Споделена история от Здраве

Отново булимия
Отново започнах да повръщам. Аз съм момиче на 18г. Преди 4г. се разболях от булимия, която доведе до анемия на кръвта. Нещата наистина бяха доста зле- повръщах всичко, което хапна или пийна, дори и водата. Косата, започна да ми пада, а зъбите да се ронят. Оправих се (поне така смятах, до сега). От няколко дни, имам голямо желание да повръщам. Може би, е от стреса и притеснението- предстоят ми матури и изпити. Но няма с кого да го споделя. Не искам да тревожа родителите си ( не, че това не е тревожно). На приятелките си, също не искам да кажа- помогнаха ми преди, но сега не искам да знаят отново за проблема ми. Ако има хора сподобни проблеми, нека ми пишат. Не търся съвети, а просто разбиране.

Коментари

1.   Миличка, не съм имала подобен проблем, но мисля, че трябва да кажеш на семейството и приятелите си. Те са най-близките ти хора и само и единствено те могат да ти помогнат, не виртуалните мнения и коментари! Потърси опора, подкрепа и разбиране в тях! Да, ще се тревожат, но това е нормално, защото те обичат и ги е грижа за теб. По-добре им кажи сега, за да вземете мерки навреме. Успех, мила, и не се предавай! ;)

2.   Да мило момиче, не чакай! Потърси помощ и съдействие от близките си! Ако се наложи и лекарска помощ също. И карай по спокойно, всичко ще се оправи. Матурите не са болка за умиране..ще се справиш. А дори и нещата да не се случват винаги както искаме, трябва да намираш сили и да продължаваш. Сподели проблема си и горе главата! Успех!

3.   Потърси лекарска помощ ЗАДЪЛЖИТЕНО! На твоите години страдах от анорексия, последва анемия. Последиците са ужасни. При мен се случи в години в който заболяването н ебеше така широко разпространено като сега, бях в "Исул". Лекарите бяха изумени, около година след това имаше статия за болно момиче, в много по-крайна фаза и мисля не оцеля. Така, че вземи мерки Веднага! Говори с вашите. Не се давай, животът е пред теб!

4.   Ей миличка, недей така.. недей да изолираш хората, който те обичат и биха ти помогнали!!! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО кажи на родителите си.. гледай си здравето!!! Знам, че не искаш съвети, още по-малко пък от непознати, но за добро ти го казваме.. и за матурите- не се тревожи, аз 1ната си я взех от втория път, а най-хубавото е, че може да ги влачиш докато ги вземеш, споко;) Нормално е да се притесняваш за тях, но щом притеснението ти вреди на здравето ти и то в такава степен- това вече е сериозно! Искрено се надявам ентосиазма ти за матурите да се насочи към здравето ти и към това да споделиш с близките си хора.. не си толкова малка, знаеш, че живота не е само кеф и не всичко става както искаме.. повярвай, за близките ти колкото и да е тревожно ще е по-добре да знаят.. ти също би искала да знаеш, ако твой близък човек има нужда от помощ-бъди честна! Дано се оправиш бързо!

5.   Мила, една матура не е по-важна от здравето ти! За какво ти е да учиш, ако си болна и цял живот имаш проблеми със здравето? Не ученето, а здравето е на 1во място в живота! Обърни му внимание и всичко останало ще си дойде на мястото. №4 е прав/а, дори да не я вземеш от 1вия път това не е болка за умиране. Докато да си дадеш здравето и после сума ти време да не можеш да се оправиш... е много по-сериозен проблем. Помисли си! И при всички случаи сподели това с най-близките си! Само те могат да ти помогнат! Успех!!! :)