Споделена история от Здраве

Сериозна контузия от фитнес
Вече стават 2 години, моята история е следната. Аз бях момче с наднормено тегло 180 висок 98-100 кг, 12 клас. В началото на 12 клас реших да започна да тренирам и се захванах с фитнес, ходех през ден, промених начина си на хранене, започнах да се храня по-редовно и по-здравословно, резултати имаше и то добри, успях да сваля 6-7 килограма за 6 месеца и да стегна тялото си доста, но един ден се скарах с една приятелка и реших да ида на фитнес да поразпусна, проблема бе в това че предишния ден вече бях ходил и пак тренирах същите мусколни групи, другият проблем бе че не загрях добре и се преуморих, като се прибрах ръцете ме боляха дигнах температура, подуха се и бях много зле 1 ден, на другия ден отидох при личният си лекар и тя ми каза да си почивам 3 месеца и ада се мажа с едно мазило, но след 3 месеца вообще не се чувствах добре, имах хронични болки в ръцете, китките, лактите и раменете ме боляха постоянно, тя ми каза трябва ти още месец два почивка, съгласих се с нея но нешаата се влошиха опитах се поне да разгрявам само с лостове но болката не се търпеше, силата в тялото ми я нямаше и това ме "садна" до такава степен се затворих в себе си, във фитнеса виждах "спасение" да бъда нормален, завърших 12 клас но болките не спират всяка сутрин се събуждам с тях и с тях си лягам, вече 2 години всеки ден болките са си с мен, наи-лошото е че се влошава, наддадох до 120 килограма, не мога се погледна и не знам какво да направя, всеки ми вика ми иди на лекар, да но ми искат по 20-30 или 50 лева на преглед, карат ми да си взимам разни мазила и не знам си кво а пари вече няма, подкрепа от семейството няма и не знам какво да правя, самите стави просто ме убиват отделно нямам никаква сила все едно се изпариБлагодаря на всеки обърнал внимание, ако имате въпроси да обясня нещо подробно. питайте.

Коментари

1.   Първо опитай да си решиш проблемите с килограмите с бягане. По добре е от нищо, а до травмата търси причината, ходи на доктори но щом не е спирало 2 год явно е нещо хронично което нема оправия и трябва да си много внимателен ако се върнеш в залата. За жалост имам опит с хонични травми и не е приятно.