Споделена история от Здраве

Менструацията ми продължава вече 10 дена!
Менструацията ми продължава вече 10 дена и много се притеснявам. На 16 съм, девствена, не съм ходила на гинеколог. Сега трябва ли да отида или това е нещо нормално за това време. Дойде ми доста късно преди 1 година. Точно миналата година август. Посъветвайте ме какво да правя.

Коментари

1.   Според мен трябва да отидеш на лекар, вместо да стоиш и да се чудиш. Не искам да те плаша на момиче преди 1 месец почина от неспираща менструация, писаха в медиите за това. В понеделник обезателно, даже задължително върви на гинеколог

2.   Нормализира се до 2 години, не изпадай в истерия! Започвай да пиеш витамин Ц и поговори с майка си. Ако до 4 дена не се е оправило отивай на гинеколог и не се притеснявай. Каквото и да е, ще се хване на време и няма да ти причини чак такива ядове, за каквито си мислиш. Аз съм на 14 и миналия месец менструацията ми беше 10 дни поред, дойде ми преди малко по-малко от година. Всичко ми е наред, не отидох на лекар, но на 10-тия ден беше много слаба а на 11 свърши. Майка ми ми каза, че е нормално първите 2 години да играе подобни номера. Още повече, ако миналия месец не ти е идвало.

3.   Авторката: Към номер 2 Миналия месец не ми дойде.. надявам се да не е нещо сериозно.. Защото то ми спря мерси за отговорите :)

4.   По-добре разговаряйте с гинеколог, от когото ще получите достоверна информация, вместо да се самоуспокоявате с Витамин Ц!

д-р Анонимна

5.   Ей №2 Какви ги говориш ти си на 14 нямаш опит, аз когато бях на 17 щях да умра от 12 дни менструация. Авторке огледай си бедрата, аз на 12 ден получих синини по бедрата, кръгли бледосини петна с размери 2-5см. Това е белег за натравяне на кръвта, тогава отидох на частен гинеколог и тя без да ме прегледа, само като чу оплакването и видя бедрата ми извика линейка в кабинета си. Това е за бърза помощ.

6.   На една съоченичка и беше 16 дена. Така е в началото. И тя имаше цикъл от 1 година.

7.   До 2, ти добре ли си, как до 4 дни ако не й спре, тя е от 10 дни в мензис. Ти да не си мъж случайно? 2 седмици да ти тече кръв, ти добре ли си????
МАЛКАТА, ОТИВАЙ НА ДОКТОР МОМЕНТАЛНО, А НЕ ДА СЕДИШ ДА СИ СПОДЕЛЯШ ПРОБЛЕМА, ТАКА НЯМА ДА ТИ МИНЕ!!!

8.   Аз съм на 12 години, първият път като ми дойде беше 30 дни, втория път 4 или 5 дни ми идваше, сега също 4 или 5 дни ми продължава.

9.   здравейте и аз имам този проблем на 13 сам скоро ще правя 14 вече 2 месеца ми тече по 10 дни и ми спре за един ден а на другия ми тече какво да правя говорих с майка си тя ми каза че ще ме води на гинеколог девствена съм и не сам ходила на гинеколог моля помогнете ми мерси предварително

10.   Аз съм на 14 и за първи път ми идва не съм ходила на гинеколог защото си мислех че е защото ми е за първи път вече ми е 12 ден един ден намаля и си мислех че спира но започна отначало все едно