Споделена история от Здраве

СПИН от орален секс?
Здравейте, искам да попитам може ли да се хване СПИН от орална любов?

Коментари

1.   Да, напълно възможно е.

2.   Номер 1 - чети малко, моля те, образовай се, преди да дезинформираш обществото!

НЕ, НЕ и пак НЕ с орална любов не можеш да се заразиш със СПИН - няма описан случай в медицината и точка. Този въпрос витае в сайта непрекъснато, търсете отговорите - има научни статии в интернет, американски изследвания и т.н.
Теоретично можело да има шанс, но практически - НЕ.
Пак ще пишат отдлоу - ако имало ранички, ако такова и ако онакова. Няма АКО - просто не става.
Освен това в днешно време всички ХИВ–позитивни си взимат медикаментите. Доказано е, че такива хора не са заразни, бременни с ХИВ си раждат нормални деца и т. н.
Стомашните сокове убиват вируса, доси слюнката действа антисептично - защо мислите, че вирусът не се съдържа в слюнката? В женският интимен секрет освен това е много малка концентрацията на вируса, в мъжката сперма и във кръвта ще го намерите предимно. Но дори да сте жена и да гълтате спермата на ХИВ-позитивен - няма описан случай на заразен така човек. Ако ХИВ-позитивният е на медикаменти дори при секс без презерватив не можете да се заразите. Медикаментите намалят по такъв начин концентрацията на вируса, че той пректически не може да бъде открит вече в половите секрети и спира да се предава по полов път.

НО не се успокоявайте. ХИВ ви е най-малкият проблем в България. Практически шансът да се заразите е минимален, с орална - никакъв, но има венерически болести, от които ще ви се изправи косата.

Нелекувани трипер и сифилис ще ви изядат органите и мозака, а се откриват страшно трудно. Хепатит С няма лечение. Когато ви откаже черният дроб ще умрете бавно и мъчително. Да не говорим другите му „банални“ гъби, бактерии и вируси....
Има резистентни към антибиотици бактерии и гъби, които не се поддават на лечение. Най-малкото ще станете стерилни, ще ви се развие рак на половите органи, устната кухина, трахеята...
С орална любов - няма проблем - просто всичките гадории ви се лепват на гърлото, по трахеята и устата.

Изводът е само един - по възможност не правете какъвто и да е било секс с рискови партньори. Наслаждавайте се на оралната и т. н. любов с постоянен партньор, на комуто имате доверие. Ако спите със случайни хора, ползвайте кондом. Не правете орална любов без кондом, но имайте едно в предвид - кондомът не ви предпазва 100% от венерическите болести, от СПИН ви предпазва 97%, а вероятността да срещнете ХИВ-позитивен човек, който не е на лекарства е толкова ниска, че практически процентите са 100%.

С ХИВ в днешно време можете да живеете сравнително нормален начин на живот. Държавата ще ви купува до живот на 100% супер скъпите медикаменти, след 10 г. ще са измислили нещо по-добро. Има обаче болести, които така ще ви покосят, ще разградят важни ограни, мозакът ви, че ви е бедна фантазията!

Доктор Ох Боли

3.   Но възможността е минимална.

4.   Мерси за отговорите. :)
-От автора.

5.   Номер 2, извинявам се много, но съм абсолютно сигурна в това, което казвам.
И в слюнката СЕ съдържа вируса, просто е в наистина минимални количества, непозволяващи инфектиране. Изразът "заразяване" е напълно грешен и обиден, каквото и да говорят медиите.
Обучител на БЧК съм по на тема СПИН :)

6.   Ми само от свирка едва ли.. ма ако примерно му гълташ може защото спермата на болния съм чувала че е заразна нзз.. също така може да се заразиш от вагинален или анален секрет..

7.   Номер 6, анален секрет? Лайна ли имаш предвид? :-)

8.   Значи твърдите, че при орален секс реален шанс да се заразя ако не гълтам не съществува?

9.   Здравейте, случи ми се нещо ужасно и мн се притеснявам. Едно момче (на пръв поглед нормално) ме принуди да му правя свирки. Оставям на страни заплахите... Притеснението ми е, че знам за негови контакти с елитни проститутки, не знам и още колко и какви е имало. Та каква е вероятноста да ми е лепнал хив или някое друго вирусче? Не ми е свършвал в устата, не помня и да имах видими рани. Много се притеснявам! По цели нощи чета теми, но са минали само дни и за изследвания е рано. Помогнете с мнение! Ще се побъркам! ;(

10.   Може да не ти е лепнал СПИН, но папилома вирус - доста вероятно... :/

11.   Споко, щом са елитни проститутки те се предпазват. А и чрез орален почти сигурно не се предава хив. То се е видяло че няма да се успокоиш - като минат 3 месеца отиди да си направиш изследване - то аз съм сигурен че е отрицателен но за твое успокоение!

12.   Благодаря ви за мнението! ( 9 съм) А каква е вероятността според вас да е бил болен от сифилис или гонорея без да има видими белези... До колкото съм чела при мъжете трудно минават тея неща безсимптомно... и все пак..? (охх... съжалявам обаче ме обвзема адска параноя вече) ;х

13.   №5, много ми е интересно какво е, щом не е заразяване...

14.   хора малко съм притеснен 1 компанионка ми духа с презерватив след което го махнах и и свърших в устата, казах и да не ми докосва хуя, но докато свършвах тя ми лизна главичката леко.... може ли да хвана нещо от тая нодоразбрала девойка...

16.   Оф, моя проблем е, че правих свирка вече два пъти на моя приятел и му гълтах спермата, но притеснителното ми е, че той е чернокож и малко се притеснявам от факта, че съм му гълтала спермата, въпреки, че той е много, да не кажа хипер чистоплътен и е прекрасен, не сме правили секс все още само орален, но има ли вероятност да се заразя с нещо само от това, че съм му погълнала много вкусната сперма... да много вкусна му е, не като на българските мъже смърдяща на какво ли не, толкова чистоплътно гадже не съм имала, обичам моя човек, още сме в началото, от 3 седмици се познаваме, но малко се притеснявам от факта, че може да лепна нещо само от гълтане... Моля, за компетентен отговор! Благодаря предварително! :)

20.   ходите от 3 седмици и вече си гълтала спермата два пъти??

21.   Говорите за ХИВ, сифилиси пр! Но аз ще ви кажа, че презерватива не предпазва от Папилома вирус! Причинителя преминава през порите, а после кондиломи! Над 200 вида Папилома вирус са разпространени в България! Лукуват се с обгаряния, или замразявания на болното място- вагина, пенис, анус, устна кухинаи пр! После те пак се появяват и така около 6 месеца! Някои претърпяват 2-3 такива обгаряния и по няколко замразявания! Болката е ужасяваща! Но най- лошото, е че после преминава в рак до около период от 2 год! Примера го имах в къщи! Е, вече го нямам! Почина!

22.   Много малка е тази вероятност от орален секс. Могат да се хванат други болести, но ако така тръгнем да живеем то по-добре да умрем. Какъв е смисъла да умреш здрав, живейте си живота. Е не е казано, че трябва жените да са някакви парцали и да въртят на ляво и на дясно свирчоци, ама ако си имате гадже по-дългосрочно си го правете с кеф. 21. Не знах за този Папилома вирус, дано и никога да не разбирам, но да трябва да се има едно наум за болестите, а не конкретно за ХИВ

23.   Ако не гълташ има ли вероятност да се заразиш?

29.   За съжаление може да се хванат много болести от орален секс. Немога да кажа обратното. Да, беше по-хубаво, когато си нямах на представа за тези болести. За съжаление научих. Все пак уча медицина и трябва да знам тези работи.

30.   Я се уточнете посоката на заразяване - от коя страна е болният? Че един си мисли едно, а друг друго.

31.   Вижте, трябва да си свиете малко перките с безразборния секс! Щръква ми перушината като чета какви са практиките! Проститутки/елитни? ! /, свирки от първия час на запознанството-еми, хора, търсите си белята. Размислете малко. И, мъже, и жени са оглупели от порното и ръгат във всяка мокра дупка, до която се докопат. Няма нужда да хванете Спин, има толкова много полово предавани болести, които могат да ви стъжнят живота. Няма нужда да сте професори по вирусология, просто, не се дръжте като разгонени маймуни. Подбирайте си партньорите, ако не искате да влачите някой вирус, докато сте живи. Ползвайте презервативи! Какво значи, свалил си презерватива, за може да й се изпразни в устата на " елитната проститутка". Кое за, бога, й е елитното, щом Сулю и Пулю я ползват.
Преди години ми се наложи да отида на дерматолог точно по това време на годината-ами, имаше пълчища мъже, предимно, които чакаха с овесени носове доктора. Явно, хубаво си бяха прекарали на морето.

32.   Да добавя инфо към номер 21 - причинителите на онкологични заболявания са доста често папилома вирусите! И могат да спят 10 години примерно и да се развият след 10 години чак! Рак на простата и рак на шийката на матката е често следствие, дори не ви излизат кондиломи от някои видове... и така. Проститутките си ги разнасят, разбира се. Така че, който е бил с проститутка, значи си вече се е сдобил с вируса. Въпрос на късмет е доколкото ще се отключи. Но лошото е, че като ходите по леки жени, после се пробвате и с нищо неподозиращи свестни жени и тях заразявате. И така може да пострада някоя нормална жена/ момиче и да плати с живота си. Така че, хората, които са били с леки жени и проститутки НЕ трябва да спят със свестни и чисти жени.