Споделена история от Здраве

Тетанус... помощ!
Имам си хъски на 3 месеца и половина... Дотук сме му били и 3-те ваксини. Проблемът е, че кученцето е малко и няколко пъти ме захапва... Не са кой знае какви рани, понякога е само точка и леко разкървено... Това което много ме притеснява е дали може да ме е заразило със тетанус... Моля ви, помогнете ми...

Коментари

1.   Кучето едва ли те е заразило с тетанус, щом е малко сигурно не се е срещало с други животни, които може да са болни от тази болест. Аз имам големи кучета, които неведнъж са ме "ухапали", докато играем, но съм здрава. Ако много се притесняваш най-доброто решение е да отидеш на лекар. Но според мен не си заразен.

2.   Щом е ваксинирано няма проблем:))))

3.   Тетанус?? Какво е това? :D

4.   Не знам какво да ти кажа? Мене преди месец ме ухапа домашно куче! Не беше кой знае каква рана, но веднага се обадих на личния лекар и той ми препоръча да си направя инжекция против тетанус и да се обадя в противобесният център! За тетанус се прави в рамките на 24 часа след ухапването! Отидох и ми биха инжекцията!

За бяса ми казаха, че ако кучето го познавам и е добре в рамките на 14 дни значи не е бясно! Слава богу кутрето си е живо и здраво! Направи си против тетанус - лека е, не боли и не се спазва никаква диета! 3 лв. струва! После 6 месеца имаш сигурен имунитет!

Не знам на каква възраст си? По принцип като бебета и деца ни правят имунизации против тетанус и имаме добър имунитет, който с напредване на годините ни отслабва и затова през 10 години се правят реимунизации! Говори с лекар за тези неща, ако не ми вярваш! Има и много информация в нета! Дано всичко е наред! Успех!

5.   Към номер 1. Самите кучета не боледуват и не си предава тетанус! Евентуално заравяване на човек от куче може да се получи при ухапване от замърсени с кал или друга мръсотия зъби на кучето! Ако си е вряло муцуната някъде и има вируси на тетанус по зъбите му и ухапе с тях! Така се предава тетанус и сами разбирате, че вероятността е малка и зависи от хигиената на кучето!

6.   Ако беше заразено кучето - от човек, както правилно отбелязаха по-горе, и ако беше развила симптомите, нямаше сега да пишеш тук.... тетанусът има 100 процента смъртност, ако те хване... но за това се правят ваксините. Лично аз за 23 г. медицинска практика не съм виждала случай на тетанус:))Споко!