Споделена история от Здраве

Отпадналост
Здравейте, искам да споделя с вас за един проблем. На 25 съм и от доста време чувствам общо неразположение. Може би от около 5-6 месеца, което ме навежда на мисълта, че не е някаква лятна, пролетна или есенна умора. Постоянно съм изморена, чувствам пълно безсилие да върша нещо, безпричинна умора, понякога много силна отпадналост. Почивах лятото, бях и на море, сега нямам кой знае колко ангажименти и когато реша, мога да се наспя. Мисля, че спя достатъчно и нямам напрегнато ежедневие.
Върша главно лични неща, ако може да се нарече работа - имам собствен бизнес в начален етап и почти всеки ден ми се налага да се срещам с някакви хора, да мисля варианти, да ходя по институции, да седя и чета пред компютъра, но това е средно по 4-5 часа на ден, не повече.
Омъжена съм и водя редовен сексуален живот. Обичам мъжа си и всичко с него е наред. Той е именно човекът, който ми дава идеи и надежда за всичко. Може би подсъзнателно се притеснявам за бизнеса си, за това как да действам, за стратегиите, но не мисля, че това е някакъв проблем. Чувствам се спокойна, зная, че обичам това, което върша, и да не върви, ще тръгне.
Не спортувам, но правя редовно пешеходство по към 10-12 км на ден и мисля, че е ок.
Всичко е ок, с изключение на това, че съм вечно изморена...
Моля, дайте съвет.
Благодаря!

Коментари

1.   Хемоглобина ти е нисък, страдаш от липса на желязо, отиди си направи кръвни изследвания!!!!

2.   Аз съща съм имала такива дълги периоди на умора, не съм сигурна, че въобще съм излизала от тях. Говоря с преятелки - те също, просто все едно нямаме силички за нищо, всичко което правим е зорлем, без живец! Започвам да си мисля, че има нещо във въздуха, който дишаме, водата, която пием, храните... Нащо не е наред, като облъчени сме! И явно по-чувствителните организми реагират по този начин...
Но една кръвна картина не е лошо да си пуснеш, да минеш през гинеколози, мамолози - може да се окаже нещо хормонално, или въобще нещо лесно за преодоляване. Успех!

3.   Да не си бременна? В изключително редки случаи бременността протича без симптоми, дори има месечно кървене. Дават предавания за такива случаи по TLC. Ходила ли си скоро на гинеколог?

4.   Аз също имам моменти, когато се чувствам така. Съветът ми е да си направиш кръвна картина и УТАЙКА НА КРЪВТА. Обърни внимание дали нямаш и други симптоми. Може дори да не си им обърнала внимание. Само това бих те посъветвала. Не искам да те плаша излишно. И дано не е това, което си мисля!

5.   Яж повече плодове и зеленчуци, пий много вода 2 - 3 литра на ден. Спри или намали драстично газирано, алкохол и напитки с кофеин
трии1/2

6.   Най-ужасните болести започват с отпадналост - ставаш и се чувстваш изморен. Когато тя е продължителна, има повод за паника. И тогава, когато плодовете, зеленчуците и достатъчният сън, не ти помагат, тогава можа да се касае за най-лошите неща. Не искам да те плаша, но ако по наследствена линия някой твой близък е страдал от злокачествени образувания, тогава ти си генетично застрашена.
Обърни внимание на здравето си още сега!

7.   Тук нещо не се връзва.
Да минаваш 10-12 км на ден и да имаш тези оплаквания, ... или не ги правиш или ако ги правиш, те те изморяват, което аз лично не разбирам.

След тичане на млади години, бях като птичка.
Накарай съпруга си да ти направи внимателно"опипване" не на гръбначния стълб, а около него. Ако почувстваш болка, намери в интернет на и-мейджис схема, с гръбначния стълб и нервите, които са отговорни за съответните органи.
На английски има много добри, и на български вече има също.
Можеш пък да откриеш нещо.

Да не говорим, колко са вредни компютрите, дано не работиш на лаптоп и да го държиш на "корем". Не само вредно, но и опасно.
Късмет!

8.   И аз съм на същата възраст като теб, и аз съм изморена цял ден.