била известна като „чаен квас", в Австрия я наричали комбухер, а в Америка - комбуча, но на много хора била позната просто като „гъбата от Манджурия". Но независимо къде ще я срещнете, името й може да се преведе като „чудотворната гъба". А комбуча в превод от японски език, означава чай (ча) от водорасли (комбу).
От какво е изградена чудотворната гъба

Комбуча съдържа много различни по свойства органични киселини (млечна, оцетна, глюконова, глюкоронова, яблъчна киселина, а също и етанол), открити при лабораторни изследвания, проведени във Франция; активни ензими (лактаза и инвертаза), аминокиселини (които се свързват с мукополизахариди и образуват междуклетъчна течност, която играе ролята на „смазочна течност" в ставите. Това е особено важно за културистите, защото голяма част от тях страдат от тендинит - възпаление на сухожилията), полифеноли, хром, желязо, фосфор, калий, натрий и сяра. Високото съдържание на глюкоронова киселина и витамините В1, В2 и В6, превръщат гъбата комбуча в мощно лечебно и освежително средство, дори и при процесите на детоксикация, като се свързва с отровите в организма в черния дроб и ги отвежда в отделителната система. А наличието на оцетна и L-млечна киселина възпрепятстват развитието на салмонела и растежа на някои плесени, а освен това се наблюдава и положителен ефект при подагра, артрит и атеросклероза, т. е. състояния, свързани с прекомерни количества холестерол и пикочна киселина в организма.

Въпреки че наричат комбуча гъба, тя по същество е плесен, образувана от следните микроорганизми: Acetobacter, Brettanomices bruxellensis, Candida stellata, Schizosaccharomyces pombe, Torulaspora delbrueckii, Zugosaccharomyces bailii. Тази симбиотична култура образува зоокилим. Името „чаена гъба" се дължи именно на уникалното свойство на бактериите да синтезират целулозна мрежа, наподобяваща повърхност на плесен. По строеж прилича на оцетната гъба. Отглежда се 7 дни в подсладен черен или зелен чай при аеробни условия, като се получава приятно кисела газирана напитка (т. нар. чаен квас).
Как да си пригитвим чай Комбуча

Необходими продукти

* Култура (фермент, гъба) Комбуча
* Бяла рафинирана захар (около 70 - 100 г на литър вода)
* 2 чаени лъжички черен или зелен чай на литър вода

Необходими материали

* Една тенджера за варене на водата
* Един стъклен или порцеланов буркан
* Ленена кърпичка или хартиена салфетка
* Бутилки

В кипнала вода се поставя черен или зелен чай, прави се запарка (около 15 мин). Добавя се бяла рафинирана захар и се разбърква до пълното й разтваряне. След това чаят се оставя да се охлади до стайна температура (около 25?С), защото културата умира, ако се постави в горещ разтвор. Важно е, чаят да се постави в стъклен съд, защото се образуват киселини, които биха могли да реагират с метал, ако чаят е в метален съд. Добавя се гъбата комбуча, потопена с тъмната страна надолу и съдът се затваря с ленена кърпичка, протича ферментация, която взависимост от температурата, продължава 8 - 12 дни.

Новият чай има приятен леко кисел вкус, газиран и освежаващ, питието се приема по три чашки дневно (около 120мл на ден), сутрин на гладно или преди хранене. Съхранява се в хладилник в стъклени бутилки.
Дали чайът Комбуча е напълно безвреден?

Въпреки че няма дании за каквито и да е вредни въздействия, някои медици предупреждават за опасност от бактериална зараза или микотоксини, които могат да причинят заболявания, а дори и смърт. По принцип, напитката не е опасна, но някои хора може да имат непоносимост или да развият алергия към чая.

Но все пак не бива да забравяме, че гъбата комбуча е природен продукт, а не синтетично лекарство. Затова при лечение на дадена болест, не бива да разчитаме изцяло на нея.

Източник: Комбуча – чудотворната чаена гъба http://www. bb-team. org/articles/2874_kombucha-chudotvornata-chaena-gaba#ixzz1O6pSJG1t

Извинение за вмешателството отново влизам в форума за полза на тези който са превърженици на прословутата гъба след като прочетохте да срещтнахте някаде да лекува Базедова болест ( гуша ) а сега прочетете предопеждението за опастност поблекувам и источника на информация да няма после спор че е измислица на лекарите, това доказва търговският интерес. със здраве и се лекуваите с токсините на комбуча и приятна интоксикация и литалност. позицията на дядото данесе сърди и гневи мои дълг е да информирам потенциално заплашените за угрозата така ми налага хуманният и хипократов кодекс. зная ще последват много уплювания но аз си нося чадър защото от всички един дасие дал равносметка е чудо има една максима че един да спасиш спасяваш цял народ за бъдещето ако убиеш един човек убиваш целият свят несъм го казал аз а древните.

86.   има всичко на ebay. com. Ей такива тъпани, като тоя където са взели диплома с оценка 3 ни разказват играта! аз минах през всички кабинети, всеки си пише рецептите и иска да те направи клиент до живот. А най зле е личният ми лекар И. Й. който пък абсолютно нищо не знае! така 3 години, докато сам си открих проблема и отидох при ендокринолог! Отказвам да пия хормони! Накрая седнах и четох и усещам колко подбрение вече имам. Чувствам се много добре. Време трябва да се излекуваме напълно. А този господин дори няма срам да каже че 18 години се лекува. Нямам думи и бил лекар, не забравя да го подчертае! Смешник! само ще му кажа че организма е съвършена система и ако му се дадат правилните вещества и се убие паразита причинител, тялото ще се самоизлекува! Само че тези тъпани нямат интерес ние да сме здрави, нито пък здравната им система!! Направете се тест за кандидоза. Плюе се сутрин като станете веднага в една чаша вода, ако има бели нишки, това е причината за всичките ви проблеми! Лекува се с японски пробиотик THREELAC ( същият лекува дори Аутизъм при децата)! Не смесвайте чай от комбуча с Threelac! на тоя тъпак доктора ще кажа.. уморихме се да ни лекувате симптомите, искаме си здравето обратно, затова лекуваме причинителите!!! търсим корените на проблема (микроби, микрорганизми, паразити и ги убиваме )! Антибиотиците са причинителите на всички кандидози! те убиват полезните бактерий и така кандидата започва да доминира и ни убива бавно и постепенно! Късметлий сте че ме намерихте на този форум! Мога да помогна на всеки! Толкова много знам от американските форуми, че лекарите в България научават от мен най новите методи за лечения( природни.. без химия)

87.   Колега Кумалиев познахве по това че учихме заедно в Германия аз съм Елховчето както ме знаехте въпреки че живеех вече в Бургас ти нали напустна Бургас и отиде в Сивен защо пишеш че живееш тук но да спем до тук със задевките по въпроса в много случаи от медицинска гледна точка съм съгласен с тебе но по повод гъбата несъм не забравяи че още когато бяхме в Германия се говореше за нея и аз се заинтерисувах от нея започнах да издирвам информация за нея от каделине оказаси че има доста интересен био и химичен състав издирих информация от древен Тибет до съвремена Русия и се указа че митът е реален но тъи като стана доста претегателна със способностите си цената и се вдигна на банословно ниво цена която е много висока веприке че самата гъба си расте без особено специални условия и гриже но търговската реклама и слухът че прави едвали не чудеса и завишиха чената страшно много. Прилагам адрези за информация.

88.   Защо тези лекари пишат с толкова много правописни грешки?????!!!

89.   Абе Марко и тук ли се навря да даваш савети дарво такова що не одиш дасилекуваш шизофренията ами сапраиш на доктор само кат гледам как пишеш щете посаветвам и тез които та четат нему обръщаите внимание то момчето нее добре докторе несе ядосваи на този пън томомчето е падало на главата си слушаи бе дърво човекат е учил шест години в Германия взел диплома казваш че я взел с три ами ти сколко взе твоята ами че ти нямаш и средно като хората а сисе разплюл наляво и на дясно ОБРЪЩАМСЕ КЪМ АДМИНИСТРАТОРА МОЛЯ ВИ ВЪВЕДЕТЕ РЕГИСТРАЦИЯ И ТАКИВА НЕ КОРЕКТНИ НЕ ГИ ДОПУЩАЙТЕ ДО ФОРУМА запази си мнението за себеси. Продаваи си добавките за храни и не обработваи мозаците на хората ако си наистина коректен остави отворена индификация те имена и от кадеси с какво се занимаваш какво оразование имаш и на каква база съветваш хората.

92.   аз съм така от няколко години, пишете ако желаете да комуникираме

94.   Аз също изпитвам тези симтоми дори страх от водата. Но сега се наммирам в щатите и е ммного страшно защото с нищо не мога да си помогна, а трябва да помагам на дъщерята. Оперирана съм от хашимото и възел преди години и сега взимам л тироксин. ако някой знае как мога да си помогна нека пише.

95.   Е на мен пък антидепресантите ми помагаха при подоббни симптоми но да ти кагжа ако си жена при сексуална незадоволеност пак се получава нещо подобно

96.   92 къде да ти пиша жена ли си

97.   Здравейте! Аз съм момиче на 21 години. От известно време имам сърцебиене и задух. Имам чувството че нещо ми притиска гърдите. Имам и бодежи в областа на гърдите на различни места всеки път. Имам проблеми със щитовидната жлеза и вече съм почти в норма. Личният ми лекар ми прави ЕКГ-та и каза че всичко е наред. Не мога да разбера от стрес ли се дължи всичко това или съм болна от нещо... Само като си помисля че може да съм болна ми става все по зле. Изпадам в паника.

98.   Абе хора, всички вие говорите за панически пристъпи. Така ли един лекар при когото сте ходили не ви е насочил към психиатър?! Вече съм отчаяна от медицината ни. Всички станаха много тесни специалисти и като открият, че оплакванията на пациента не могат да ги вържат с някоя диагноза от тяхната специалност си измиват ръцете и спират да се напъват да мислят.

За да не копирам от статии по темата Панически атаки ви препоръчвам да прочетете материали в мрежата. Мислите, че сте болни от нещо сериозно, че ще умрете са достатъчно показателни за всеки загрижен лекар. Но мнозинството пренебрегват симптоматика която не е подплатена с органично заболяване.

Лекувам вече 3 г. панически пристъпи които се отключиха след депресия и здравословен проблем. докторат мога да напиша по темата :))) Не се срамувайте да търсите помощ от тези които могат единствено да ви помогнат, а именно психиатрите. На останалите само им пълните джобовете. Успех ви желая!

99.   И как се лекуваше??? От тези панически пристъпи и на какво се дължи?

100.   Три години хоене по лекари и пиене на какво ли не, накрая точно когато се отчаях... лечението се получи. За всички който имате прескачане на сърцето на нервна почва... лечението... чай от жълт кантарион 3 пути на ден, за 4-6 седмици. на 2 седмица ще бъдете нов човек. чай се прави в 200 грама вода, по 2 супени лъжица Жълт Кантарион! Това е.
Никакви психиатри както препоръчва горниат коментар. стоийте далеч от антидепресантите!! успех на всички и споделете ако се излекувате. Аз се излекувах и го споделям със вас. Дано да съм ви помогнал!!

101.   Аз съм на 15г почти и имам същите симптоми и то от няколко месеца едва поемам дъх понякога Дори леки движения затрудняват дишането ми, а в областта на сърцето усещам силни "бодежи понякога". Не съм ходила на преглед, но смятам скоро да го направя

102.   Реплика на т. 100. Преди седмица едва спасиха комшията в Пирогов от предозиране при самолечение с жълт кантарион.

103.   Реплика на 102! Откъде си сигурен че причината е в Жълтият Кантарион! Това е натурална съставка, има 10000000 причини човек да попадне в Бърза Помощ! Много лесно лепваш етикети и се изказваш неподготвен!!

104.   Задух, постоянно прозяване, бодежи в сърцето, така от 2 месеца. Кадърните доктори от "Малкия град" ме лекуват на посоки без да могат да поставят точна диагноза. 2 месеца на лекарства От настинка - до синузит, побъркват ме тея хора, писна ми да пия лекарства, които повече вредят от колкото помагат (кортикостероиди (предполагаха алегия) антибиотици и тн. Та, Ако накои си е помогнал по някакъв начин да драсне 1 коментарче как се с правил.

105.   104 започни да пиеш чай от цвят на Жълт Кантарион, 3 пъти на ден! Добави и пробиотик LACTOFLOR, 3 пъти на ден по 2 за първите 2 месеца лечебна доза и после 1 месец 3 пъти на ден по 1, профилактична доза!
Също запиши се на курс по YOGA с инструктор или свали торенти с YOGA от thepiratebay. org

Добави и Магнерич ( магнезий) и витамин C (1000mg) за сърцето за 3-6 месеца заради прозяването. На сърцето не му достига кислород! И се разхождай в парка за по 1 час всеки ден или през ден! Ще се оправиш сигурен съм! Но после сподели как се чувстваш! Лекарите е много верочтно да не ти помогнат! Малко са кадърните! Успех. В. Р

106.   Помислете за апнея. Има общо със висока диафрагма и нвпълноценен сън. Затова през деня може да има много симтоми. От моята щитовидна жлеза кашлях/освен другите симптоми/ и ме Вкараха в белодробна болница и нищо!!! Една комшийка ми каза че може да се кашля.
Не вярвайте на всички доктори.

107.   Хора, и при мен е така. Все едно не ми стига виздух и вече започвам да си следя дишането, от което става още по-зле. Даже пих антидепресанти. Но и моята диагноза е Хашимото. Интересно, явно това заболяване по някакъв начин влияе негативно на нервната система. Мен ме "лекуват" с тироксин - синтетичен. Но ме заинтригува онова мнение за японската гъба и кандидозата. За микроб, който всъщност активизира имунния отговор на организма. Но ако е така, защо 90% от болните с Хашимото са жени? Ако е микроорганизъм, не е ли логично да покосява и мъжете? Защо жените страдат от Хашимото? И наистина ли е автоимунно или е нещо друго?

108.   здравейте всички! От прочетените от тук коментари разбирам че не съм единствената с тези проблеми. От три години и половина се чувствам като развалина, не минава ден без задух, без болки в ляво под ребрата които, преминават отзад, в лявата ръка и лявата гърда. За тези години сигурно съм ходила 350 пъти на лекар. Лекуваха ме от анемия, възпаление на дебелото черво, обострен гастрит и какво ли не друго каквото се сетиха всичко ми преписаха, но вече ми писна и спрях да ходя но за съжаление болките не спряха. Искам отново да се чувствам добре и да живея спокойно без страх дали ще ме заболи като се събудя. Много ви моля ако някой може да ми помогне нека го направи на път съм да полудея това състояние ме изнервя страшно много. Имейла ми е ....... моля помогнете!

модератор - не публикуваме контактни данни, продължавайте да контактувате тук

51-100 от 297