Споделена история от Здраве

Сърцебиене, ускоряване на пулса, задух
Здравейте! Моят проблем е следният: от време на време нещо ми става - получавам сърцебиене, ускоряване на пулса, нещо като задух и ей такива едни наприятни неща! Това обикновено се случва, когато се притесня за нещо, за това съм почти сигурна, че е на нервна почва. Което е малко странно (не казвам невъзможно), защото съм само на 20г. Ако има значение (а сигурно има де) съм пушачка и не мога да кажа, че водя кой знае колко здравословен живот. Знам, че всичко това си оказва влияние. Просто на моменти (рядко се случва де) - изпадам в някакъв панически страх, имам чувството че нещо ще ми стане, имам неспокоен сън или изобщо не мога да заспя. Не знам някакво нервно разстройсвто ли е, депресивно състояние ли е, но ще се побъркам вече искам да се оправя. Знам, че трябва да си променя мисленето, аз съм много плашлива - в главата ми минават все лоши неща, все мисля и премислям всичко и понякога правя от мухата слон. Знам какво ще ме посъветвате всички - да отида при специалист. Но аз искам да ви помоля да ми дадете съвети как да се справя с този проблем без медицинска намеса - знам ли.... нещо да правя, мисля, чайчета ли да пия. Помогнете ми моля ви!

Коментари

1.   По добре отиди на лекар.

2.   Употребяваш ли марихуана?

3.   Прочетох много познати неща в поста ти. Това, че си на 20 г. не те застрахова, аз съм на 17 и имам почти същите проблеми. От 1-2 години имам проблем с високо кръвно, сърцебиене и т. н. Не постоянно, но се случва, а е имало периоди, в които съм била много зле. Една вечер имах наистина силно сърцебиене - пулс 160. Не знам какво да ти кажа, аз ходих на лекар веднъж правиха ми кардиограма, изписаха ми лекарства.. но майка ми е фармацевт и тя ми дава лекарства за високо кръвно, за сърцебиене и т. н. А и аз съм много емоционален човек също като теб - лесно се притеснявам, изнервям.. ако се пренатоваря физически или съм недоспала също имам проблеми понякога с кръвното.. Не знам при мен вероятно се дължи и на пубертет, хормони.. Най-добре отиди на лекар, ще ти направят кардиограма, ще ти изпишат лекарства, ще ги пиеш известно време и това е :) Останалото си зависи от теб - да се контролираш, да се успокояваш, да се владееш.. аз още не съм го усвоила, не знам и дали някога ще успея, но всеки човек е различен в крайна сметка.

4.   И аз съм като теб. Аз даже съм по-малка от теб. Ходих да се прегледам да не би да ми има нещо-но слава богу нямаше нищо. Докторите ми казаха че го получавам от стрес. Може и при теб да е така.

5.   Организма реагира така, когато е подложен на стрес. Не водиш здравословен живот, пушиш и го разбираш. Значи какво предпочиташ - да живееш по този начин и да страдаш, или да се откажеш от лошите си навици? Чайчетата сами по себе си няма да ти помогнат, ако не промениш начина си на живот. Тренирай волята си, устоявай на изкушения, моли се на Бог, започни да четеш Библия, старай се да разбираш написаното там и ще разбереш как са живеели хората в миналото и как живеем ние сега. Има неща от които ние тотално можем да се лишим без това да се отрази на здравето ни. Спокойния живот преди всичко. Забързания, динамичен живот е враг на човека.
В крайна сметка, кое е по-важно да имам материалното и да умра или да нямам нищо и да съм жив. Избора ни е даден на самите нас.
В Библията пише човек да се задоволява с това, което има и да не иска нищо повече. Ако имаш какво да сложиш в корема и дреха на гърба, и покрив над главата - това е достатъчно. Всичко останало е суета. Дано Бог да ти даде просветление. Амин!

6.   Аз съм на 40г. и имам същия проблем от няколко месеца. Ходих на всякакви доктори и освен успокоителни нищо друго не ми изписват. Преди няколко дена ходих на кардиолог, направих лабораторни изследвания и се оказа, че имам по-високи стойности от нормалните на хемоглобина, от тук следва, че нещо с кислорода в кръвта не ми е наред, та от там идва цялата работа. Изписаха ми лекарства и сега нещата са по-добре. Първата препоръка на докторката беше за цигарите...

7.   На това му се казва паническо разстройство. Има доста информация, можеш да прочетеш.

8.   На мен ми се случи вчера същото-сърцебиене и не ми достига въздухът,но аз не бях се наспала,пуша а и бях излязла предната вечер.

9.   Здравейте, щом си изследвате всичко възможно и резултатите ви показват, че нямате заболяване значи нещата са психически, аз страдам от около 5 - 6 г. от всичко тук което изредихте, лкувал съм се със какви ли не неща, ефекта е минимален, дори с годините става по зле и зачестява, аз усещам тези неща ежедневно и свикнах с тях, но това незначи, че не търся лечение и нови методи, неврози, паник ааки, проблеми във вегитативната нервна система, понякога и седнал едва седя, лошо много е лошо но надежда има ;)

10.   Аз съм на 18 и съм с малко наднормено тегло. Напоследък от около 6-7 месеца имам същите проблеми: ускорено сърцебиене, задух, ускорен пулс и силно главоболие понякога ме боли и отзад врата. Много често взеха да се появят тези проблеми... не мога да се успокоя изнервям се за най-малкото нещо. почти всяка вечер едва заспивам към 1-2 по рано от това не мога дори и да ми се спи. Вече ми омръзна така преди не беше така. Дори най-малки шум ми пречи да заспя. притеснявам се да отида на лекар, защото кой знае какви работи ще изляза и не искам да ме тровят със хапчета. дайте ми някакво решение, или кураж за това не знам как да се справя ужасно е това какви ли не мисли ми минават през главата. Благодаря ви :)

11.   Аз съм тъка от доста време това е на нервна почва без лекарства не минава посетете невролог ще ви помогнат