Споделена история от Здраве

Искам да спра цигарите
Жена на 38 години съм. Пуша от много години, но усещам, че вече много ми пречат-получих хроничен фарингит, сърцето ми прескача... Искам да ги спра, но все е от утре. Как да си помогна?

Коментари

1.   Всеки път когато ти се пуши, пий чаша вода или дъвчи дъвка. В никакъв случай не си купувай цигари. Постепенно ще свикнеш. Трябва ти единствено здрава воля и... инат :)

2.   Започни да спортуваш! Заинати се в това и тялото само ще спре да иска поредната доза никотин.
Успех!

3.   Пробвай с електронна цигара. Толкова са гадни, че ще те откажат веднъж завинаги от пушенето. ;)

4.   Чувала съм, че ако изядеш една цигара се отвращаваш. Аз лично ги спрях, след като разбрах, че пречиняват много болести, започнах да спортувам, а когато се сетя и си кажа '' Пушими се '' то трае око 5-6 минути правя друго ям солети и си представям, че пуша дувча дъвка или си мисля за друго. Ако не стане с това.. потърси лекарска помощ ;р. Гледай клипчета и ще видиш какво става в черният ВИ дроб. :)УСПЕХ.

5.   Аз също бях дългогодишна пушачка, но успях да се откажа много лесно, чак не е за вярване колко лесно стана. Даже си мисля, че разпространеното схващане за трудното отказване е някаква лъжа в която всички са повярвали и затова на някои им е трудно да ги спрат.

Един ден реших да отида на работа без цигари, малко тегаво беше най-вече заради свободното време, но се издържа, после втори ден, трети ден. Няма да те лъжа - един месец ми бяха в акъла цигарите, но да си контролираш желанието за пушене не е толкова трудно, и ти го казва човек без капка воля и инат. Пробвай поне.

Аз един месец след като ги отказах запалих и се отвратих от вкуса, от тогава не съм мислила даже. Сега по-скоро бих изяла лайно, отколкото да запаля цигара, толкова отвратителни ми се виждат, а едно време като се сетя, че всичко давах за тия цигари, даже като нямах пари и си продавах вещите, за да си купя цигари. Сега ме е яд, че съм го правил, но минало е вече. Почнах и да тичам, много ми е леко сега, когато не пуша; преди се задъхвах. Да ти кажа, че първите дни ще те боли глава и ще ти е замаяно, но това е защото се чистиш от отровите. После ще ти просветне както никога преди.

6.   Ами аз така ги отказах, усетих, че почва да ми става гадно и ги спрях, но си казах, никога повече, ако ще и 70 кг да стана/в момента съм 58 кг при ръст почти 180 см, а бях 49 кг, когато пушех/.
Да спомена само, че не ги отказвам от един път, може би това е вече третия път, първия и втория път пих Таболив.
Но аз никога не съм пушила много-от 2-3 до 7-8 цигари на ден, и то, най-вече заради работата ми, защото трябваше да седя будна до 2-3 ч- през нощта.
Прочети за рак на белия дроб, че ако ти открият, си пътник, най-много 5 год. живот имаш, ако е в ранен стадий.
По-голяма мотивация от това, да искаш да останеш жив, не виждам.
Успех ти желая.

7.   Аз съм в същото положение като на автора, не мога да ги откажа, пуша от 25 години по 20-30 цигари дневно, на 38 години съм ако е важно. Опитах три пъти с три вида хапчета и дъвки опитах и каквото от където чух. Ако прочета статия за рака не ми е неприятно, викам е аз ще съм от процентите който не хващат рак. Не ми става гадно от цигари и работата ми е навън /забраната за пушене не действа/. Дайте идея какво да правя.

8.   Воля. Всичко е в главата. Аз можах и Вие ще успеете! С правилна настройка и със силата на духа си човек е способен на много неща... способен е и да не пуши. Успех!

10.   Спри ги от днес, не от утре. Ходи на доктор, има кабинети за лечение на пушачи.