Противозачатъчни и странно кървене? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (97901)
 Избор на редактора (167)
 Любов и изневяра (23049)
 Секс и интимност (11357)
 Тинейджърски (20294)
 Семейство (4908)
 Здраве (7893)
 Спорт и красота (4119)
 На работното място (2207)
 Образование (6031)
 В чужбина (1305)
 Наркотици и алкохол (937)
 Измислени истории (736)
 Проза, литература (1512)
 Други (13378)
 
Зъбни импланти
Възстановете Вашата усмивка в рамките на седмица!

Зъбни импланти - цени

 

  

Споделена история от Здраве

Противозачатъчни и странно кървене?
преди: 8 години, 3 месеца, прочетена 16497 пъти
Здравейте. Преди 2 месеца ми откриха кисти на яйчниците и ми предписаха Джаз противозачатъчни. При първата опаковка на Джаз имах ужасно дълъг цикъл с някакви странни зацапвания.. Не ми влияеше добре и лекарят ми ги смени на Жанин. Сега трябва след 5 дена да започна прием на Жанин, но 2 дена след спирането на активните таблетки от Джаз прокървях (без да вземам плацебо таблетките, докторът каза да ги пропусна), първият ден от прокървяването беше като зацапване, а днес е като много много слаб цикъл.. Въпросът ми е понеже ще ходя на море и планирам да влизам във водата, а и искам да осъществявам полов контакт с мъжа си (но не може да стане, ако съм в цикъл) това всъщност цикълът ли е и кога трябва да ми дойде, защото няма да изтърпя пак дву/триседмичната простотия ту със зацапвания, ту с обилен цикъл... На сухо съм от 2 месеца, заради тези цапаници и вече ми е дошло до гуша, ако сега ми провали почивката, смятам просто да хвърля всякакви хапчета в коша и това е... Омръзна ми да се съобразявам..

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
 
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 8 години, 3 месеца
hash: d678ad573b
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

1.   Когато започнеш да взимаш противозъчатъчни за първи път е нормално да има зацапване, първия и втория месец. После всичко би трябвало да си дойде на мястото. Ако продължава зацапването през 3тия и 4тия месец може отново да посетиш гинеколога си защото не е много нормално.

В листовката всичко е обяснено много добре но хачето действа така: опаковката се състой от 21 активни, тоест хормонални таблетки. След като испиеш 21то хапче има период от 7 дена, в който трябва да ти доиде менструацията. Дори и през тези 7 дена си предпазена от нежелана бременност! На 8ят ден (свършил-несвършил мензиса) почваш новата опаковка.

Някои производители добавят в опаковката хапчета (плацебо, без хормони) дори за тези 7 дена от гледна точка на това, че за приема на противозачатъчни трябва да си изградиш навик да ги взимаш всеки ден без пропуск. И ако изполваш първият вариант, 21 дена ги пиеш и после 7 почиваш може да се объркаш и да изпуснеш някое хапче.

Следователно е съвсем нормално да прокървиш 2 дена селд спирането на активните таблетки, това е менструацията ти. Плацебото не е нужно да взимаш, тъй като те не изпълняват никаква функция освен да ти подържат навика да взимаш хапчето всеки ден в определено време. На 8ят ден почваш новата опаковка.
Зацапването е нормално, но само ако се случва максимум до втория месец и то от време на време (4-5 пъти еднократно). Ако през целият този период си прокървявала явно хапчето не действа като трябва, тоест това не е твоето хапче. Консултирай се с гинеколог (може и друг за да имаш второ мнение).

 
  ...
преди: 8 години, 3 месеца
hash: 128359d468
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

2.   О, не е само това, аз пия такива боклуци от 2 години.
Първите ми бяха диане 35 пих ги общо 6-7 месеца, получих депресия, гоолеми гърди и доста килограми. Аз казвам на гинеколожката имам депресия не мога да ги пия, а тя оооо, , не трябва да ги пиеш за да се оправиш. След много мрънкане ми ги смени на хлое, но същевременно ходих на психиатър за антидепресанти. Реших да сменя лекаря, но си продължавам с хлоето.

Един ден ми писна и ги спрях за 1 месец и какво стана 8 дена цикъл, ама обилен с едни гадни съсираци, после пак започнах да ги пия, защото за тоя един месец косата ми стана мазна до безобразие, едни гнойни пъпки се появиха по цялото лице, а тея черни трънчета, като че ли като гъби никнеха. Аз м/у другото имам същото заболяване. С приятелят ми искаме дете вече, а докторът ми каза, че когато съм готова ще ми стимулира яйчниците(не каза тази терапия колко време е), а ако не искам минимум година и половина трябва да ги пия още. За 2 години аз налях 10 кг, и имам чувството, че само като дишам качвам.

 
  ...
преди: 8 години, 3 месеца
hash: a47e25eb63
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

3.   1. най-добре ти е описал, какво става с теб.
Ако не искаш да имаш скоро деца и нямаш проблеми, защо чистиш кистите?
Просто си живей живота, когато решиш да забременяваш почни хормонална терапия и готово.
Аз познавам здрави жени, които са на противозачатачни и нямат вашите проблеми.
На 2 мога да кажа, че по принцип човек напълнява и от други неща, аз бях напълняла от стрес с 10 кг. за два месеца, свалям ги вече 3 години бавно, но сигурно, не съм на противозачатачни

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net
eXTReMe Tracker