Споделена история от Здраве

Кръвоизлив от носа!
Здравеите! Искам да попитам по какво се разбира, дали имаш кръвоизлив от носа? Какви са симптомите. Вече за втори път ми тече ужасно много кръв от носа, немога да я спря към 15, 20 минути, ужасно много е редка. Моля ви кажете на какво може да се дължи това?

Коментари

1.   Ще цитирам прочетеното от една статия, което мисля, че ще ти е полезно:
" Какви са симптомите на кръвоизлив от носа?
- Започва внезапно, предшествано от кихане и сърбеж в носа. Преди кървенето може да се усеща тежест, виене на свят, бучене в ушите и др.

Какви са причините за кръвоизлива от носа?
- травми: удар, попадане на чуждо тяло в него, разчесване на лигавицата и др.
- заболявания: простуда, синузит, алергия, хипертония - високо кръвно и др.
- други причини: тънки склонни към пукане кръвоносни съдове в носа, разширени венички в носа, рязка промяна на атмосферното налягане, прекалено сух въздух, прекомерно излагане на слънце, недостиг на витамин С и др.

Какви бързи мерки може да вземете у дома?
- притиснете леко с палец и показалец средната част на носа за 10-15 мин, като през това време дишате през устата;
- помагат лед или студени мокри кърпи около носа, бузите и врата;
- след спиране на кървенето овлажнете въздуха в помещението, ако е много сух;
- не си духайте носа поне 10 часа, ако се налага да кихате, правете го с отворена уста.

Всеки кръвоизлив от носа, който не спре до 10-15 мин или спре и пак се появи, трябва да ви накара да потърсите лекарска помощ. "

Надявам се да помогне.
Night'Raven

2.   На мен също ми течеше много, отидох на лекар, слагаха ми едни неща в носа и спря. Казаха ми че било от хормоните

3.   Благодаря за бързите ви отговори, преди малко пак ми тече кръв, явно ще трябва да потърся лекар. От АВТОРА

4.   Здравейте. имала съм 2 кръвоизлива от носа и не са били 15-20 мин, а много повече1 последния беше час и нещо, два... а иначе отиди на лекар и си вземи адреналин и като ти потече си слагай от него

5.   Благодаря за отговора

6.   Здравей, аз също бях на твоето място, но само за 1 минута ми спираше. Аз не бъркам в носа, нито пипам носа. Когато заспах и през нощта в 2ч ми протече кръв, помислих че е течен сопол, да ама не! Отидох в банята и видях много кръвввв по носа и ръцете ми. Измих се. И сутринта късно казвам на баба ми какво ми се е случило. Баба започна да се притеснява, защото много пъти ми се случва в месеци и ме изпрати на носен лекар. Първия ден ми сложха лекарство в дупката, откъдето ми течеше кръва. Другия ден пак лекарство, но в другата дупка решиха да ми пукнат съда, боля малко и ми сложиха лекарство и в двете, за да не ми тече повече кръв. На 13 съм. Течеше ми кръв защото ми се е пукнал съда. Извинявам се за грешките, но пиша от телефона

7.   Купи си от аптеката ампули „Адреналин”и мажи носът с памуче напоено в лекарството когато ти потече кръв и ще се оправиш.

8.   Добър вечер!!! Искам да попитам, понеже тук от около 2 месеца от лявата ми ноздра тече кръв.. Незнайно защо. Кръвта тече на две седмици примерно един път от лявата ноздра е винаги. Днес когато текна пак ми примериха кръвното и беше 130/80, но аз съм малко по едър, но и преди това вървях бях на танци, Дали е нещо лошо и сериозно някой, ако има да каже нещо по въпроса ще му бъда благодарен. Забравих да кажа, че съм на 18 години!