Споделена история от Здраве

Какви са последствията, ако не се лекуват гъбичките?
Здравейте, знам че това е странно, но не пиша за да ме нападате или обиждате а да разбера какви могат да са последствията от нелекуването на гъбички-интимни.
Ходих на гинеколог преди год и половина -даде ми антибиотик и нещо за мазане-на моя приятел също. Мазахме се и двамата и си пихме лекарствата. Но при мен сърбежа не спря.... до ден днешен. Не съм ходила пак на гинеколог. Отвращавам се от тези места. Къпя се по 3 пъти дневно... и само така сърбежа намалява.... и така вече година и половина си седя с гъбичките... интересува ме какви могат да са последствията и няма ли начин сърбежа да спре и да се излекувам от саамосебеси?

Коментари

1.   Последствията могат да бъдат много неприятни, дори в случая не е толкова страшно какво става на вън-сърбежа, а вътре-възпаления и т.н. Какво му е отвратителното от прегледа при гинеколога, това е нещо което просто трябва да се направи. Има възможност да не са ти дали правилния антибиотик и за това да не са излекували гъбите, може приятеля ти да не е провел правилно лечението и т.н. може да има много причини. Отиди на лекар и се прегледай, ако това щете успокои, помисли си върху това лекарките гинеколожки ходят ли на гинеколог.

2.   Задължително трябва да се излекуваш. Последствията могат и да са опасни, зависи за какви гъбички точно става дума. Иди пак на преглед и обясни как стоят нещата, недей така да се изоставяш.

3.   Съветвам те да идеш на гинеколог и то възможно най-скоро. Ще ти разкажа какво се случи с мен: малко след като започнах да водя полов живот, след всеки акт имах неприятно усещане във вагината си. С времето, и без да съм правила секс, се получи ужасен сърбеж, а после по време на секс забелязвах бели парцалчета по презерватива. Бяха от вагината ми. Когато най-накрая отидох на гинеколог се оказа, че имам 2 половопредавани инфекции (, а бях правила секс само с едно момче). Приятелят ми нямаше сърбеж, но лекарката каза, че трябва да се лекуваме и двамата. Изписа 2 вида лекарства на мен и два вида лекарства на него. На мен изписа Arilin и Flagyl, а на приятеля ми Mycomax и Flagyl. Лекарствата ми помогнаха. Докато се лекувате с приятеля ти не трябва да правите секс. Едната ми полова инфекция беше Тrichomona Vaginalis, a другата - Candida. Чела съм, че синтетичното бельо спомага за развитието на гъбички. Сама можеш да си направиш извода. Помоли гинекологът да ти направи цитонамазка. И ходи на контролен преглед (, който ДА включва цитонамазка) всяка година. И трябва да спазвате отлична лична хигиена!!!
Надявам се да съм помогнала.