Споделена история от Здраве

Страх от зъболекарката
Здравейте.
Аз съм момиче на 15 години. От 2/3 години насам не се усмихвам, само си кривя устата и ме срам да говоря от един от предните ми зъби, който е много зле. Като някакъв вампир съм, още преди много време трябваше да го оправя, но ме беше страх. Нашите и приятели започнаха да забелязват, че не се усмихвам, не говоря и подобни неща и започнаха да се съмняват, че имам проблем със зъбите. Е, така си е. Наистина ми е ужасно тежко, само като видя някой да се усмихне, а аз знам, че ако се ухиля най - много да ми се изсмеят в лицето и да ми стане още по-тегаво...

Страх ме е да отида при зъболекарката, защото тя първоначално започна с този зъб, той се счупи слага пломба, тя падна и сега трябва да отида отново, за да ми запълни дупката. Да, но когато ми се правят предните зъби умирам от болка, непрекъснато издавам гадни звуци, тя започва да се цупи и да се изнервя и аз се самообвинявам, че започвам да я дразня до някаква степен и тя продължава да дълбае и да увеличава болката.

Чудя се дали, ако отида да си направя зъба и я помоля да ми сложи упойка ( тя преди пръскаше с нещо на др. зъб, който го вадеше ) така че да не мога да усетя нищо, защото се измъчвам страшно много, а наистина искам да оправя този зъб. Също така, ще ми вземе ли допълнително пари освен за пломба и за упойка?

Коментари

1.   Да! Упойката струва около 10лв. и се заплаща отделно. Няма да усещаш болка с нея.

2.   Моят съвет е да си смениш зъболекарят.
И задължително да си искаш упойка, когато изпитваш болка. Дори е задължение на зъболекарят да те попита, дали искаш такава, като вижда, че те боли. Или те е страх.
В крайна сметка, повечето фобии от зъболекари са следствие не на самите манипулации, а на некадърни зъболекари, които вместо да тушират страховете / болката ги увеличават многократно.
А зъбите, освен важни естестически са важни и здравословно.
Така че не се притеснявай, да отидеш на зъболекар и да кажеш, че искаш упойка. Ако ти откажат, казваш " Благодаря, ще намеря друг зъболекар! " и си тръгваш. Не е нужно да се тормозиш и да задълбочаваш страховете си.
Десет или петнадесет лв е една упойка.
Оправи си зъба, заради самата теб. И се усмихвай! :-)

3.   Здравей аз лично смених 5-6 зъболекари докато намеря този който си разбира от работата. Сега като се наложи да ходя на зъболекар го правя с усмивка защото знам че всичко ще мине като по вода :)