Споделена история от Здраве

Патологично влюбване
Аз съм влюбена.
От край време.
Патологично и налудничаво.
От ученичка съм влюбена все в един и същи мъж. Който се ядоса някога, като бяхме още хлапета, че съм влюбена в него, и сума време, с години, ме обижда, псува, заплашва, клевети и се хвали на познатите си, че ме е изгонил. Много горд с това всъщност. Предполагам че се е обидил, щото не съм красавица. Знам ли.

Но не в това е въпросът. Проблемът ми е, че не мога да престана да съм влюбена в него, не знам как.
Имате ли някаква представа как човек може да престане да обича някого.

Наистина е ужасна спънка, така ми трови живота.
На практика нямам живот, защото все още съм влюбена и не знам как да се отърва от чувствата си.
Слагам го в темата здраве, защото моето със сигурност вече е медицински проблем, не е емоционален.

Коментари

1.   Човек винаги иска онова, което не може да има... Според мен фактът, че те е отхвърлил, те е накарал да го искаш още повече. Това не е точно любов-по-скоро обсебване, наранена гордост. Мисля, че трябва да направиш нещо, за да подобриш самочувствието си и тогава всичко ще се нареди. Започни да спортуваш редовно, направи хубаво тяло, поддържай си косата, ноктите кожата. Купи си хубави дрешки. Не всеки може и трябва да бъде красив, но всеки може да бъде поддържан и добре изглеждащ:) Next

2.   Защо трябва да спираш да си влюбена в него. Преследвай любовта си и я доказвай постоянно. Сърцето си иска неговото. А и дълбоко в себе си усещаш, че имате специална връзка с този човек. Следвай мечтите си, не се отказвай, дори и да трябва цял живот да страдаш по него. А от това, което си ни разказала за човека си личи, че си струва да се бориш.

3.   Същата съм като теб. Не мога да ти дам съвет, но ще следя темата с интерес.

4.   Аз бях така. Обичах някой 4 години нещастно.. някой, който ме псуваше, държеше се лошо с мен, но аз, глупачката, не спирах да го обичам.. търсех информация за състоянието ми на интернет, но нищо полезно не намирах. Бях пробвала да правя магии, колкото и смешно да звучи - никакъв ефект! Нищо не ми помагаше, не исках да погледна друг, всеки ден плачех за него, изпадах в нервни кризи, чупех, виках, плачех.. това ВСЕКИ ден! НО!!

Един ден на интернета прочетох за розовия кварц - полускъпоценен камък с розов цвят. Прочетох, че е най-подходящ за хора, търсещи нова любов и лекува разбитото сърце. Ефекта му е най-силен, ако е във формата на сърце. За да подейства, трябва да си купиш ДВА розови кварца с формата на сърце и да са постоянно в теб. Аз си купих и едното го нося на сребърно синджирче /четох, че се съчетава добре със среброто/, а другото ми е в портмонето. Мина 1 месец, откакто си ги бях купила и вече започвах да го превъзмогвам това момче.. сега вече смятам, че напълно съм го превъзмогнала, даже вече харесвам друг.

Можеш да пробваш и ти - отиваш и си купваш два розови кварца във формата на сърце. Добре е поне едното да носиш на врата ти, но ВИНАГИ трябва да са и двата камъка с теб. Успех!
*Яса

5.   Номер 2- защо даваш глупави съвети? Очевидно мъжа не иска да е с нея, много лоша идея е да го преследва!
Според мен това не е влюбване а е обсебване, някаква мания. Отърви се от манията си, потърси психолог, да ти даде професионален съвет. Няма нищо лошо в това.

6.   Благодаря за съветите! Наистина съм ви задължена за добронамерените съвети. Ще си купя камъчета кварц, може и на мен да помогнат.