Споделена история от Здраве

Израстък на срамната устна
Днес забелязах странен израстък на страмната ми устна, наподобяващ гребен на петел, или поне така ми се струва. Вчера като си взимах душ, като че ли го нямаше... Днес като го видях, разрових се в интернет и пише, че един от симптомите е на тези израстъци е рак на шийката на матката, другото което пишеше също, че се предава най-вече по полов път, а аз съм девствена.

Преди няколко години ми излезе една кожна брадавица отдолу и не обърнах внимание, а сега съжалявам.
Другият ми проблем е, че имам бяло течение от години и от срам не посетих гинеколог.

Като пипам този израстък и нищо не чувствам, все едно е мъртво месо, дори май го скъсах без да искам, а съвсем леко го пипах... Моля хората, които са имали моят проблем да пишат...:(

Коментари

1.   Чакай малко, къде хукна направо към рака. Почти всички хора носим ЧПВ-човешки папилонен вирус, явно и ти щом си имала брадавица, те са около 100 вида от тези 100 вида ЧПВ, само 3-4 са от така наречените високорискови, но дори да имаш такова нещо, а то не се предава само чрез полов акт, това пак не означава, че ще развиеш рак на шийката на матката. Най-лесното е да прочетеш за ЧПВ или HPV в нета, ако ползваш езици статиите са по добри. Просто спокойно, може да е брадавичка може и да не е, това все още не означава нищо.

2.   Не питай, ами веднага отивай при гинеколог. Няма от какво да се притесняваш!

3.   Аз също имам бяло течение от момента когато ми дойде. Мен също много ме е срам да отида на кинеколог. Освен това започва да мирише лошо и незнам какво да правя .

4.   Най - вероятно става дума за генитални брадавици-кондиломи. Предават се основно по полов път. Веднага на дерматолог отивай, защото нещата с тези гадини са сериозни.

5.   Абе какви Папилома вируси, какви чудеса бе хора? Какъв полов акт.. ? Никой ли не прочете, че момичето е ДЕВСТВЕНО?

Иначе, да. Не се страхувай, а просто иди на Гинеколог. Дори и само с бяло течение да беше, ако си уважаваща себе си Жена си длъжна да посетиш лекар.

ЕднаЖена

6.   №6, то може да е девствено в смисъл, че не е правила вагинален секс. Но какво друго е правила си знае само тя. Твърдя, че в 99% от случаите тези неща се предават при сексуален контакт, игра и т. н. Така че си го е лепнала по този начин, въпреки, че е девствена, едва ли е от чаршафи, кърпи и разни такива.

№4

7.   Моля за помощ, относно какво да правя с израстъка на срамната устна който расте непрекъснато...

8.   №7 Мисля, че трябва веднага да отидете на добър дерматолог.

9.   Ама ти още ли не си ходила на лекар? Трябва да отидеш, защото ако са генитални брадавици могат да навлязат и във влагалището, а там вече е по-опасно. И пак си помисли как си ги лепнала. Щом преди време си имала брадавичка там, долу най-вероятно е това. Отивай при някой свестен дерматолог-венеролог и след това на гинеколог.

10.   Здравей. Аз имам същия проблем. Четох много статии за инфекции, ЧВП, брадавици, кондиломи и други подобни.. Ужасих се! Трябва да отида на лекар, но макар и уплашена, мисля че ми няма нищо и това е просто един израстък, незнайно как се е появил. Аз съм имала само един сексуален партньор в живота си и това е съпруга ми. Няма как да ме е заразил с нещо.

11.   № 10, ако това, което имаш прилича на описаното от авторката и го е нямало досега, бъди сигурна, че са кондиломи. Просто това, че си правила секс само със съпруга си, но имаш подобно образувание, значи че той не е правил само с теб. Не отлагай. Може да е и разраснала се лигавица. Най-добре е да отидеш на дерматолог-венеролог и там ще стане ясно какво е. Ако е това, ти предстои много тежка и буквално скъпа откъм средства битка. Пиши!