Споделена история от Здраве

Имам лош дъх
Имам лош дъх, но знам, че не е от зъбите усещам, че идва от гърлото, а там все ми се събира някакъв секрет и мисля, че е от него. Срам ме е да кажа на майка си и да ида на УНГ.

Някой имал ли е такъв проблем и как се е излекувал? Омръзна ми от тези дъвки и бонбони не ги вадя от устата си. Мия си зъбите понякога по 5-6 пъти на ден, езика също използвам и вода за уста. Ходя на зъболекар 2 пъти годишно последния път ми оправиха зъбите които имаха кариеси. То е нещо като храчка, не знам сигурно е синузит.

Някой не е ли имал подобен проблем? С нещо за жабурене няма ли да се оправи като изключим сандрин.

Коментари

1.   Всеки човек поне веднъж в живота си е страдал от лош дъх. Яж ябълки, пий чай, водата за уста би трябвало малко да оправи положението. И най-важното храни се здравословно! :-)

2.   Аз също имах малко лош дъх. Преди 2 дни ходих на зъболекър. Нямам кариеси или извадени зъби. Имам малко пломби, но това е. Ходя и аз два пъти годишно и преди два дни ми махнаха зъбния камък. Преди венците ми кървяха обилно. Миех ги, а кръвта течеше. Вярвай ми платих 40 лв ( може ид а е много, ама...) и ми махна целия зъбен камък. Нямам кръв, нямам нищо. Исписа ми антибиотик, вода за уста, паста, ама... нямам кръв. Мия ги два пъти на ден. Нямам лош дъх вече, нямам кръв, венците ми са супер и всичко е ОК.

Така, че сигурен ли си, че нямаш зъбен камък или нещо по зъбите. Ако не попиташ зъболякаря, той няма да ти каже. Попитай го, кажи му, че ще си платиш ( защото това не се поема от здравната каса) и готово. Отиди на зъболекър и попитай, какъв е проблема в устата ти.

3.   Няма от какво да те е срам, отиди на лекар. Нужен е преглед, за да се установи от къде идва, а варианти много. На практика може да е от всичко в устата (зъби, език, венци, сливици), горни/долни дихателни пътища, хранопровод, та чак до стомаха. Освен това самодиагностицирането не е надеждно. Преди това обаче първо помоли някой близък обективно да прецени. Да не се окаже, че преувеличаваш или си въобразяваш, защото и този момент го има. :)

4.   Да имало е хора с такива проблеми и те за да им бъде помогнато, казват на близките си, защото човек по принцип не може да направи сам преценка за това дали му мирише дъхът. Ако наистина и той и близкият му човек преценят, че дъхът е лош се тръгва по лекари не се ходи на УНГ а на лекар за стомаха. Ако зъбите са наред и са мити редовно, обикновено лошият дъх се дължи на гастрит или на връщане на стомашни сокове нагоре по хранопровода. Болестта синузит не се намира в гърлото, а в главата на челото около носа.

5.   Имаш бактерии, от тях смарди. Може да ти се събира храна по сливиците ако си страдал от ангини. Може да са 100 неща.