Споделена история от Здраве

Интимен гел
Здравейте,
обръщам се към вас тъй като генеколозите са на две противоположни мнения по този въпрос. Едните казват че интимните гелове са задължителни и не могот да се заместтят със сапун или душ гел тъй като сама те са с неутрално PH и на всичкото отгоре предпазват от инфекции и гъбички. Други пък твърдят че те са опасни тъй като могат да нарушат микрофлората на влагалището. Има и много хора които са сигурни че иминно породи използването но интимен гел са лепнали някоя инфекция. Искам да ви помоля за вашето обективно мнение по тази тема. Незнам дали да поддържам интимната си хигиена само с вода, бебешки сапун(тъй като се твърди че не е агресивен като останалите) или д използвам интимен гел. Аз като цяо съм против да се слага каквото и да е измиващо средство директно върху влагалището, но искам да знам с какво е най добре да мия външната част на половите си ортани?

Коментари

1.   Аз препоръчвам бебешки гел душ без сапуни.

2.   Моя приятелка си навлече течение от интимен дел на Нивея. Никога не съм ползвала тази марка. Купувала съм си преди години "Лактацид" и бях доволна.
Сега ползвам препоръчан от лекар интимен гел- казва се Saforelle. Казвам "препоръчан", а не "изписан", защото се продава без рецепта. Има го в аптеките, има два вида разфасовки- малката струва 6-6. 50, голямата 10-10. 50 лв. Няма мирис.
Мия се само външно и се чувствам добре. Ползвам го вече 2 години.
Искам дебело да подчертая, че това е за интимна хигиена, а не за лечение. Ако имаш гъбички или някакъв друг проблем, го лекувай.

3.   "Други пък твърдят че те са опасни тъй като могат да нарушат микрофлората на влагалището. " и как ще стигне до там интимния гел? Ползвам интимен гел - препоръчам ти го, Лактацид например. Каква инфекция ще хванеш от интимен гел - пълни глупости. Ако толкова се страхуваш отиди на гинеколог, за да ти обясни. Знаеш ли какво нарушава микрофлората на влагалището? - влагалищните промивки с дамски душ (гумения, не металния :) Радвам, се че се интересуваш. Тези гелчета не миришат. Защо трябва да миришат, щом се миеш редовно?

4.   Интимен душ гел ''Себамед'' червената розичка, моят гинеколог ми го препоръча, а в момента се лекувам от гъбички и бактерии :) няма да ти навреди

5.   Едно време бабите ни с какво ли са се подмивали, като не е имало интимни гелове?

6.   с отвара от смрадлика

7.   Аз се подмивам с чиста водичка след всяко ходене до тоалетна

8.   Смрадлика, лайка, содена вода, орехова вода,
но не и гелове.
Те са поредната глупост.
Само при мисълта, че ще се "мажа" с нещо си и ми става кофти.

А че са вредни, вредни са.
Те са като храната. Какво ги запазва дълго време в разни тубички да не се развалят?

Сега за храната Е-тата са на мода да се коментират.
Ще дойде време и за геловете да се говори същото.

А кожата ни е най-големият орган и най-възприемчив към всичко.

9.   Аз не мога да се мия без интимен гел, само с вода не се чувствам измита. Ползвам Лактацид от доста време и съм доволна.

10.   Само с вода. Достатъчно е. Интимният гел е само да замиришеш на хубаво, но това тряе най-много час-два:)
Гинеколог ми е казвал и откакто се мия само с вода, не съм имала никакви течения и проблеми.
Всчико за микрофлората и рН-то е вярно, няма да се впускам в коментари.

11.   Трябва да се вземе под внимание срокът на годност на гела. При отваряне на опаковката, срокът, който е записан, вече не важи. Ако гелът се ползва повече от 6 месеца, е съвсем вероятно да се накачи нещо.