Споделена история от Здраве

Честа поява на ечемик
Здравейте,
искам да попитам на какво може да се дължи наистина доста честа поява на ечемици. Четох доста в интернет, но все пак се притеснявам. От около 2 месеца започнаха да ми излизат като преди никога не бях имала. В момента имам на долния клепач, но е набрал два пъти (има две връхчета) това означава ли че имам едновременно два ечемика на клепача. Също искам да попитам как мога да предотвратя излизането и лекуването им?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Аз като бях малка постоянно имах и незнам кой ми беше казал да ям много плодове и така и направих и изчезнаха, друг пък ми беше казал да потъркам леко ечемика със злато - пръстен, гердан или квото и да е също го направих. Незнам от пладовете ли, от златото ли обаче да чукам на дърво оправих се :)

Каролина*******

2.   Здравей. Аз бях като теб. Още от 11 клас започнаха да ми излизат по 2 - 3 ечемика и то само на дясното око. Ходих в окръжната болница около 3 пъти, защото постоянно ми излизаха. Това, че ти излизат много не е проблем, проблемът е ако ти излизат след операцията. Много зависи кой те оперира, затова ако са ти излезли сега е по - добре да отидеш в гр. Търговище в клиника''Тасков''. Последният път когато ходих е тази година в края на април и досега не сами излизали. Докато с окръжната през 1 месец ми излизаха и ходих. Имам 4 операции на окото и последната ми беше решаваща. Затова не ходи в окръжните, а в частни клиники, защото само ще ти тровят очите. Успех!!!

3.   Възможно е, даже е най-вероятно, да имаш нужда от очила. На мен един път като ми излезе и ме прегледаха дали имам нужда, защото ечемиците понякога били признак за това.

4.   От авторката:Благодаря много за бързите отзиви. Забравих да кажа, че аз вече имам очила и уж добре ми е коригирано зрението, защото редовно ходя на профилактични и аз самата не усещам разлика в диоптъра за момента.

6.   До номер 2 аз живея в Търговище и съм чувала, че са доста добри в тази болница. Сестра ми ходи там за проблем с очите и те я излекуваха! Бързо оздравяване!

7.   Има една пастичка ''Тобрадекс'' (със синьо и оранжево е на опаковката), не е антибиотична, по скоро дезинфекцираща за очи, употребява се при парене, ечемик и други по-леки неразположения в очите. Струва около 6 лева и се прилага 2-3 дневно, веднага щом усетиш, че ечемикът се е появил. Всичко това ми го е казвал лекар и аз самата съм я ползвала и болките отшумяват за 1-2 дни. Вземи я да си я имаш под ръка. :)