Споделена история от Здраве

Не мога да напълнея
Има един проблем който много ме притеснява аз съм на 15 и съм много слаба. Общо взето 165 висока 39 килограма. Грозно слаба. Гърдите ми са толкова малки че не мога да ги изкарам навън като другите момичета. Когато се съблека ребрата ми се показват. Не мога да напълнея и още по лошо е че не усещам глад. Ако не седна да ям няма да огладнея цял ден. Другото което ме притеснява е че съм спряла да спортувам с цел да напълнея но не се получава. Това лято не ходих на плаж само защото ме е срам да си покажа тялото. Моля ви кажете ми как да напълнея.

Коментари

1.   Първо, момиче ти менструация имаш ли?

Бързо отивай на лекар-ендокринолог, на гинеколог. Имаш страшно забавено развитие.

За напълняването - консултирай се с диетолог.
Има и продукти за апетит в аптеката, но по принцип трябва да си направиш режим, така че да се храниш 4-5 пъти на ден. Не прекалявай със ладкото и мазното, но трябва да се храниш редовно.
Отиди на личния си лекар - ако не изпитваш чувство за глад, може да имаш и някаква болест, най-вероятно нещо притиска съответния център в мозъка. Не е нормално и проблемът е здравословен!

2.   До номер 1.
Абе, хора, стига сте плашили така децата, които не разбират. Лекар ли си, че така бързо заключи "имаш страшно забавено развитие". На колко специалиста я прати, то да не е ей така.

Авторката ще я посъветвам да сподели с майка си за притесненията си, защото може това да си е генетично и майка ти и тя да е била толкова слаба на твоята възраст. Най-добре наистина отиди на личния си лекар, поне той да ти каже дали имаш основания за сериозни притеснения :)

3.   39кг е прекалено малко за ръста и годините ти. Сигурна ли си, че нямаш анорексия? Отиди на лекар при първа възможност. Не е нормално да си толкова кг. Храни се със висококалорични храни. Шоколад всички обичат. Купувай си редовно, той ще ти отвори апетита и ще качиш няколко кг от него. След това можеш бързо да ги свалиш, но идеята не е да се напукаш като свиня и след това да не ядеш нищо, а просто организма ти да свикне да приема висококалорична храна. Като за начало за да ти се отвори апетита - яж храни като чипсове, шоколади... всякакви боклуци, които отворят апетита и тийновете пълнеят от тях.

4.   яхж сладко, пий хранителни добавки - протеин и Бирена мая на таблетки по 2 на ден.
Пий разбити яйца, захар и брашно - смес с консистенция като боза.
Яйж пържено и скоро ще напълнееш - при мен се получи, а сега искам да поотслабна - прекалявам мн. съдс шоколадчетата :-).
А ти си и в пубертета - тялото ти се променя.
Успех.

Е, 24 г.