Споделена история от Здраве

Ваксина срещу рак на маточната шийка
Здравеите на всички,
искам да споделя и да попитам някои работи отностнон ваксината срещу рак на маточната шийка ( Cervarix за това говоря). Аз съм на 15 водя полов живот от 3-4 месеца рядко нали някои път 2-3 пъти седмично, но от 1 месец някъде не съм водила. Майка ми иска да ми бие, но не съм сигурна дали съм готова да и кажа. Правила съм го само с едно момче, което се е изследвало преди да почнем полов живот и е 100 % чист, ходим от почти 2 години. Дали да споделя с майка ми, че водя полов живот или за тази ваксина Cervarix няма проблем, защото личната лекарка каза, че било за предпочетание преди полов живот. Помогнете ми и ми кажете дали има някакви пречки след като съм го правила с 1 момче и не е заразено.

П. С също така искам да попитам след ваксината, какви са изследванията някакви специални или обикновени.. кръв и урина? :)

Коментари

1.   Нещо си доста дезинформирана, както е и твоята майка.
Първо - не се изследват мъжете, дали са носители на вируса. Ако момчето преди теб е било с друга, по-опитна жена, най-вероятно го носи като 90% от мъжете. Просто при тях той не води до рак на маточната шийка поради липсата на последната.
Трябва да кажеш на лекаря, че водиш вече полов живот, прави се тест-натривка дали си носител. Единственият начин да не си носител е да не си правила полов живот.

2.   Преди твоята лекарка да те съветва да ползваш ваксината, нека тя се информира още веднъж за възможните странични усложнения, които тя може да ти докара, а те са в определени случаи жестоки- до кръгово опадане на косата, схващане на крайници и т.н. Не се хващай- лекарите са в интерес да продават ваксината, а след това... Имат пак постоянни пациенти.

3.   И аз щях да си правя такава ваксина, НО се отказах. Защо? Защото чух много лоши неща, след биенето на тази ваксина едно момиче е починало...
Забравих да кажа - не водя полов живот!

4.   НЕ, НЕ И НЕ!!
Ева

5.   То само едно да беше починало...
А парализите, уврежданията на мозъка и вътрепните органи, на...
http://www.saprotiva.com/vnimanie-vaksinata-sreshtu-rak-na-matochnata-shiika-izklyuchitelno-opasna/

Моля, модераторите да оставят линк-а - темата е изключително важна!

6.   И още един линка
http://blog.zepir.com/bg/blog/view/id/73/GERB-vnasiat-otrovna-vaksina-za-momichenca.html

7.   Ако вече носиш вируса и не знаеш, а си биеш ваксината тя може да го активизира и да стане страшно.

8.   Момиче, да търсиш здравна информация в този сайт е лудост. Тука всички си мислят че много разбират, само че изобщо не е така. Говори с личната си лекарка.

9.   Няма значение, че не си девствена, но и трябва да се знае със сигурност дали си чиста. Все пак ваксината е насочена към 11-12 годишните момичета, защото е най-добре да се ваксинира преди започването на полов живот, а вероятността в тази възрастова група това да се е случило, е доста по-малка. Жалките подобия на сайтове, линкнати по-горе изобщо не ги чети - няма едно вярно нещо.

10.   Може да звучи безотговорно, но не бих си я сложила ваксина.
Просто ако до преди време лекарите и производителите на лекарства им е пукало за човешкото здраве, сега извличат само полза-купища пари.

Преди няколко дни гледах едно клипче, лекторът разказа една много интересна история. Имал приятел, който живеел в Л.А и много се страхувал от заметресения до толкова, че си мислел, че ще загине при заметресение.
Решил да се премести на някое по -безопасно място- заминал на другия краяй на САЩ, след месеци в града, в който живеел станало заметресение, къщата му се срутила и той починал. Така че каквото и да правиш каквото е писано, ще се случи.

11.   Благодаря, а да попитам само какви са след това изследванията някои знае ли.. аз не искам много много да ми бият.. :(

12.   Аз отказах тая ваксина за дъщеря ми-тя е на 12год.
Попълнихме една форма за отказ и това беше.
Нямаме наследствена обремененост, а и не е толкова безопасна.

Тук в Англия я заплаща държавата. т. е е безплатна за родителите. Но и биенето на останалите ваксините тук са само препоръчителни, а не задължителни. Никой не може да те насили или изисква да си ваксиниран против нещо си -това си е личен избор и накърнява правата на личността. Аз имам достатъчно инфо за ваксините по принцип и не мисля, че е добре за децата.
Всичко опира до добро и качествено хранене, висока хигиена и здравна култура и генетична предразположеност. Всичко друго е за трупане пари на фармацевтичните компании. Има инфо в интернет достатъчно за това.

13.   „Нямаме наследствена обремененост, а и не е толкова безопасна. “ - Госпожо, направили сте голяма грешка - този вид рак не се предава генетично, не зависи от гените, а се причинява чрез вируси!!!
Най-трагичното е, че при едни 20% от случаите раковите клетки НЕ МОГАТ да се открият при лекарски преглед и чрез цитонамазка в ранен стадии.
И в България ваксината е безплатна и по желание от тази година.
На ваксините дължим непрекъснато нарастващата продължителност на живота, но както и да е - дано дъщеря ви никога не се разболее от този вид рак, защото аз лично не бих си простила като майка.

И все пак - ракът на шийката на матката не е в следствие на лоша хигиена, гени или лоша храна.

14.   От н. 12
... А е в в следствие на какво-на полови контакти със заразен от вируса партньор, нали така.... Ами не може ли просто човек да спазва някои неща -да не води безразборен секс, да има постоянен партньор, да ползва презерватив и т. н... толкова ли е трудно това.

Само да ви информирам нещо-вчера в уч-щето на дъщеря ми(тук в ЮК) са им били първата инжекция от ваксината(те са 3 общо).
Както съм писала по-горе ние отказахме, също и още 2-3 други момичета. Нейната приятелка се е почувствала зле- виене на свят, позиви за повръщане, била зачервена цялата и имала учестено сърцебиене и се чувствала, като, че ли ще експлодира... Едно друго момиче е изпаднало в безсъзнание 4 пъти и са викали ленейка... На друго му се е надуло много силно ръката. Повечето момичета са се чувствали зле-отпаднали и виене на свят.... Това е до сега, което сме видели.