Споделена история от Здраве

Препоръчайте ми клиника
Понеже искам да си направя обрязване по лични (не по медицински) причини моля ви препоръчайте ми клиника където да се обрежа. Условията са цената на операцията да не минава 450 лева, да е в някои от следните градове: " Перник, Кюстендил, София, Плевен, Благоевград, Сандански. Също така и операцията да се извършва с местна упойка. Предварително благодаря.

Коментари

1.   Изобщо не ти трябва клиника, а качествен уролог. Питай личния си лекар, той ще знае такъв в града ти. Не ходи до София, там вече лекарите не ги познават, освен това има вътреболнични инфекции в големите градове, които не се лекуват с антибиотици.

По принцип - ако нямаш медицински и религиозни причини не си го причинявай. Всяка операция има рискове - най-вече от инфекции, незарастване на раната. Това са неща, коит никой не може да предотврати. Има инфекции, които не се лекуват. От упойката, дори местна, може да се получи тромб, които да запуши важни артерии към мозак и сърце, към крайниците - импотация, смърт са също риск.

Аз никога не бих се подложил на каквато и да е мед. манипулация, ако не е крайно наложително. Дори 1% да има риск - не си заслужава.

2.   Аз съм от малък провинциален град и в моя град не знам дали има уролози които извършват такава операция, а до колкото знам такава операция не се извършва туко така в частен кабинет трябва си клиника. Иначе вече твърдо съм го решил и никакви доводи против няма да ме откажат.

3.   А ти от темата с обрязваниците ли си?

НЯМА друга причина, освен медицинска и застрашаваща живота, която да оправдава подобен вандалски акт спрямо собственото ти тяло!

4.   Мисля, че бях категоричен - решил съм го твърдо и без значение кой какво казва няма да си променя мнението. Така, че просто ако нямате информация относно въпроса дето питам просто си спестете коментарите.

5.   Авторе, отиди просто при личния си лекар да ти каже за добър уролог. Повярвай ми - местните уролози ще ти извършат манипулацията по-добре от софийските печелбари. Или просто избери най-близката частна клиника (заради дискретността). Тялото си е твое. (като жена ти казвам, не предпочитаме обрязани мъже, напротив - имат нещо като белег и си е плашещо)

6.   Номер 5 твоят коментар като най-свестен ме заинтригува. За това ще те помоля да разясниш някои неща - как така личният ми лекар ще ме прати на уролог след като нямам медицински показания (а и в моя малък град няма частна клиника). Пък и не знам как един уролог може да ми направи операция в частният си кабинет? София е краен вариант защото е много скъпо.

7.   Авторе, обрязването се прави от уролог така или иначе. Може да ти го направи и всеки хирург, защото това е една от най-простите възможни операции, но за хирурзите това е прекалено банално и ще те претупат, докато един добър уролог е много по-добре запознат с материята и ще го направи така че да изглежда и естетически добре. Някои го правят в клиника с операционна зала, но не е задължително, цялото нещо трае 30-40 минути и може да се направи в нормален урологичен кабинет. Не ти слагат нито системи, нито нищо, така че няма нужда от операционна зала. Личния ти лекар ясно че няма да ти даде направление, ако нямаш медицински показания, но може просто така да го питаш да ти препоръча добър уролог.

Конкретна клиника или уролог не мога да ти препоръчам, защото не ми се е налагало.

8.   Мерси за отговора номер 7 ще помисля над това което написа.!

10.   A колко струвa товa нещто