Споделена история от Здраве

На 18 и цикълът ми все още не се е нормализирал
Здравейте, аз съм на 18 и цикълът ми все още не се е нормализирал. Дойде ми късно- в края на 16-тата година и оттогава е страшно нередовен. Ходих на гинеколог, тя ми каза че са ми добре яйчниците, има кръв в матката и ми предписа хормони, които пих 6 месеца и през това време ми идваше редовно, но след като ги спрях пак спря да ми идва. Не знам какво да правя вече, дайте идеи.

Коментари

1.   И на мен ми е така, но не ми пука, а и съм на 15 още :D:D:D

2.   И аз съм така

3.   Отиди на ендикринолог, той е специалиста по хормоните.

4.   И аз съм така, само, че съм на 14. Ходих на гинеколог, не в България, в страхотна държава където се развива медицината. Каза ми, че яйчниците ми са доре, просто още не са се развили както трябва, и трябва да изчакам още малко. Ако ли не ще ми предпише такива хапчета, който да ми предизвикват цикъла. Ако може намери възможно най-добрия гинеколог в града в който си. :)

5.   според мен трябва да отидеш на генеколог.. да видиш каква е тази работа, много съжалявам за проблема

6.   От авторката: ще ходя в понеделник на гинеколог и мисля че ще си направя кръвни изследвания, за да видят какво е нивото на хормоните ми, мисля че от там ще се види всичко. Един лекар, специалист в източната медицина ми беше казал че имам проблем с десния яйчник, а той се водел мъжкият яйчник, т. е. и с мъжете съм имала проблеми..

7.   На мен ми дойде когато бях на 11 години. От известно време имам подобен проблем като твоя. Година пих хормони, но нещо. Ще ходя на ендокринолог. При такива като нас адвете с теб, авторке, ендокринолога е много нужен. Казвам ти, иди и ти. Става с направление.