Споделена история от Здраве

Вагинални гъбички
Здравейте, тази година лятната ми почивка на морето съвпадна с месечния ми цикъл и се наложи да я изкарам с тампон.. Незнам от това ли е но след като ми свърши започнаха проблемите с гъбичките. Нямат лекуване.. тъкмо си помисля, че са се махнали и се появяват отново. Мажа се с Клотримазол и си правя промивки със сода, спазвам отлична хигиена.. ужасен дискомофорт. Днес забелязах някакви странни образования, незнам как да ги нарека като реснички по срамните устни, какво може да е това? Никога не съм имала такива проблеми на 22 години съм, има ли повод за притеснение?

Коментари

1.   Ох и аз съм на 22 и имам същия проблем 3 пъти ходя на гинеколог изписват ни кремове, вагинални таблетки и не знам си какво още и минават за известно време и аз появяват пак. И аз не знам как да се отърва от тях.

2.   За тези образувания отивай на дерматолог-венеролог, защото може да се окажат кондиломи. Ако е нещо, което досега не си забелязвала, а сега го има е най-вероятно да е това. Другият вариант е да си въобразяваш, но преглед няма да ти е излишен за по-сигурно.

3.   Мен ми изписаха вагинални глобули Гинофлор, горе долу ми минаха появяват се от време на време

4.   Имах същия проблем-гъбички! Лекарят ми изписа "Гино Дактарин", което са 3 ампули.. поставят се вътре там долу, 3 вечери подред.. Вечер лягаш, вдигаш си краката на горе и си пъхаш 1. И така 3 вечери подред. А ако имаш интимен партньор, той също трябва да се лекува. 10 дни подред си маже главичката с Клотримазол 3 пъти на ден! Минат ли 10тте дни е готов и той. Но не забравяй, той трябва да се маже всеки път след секс с теб! В продължение на месец! А през времето когато той се маже (което е 10 дни) не трябва да правите никакъв секс!!! Лечението го започвате и 2мата в един и същи ден..!
Успех..! След лечението сподели дали всичко е о'к :]]

Иф 19

5.   Има повод да, ходи на доктор. И да ти предпише нещо за пиене, със сода и крем няма да се излекуваш.

6.   Смени крема. По принцип за вагинални гъбички мехлемите не са много подходящи, тъй като трябва да се мажеш с ръка, а по този начин инфекцията се разпространява. Промивките със сода не знам дали ти помагат, но когато аз имах като твоят проблем опитах със сода и стана още по-лошо. Може да се миеш и със смрадлика известна още като тетра, това е билка, предполагам, че я знаеш. На мен ми помогна, но не мога да ти кажа с точност какво да правиш. Най-добре отиди на гинеколог с молбата да ти даде нещо наистина ефикасно, с което да се лекуваш, нека ти изпишат някакво лечение. Ние тук ти даваме съвети, защото искаме да помогнем, но не се знае дали съветите ни ще са ти от полза. Има различни видове гъбички, а и зависи колко са разпространени.

7.   И аз съм така в момента, слагам и аз Гино Дактарин още 2 вечери остават и на мен всичко е от морето аз не съм слагала тампон но веднага щом се прибрах се започна. На моят приятел уж нищо му няма но като гледам коментарите, довечера започва и той с мехлемите.