Споделена история от Здраве

Лош дъх
Здравейте, аз съм момче на 15 години ии от няколко месеца имам нещо, което ме тревожи и ми става супер кофти. Проблема, е че имам лош дъх в устата. Ходил съм няколко пъти на преглед при зъболекар (доста добър и внимателен човек). Каза ми, че нямам проблеми със зъбите и също така каза че това се дължало на това че съм в пубертета. Използвал съм различни пасти за зъби, разни води, но вс е едно и също. Та това е може би най-голямата причина, заради която не съм търся приятелка сега. Даже избяхвам да говоря с хора, които са на мн близко разтояние от мен. Така че моля, ако има и други такива като мен да кажат и да споделят с какво мога да премахна лошия дъх.

Коментари

1.   Отиди на още един зъболекар. Направи си професионално почистване на зъбен камък налепи (струва към 80 лв. ) и... посети личния си лекар. Най-вероятно имаш гастрит.

Доктор Ох Боли

3.   Храната също може да е причината. Яж само здравословни храни и спазвай дневен режим съветите на №1. :) Но едва ли е гастрит. Успех! Night'Raven

4.   И докато окончателно се разреши основният проблем, пий много ментов чай, временно ще неутрализира лошия дъх. Професионалното почистване е наистина добра идея.
Дъхът е лош, също когато човек е подложен на голям стрес.

5.   И аз съм така, но при мен се дължи на факта, че имам гастрит. Аз постоянно дъвча дъвки или си мия зъбите. Също така си жабуркам устата със "Sandrin". Продават го във всяка аптека, струва накъде към 4 лева. Аз се жабуркам с него по четири пъти на ден и ми помага. Като го купиш на кутията пише по колко капки и във колко милилитра вода се слага. Надявам се да съм ти помогнала. :)