Споделена история от Здраве

Фиброми
Здравейте, Мъж съм на 32 години, спортна натура, от фитнеса не излизам. От няколко години имам няколко да ги наречем бучки под кожата, с различна големина са, при напипване са подвижни и твърди, външно не се виждат но минава време и се появява нова, не нарастват а просто си стоят така. Ходих на кожен лекар и ми каза че са доброкачествени фиброми, но за всеки случай се налагало биопсия, не я направих. Интересно тези фиброми само под кожата ли се появяват, или и в другите органи, за 6 години съм намерил 6 фиброма и дано не намирам повече. Обичам живота, живея здравословно и изпитвам ужас от болести, болници и диагнозата Рак, понеже мой роднина си отиде то този свят след тази диагноза, мъчи се много. Чак сега започнах да си ценя здравето, спрях цигари, алкохол, всичко вредно.

Съвета ми към по младите е да си ценят здравето, спортувайте и се опитвайте да водите спокоен живот, може би точно стрес и нерви да са предизвикали появата на тези фиброми, иначе имам желязно здраве, никога не боледувам.

Коментари

1.   Вместо да даваш съвети към младите да си ценят здравето, ти защо не цениш твоето? Лекарят ти е казал да си направиш биопсия, а ти не си! Направи си! Със спирането на цигарите, алкохола, ходенето на фитнес не ти гарантиран дълголетия в никакъв случай. Познавах момче на 26 години, водеше същия здравословен живот и един ден просто си отиде от този свят. Без ясна диагноза, без белези че му има нещо!
Направи си каквото ти е казал лекаря, не се надявай на чудо! Смъртта не пита, колкото и грубо да звучи! Успех.

Муцито.

2.   Здравей, аз също имам подобни на твоите бучки, по 1 на всяка ръка, 2 на гърба и около 6 на двете бедра, ходих на лекар с направление за хирург да ги махам, оказа се, че здравната каса не плаща за подобна операция, защото не са смъртоносни тези неща. Също така се оказа, че махането е скъпо 120 лв на липом (фибром), успях да се спазаря с хирурга и за 150 лв платени на ръка ми махна липомите на ръцете и двата на гърба, тези на краката за сега няма да ги махам не ми пречат. Ако искаш мога да ти дам координати на лекаря от болница Доверие е.
Няма какво да се притесняваш от фибром не може да умреш, но много вероятно ще имаш още, наследствени са тези неща появяват се от запушване на масни пори. Само за протокола и аз ходя на фитнес от 5-6 години и от както почнах да тренирам ми се появиха тези на ръцете и гърба, не знам може и да има някаква връзка :)

3.   Точно тука компетентен отговор няма да получиш. Отиди на лекар консултирай се там, щом са ти казали биопсия отиди и при друг и ако и той каже същото разпитай къде правят манипулацията качествено и си направи, сигурно е гадна процедура, то в медицината май само даването на материал за спермограма е приятно, но е необходима, а и след това ще си спокоен.