Споделена история от Здраве

Пъпчици след бръснене
Нормално ли е след като се обезкосмя, там долу /жена съм/ да се появат пъпчици и лек сърбеж, или е някакво заболяване, гъбички и прочие?

Коментари

1.   Не е заболяване, спокойно, напълно нормално си е! ;)

2.   Мисля че е нормално:
там доло кожата е много нежна след бръснене косъмчетата са изрязани и много леко стърчат според мен сърбежа е предизвикан от дразненето на кожата от остатъка на космите но понеже корена на косъма също се намира в много нежна кожа също реагира на това дразнене и се получават папки
това е според мен но нека и други хора да си кажат мнението

3.   Всичко си е до кожа, и най-вече каква самобръсначка си използвала. Ако си е лично твоя, мисля че няма проблем, но ако е чужда-можеш да хванеш нещо кожно. Надявам се , да нямащ проблеми и пъпчиците да изчезнат.
;)

4.   Да, страшно сърби от бръсненето и боде, мен също ми се появяват пъпчици отчреме навреме отдолу като се избръсна.

5.   Да скъпа не се притеснявай нормално е и при жените и при мъжете

6.   Аз имах подобен проблем след обезкосмяване по краката, но прочетох в един форум за лосион, който се продава в аптеките-казва се Acne Out на Bio Trade. Като се мажа с него нямам пъпици или врастнали косми!

7.   И на мен ми се появяват пъпчици след бръснене, кожата става червена и боли при допир.

В един форум четох че помага когато се мажеш със салицилов спирт веднага след бръснене (т.е. когато излезеш от банята и подсушиш кожата , но преди да си се облякла ! ) Вярно, че доста щипе и не можеш да си намериш място от болка, ама така е 5 - 10 секунди. Все едно си почистваш ожулена раничка с риванол.

След като изсъхне спирта мажа с овлажняващ крем или с лосиона с който си мажа тялото след баня.

Преди да бях пробвала със салициловия спирт и аз имах проблеми като теб, може би защото кожата ми е много чувствителна. :) Но след като го използвам не съжалявам за паренето защото 5 - 10 секунди болка са нищо в сравнение с гладката и приятна кожа, която остава след това.

Спирта можеш да го намериш във всяка аптека, но кажи че ти трябва за почистване на лице, за да не ти изсуши прекалено кожата. Струва не повече от 1.50 лв . :)

успех. :) МОМИЧЕТО НА 16

8.   Здравейте, аз също имам този проблем при бръсненето на краката, особено от вътрешната страна на бедрата, един път се мазах с етилов спирт след баня, но не ми помогна, сега ще пробвам със салициловия както вие казвате, дано има ефект.

9.   здравеите и аз имам този проглем, пробвах с силицилов спирт, но не ми помогна

10.   Здравейте! И аз имам същите проблеми

11.   Нормално е, защото бръсненето смъква най-горния слой на кожата, тя става по-малко защитена и вероятността за инфекции става по-голяма. След бръснене или епилация ползвайте препарати за след такова. Аз имах същите проблеми на подмишниците обаче започнах да ползвам лосион пърфект фейс. Веднага след бръснене го нанасям после най-много още един път през деня или на другия ден и няма и следа от каквито и да е обриви. Успех