Споделена история от Здраве

Изгърбена съм
Здравейте,
На 23 години съм. Момиче. Имам много неправилна стойна от както се помня. Родителите никога не са обърщали внимание на това или ако им кажа ми казват че ще мине и не е нищо сериозно. Но от близо месец усещам големи болки по целия гръбначен стълб. Седна ли на стол и стоя ли повече от 30 мин и почва да ме боли. Опитвала съм се да стоя изправена и да ходя но не се получава, мисля че е до навик.
Не знам към кого да се обърна и какво да направя. Някой ако е запознат нека сподели.

Коментари

1.   Личния лекар може да те прати при специалист. Той вече ще назначи упражнения и ще ти помогне да се пооправиш. Не го отлагай защото при бременност ще патиш здраво.

2.   1. Ортопед
2. Добър физиотерапевт, след като приключиш с ортопеда
3. Ще трябва да се откажеш от навиците и да придобиеш нови, ако не искаш по-зле да става.

bile

3.   Доста по-рано е трябвало да направиш нещо. Звучи ми сериозно, но от рентгеновата снимка ще се разбере доколко е. Сега растежа ти е почти завършен, а такава позиция на гръбнака след това си остава завинаги. Дано само ъгълът на изкривяването не е мн голям, че тогава се налага операция, която според мен е доста рискована. Прегърбването се нарича кифоза, може да имаш и сколиоза. Трябва да плуваш, вероятно ще те накарат да носиш едни ластици, които пристягат като корсет.
Има наистина мноого упражнения. Но започни с няколко основни всеки ден и постепенно заучавай нови. Потърси в нета, гледай клипчета. Ставай от време на време, протягай се назад с изпънати ръце нагоре. Когато започнеш да се пооправяш, опитай се да ходиш максимално изправена, без никакво притеснение. В началото ще ти се струва, че си наперена, но реално ще си поне донякъде както трябва. Успех и си прави упражненията, не бъди несериозна като мен!

www. home-bodybuilder. com/workout/299-uprazhneniya-pri-kifoza-. html

4.   Благодаря Ви много за отговорите.
Специално на номер 3 за дадените упражнение. Захващам се за ръце.
Авторката.

5.   аз имах същия проблем но отидох при един от най добрите доктори доцент росмамов в клиника свети пантелеймон в плевен и той ми обясни че мога да нося корсет който си купих носих го около годин две и се оправих важно било само да се действа навреме