Споделена история от Здраве

Мазната коса
Здравейте! Аз съм момиче и съм на 16 години. Искам да споделя моят проблем и той е свързан с косата ми. Знам, че много хора има като мен, но кажете вие как се справяте? Много ми се омазнява и вече не издържам! Мия си я през ден, защото просто не мога да я понасям.. ползвала съм какви ли не маски и домашни и от аптеката и пак си е същата и дали този проблем може да се премахне изобщо? Аз след като я измия я изправям, защото няма никаква форма, но не там е проблема, тъй като това го имам от много години, аз я изправям от близо 1 година.
Дали може по някакъв начин да се оправи. Много ще съм Ви благодарна ако обърнете внимание на историята ми и да пишите коментари!
Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Амиии... знам че е гадно, но не я мий толкова често. Не знам поради каква причина, но колкото по-често я миеш, толкова повече се омазнява. Това е моя съвет.

4.   Здравей!

Омазняването се дължи на бушуващите хормони в организма ти - все още си в пубертета. След години този проблем ще утихне, но няма да изчезне напълно. По принцип човешката кожа (вклч. скалпа на главата) имат вродени характеристики: нормална, склонна към омазняване или суха. На този етап нищо няма да има чувствителеи или траен ефект. Затова ти препоръчвам да я миеш толкова често, колкото е необходимо, за да се чувстваш комфортно и със самочувствие. Така ще си по-уверена и спокойна, и ще можеш да пренасочиш вниманието си върху по-важни неща като уроците, приятелите и близките ти :)

Не се притеснявай, от честото миене косата ти няма да окапе. Просто си подбери неутрален шампоан за честа употреба (на Колран с екстракт от овес или на Нукс с меден екстракт) и поне веднъж в на 2/3 седмици втривай някаква подхранваща ампула. Не употребявай балсам, защото от него слконната към омазняване коса натежава още повече. След изсушаване напръскай леко с лак, малко червило, сияйна усмивка и се забавлявай! На 16 си: най-хубавата възраст! Колко много искам да съм на твоите години!

Успех и горе главата!!!

5.   Съгласна съм със номер 1, колкото по често я миеш, толкова по бързо се омазнява, а и като я изправяш, също много я пипаш и затова се омазнява още по-бързо.

6.   Ще падна ама че мръсни жени Косата се мие всеки ден

7.   Аз имах същия проблем с косата. Това е защото си в побертета. И аз какво ли не правех маски, различни шампоани и т.н. Ама все си беше мазна и така споко ще се оправи от самосебеси. Надявам се да сам ти помогната или по скоро да съм те отчаяла ама е така.

8.   Това, че косата се мие всеки ден ИЗОБЩО не е вярно! Ако се мие толкова често ще се съсипе!!!

Мило момиче, аз имам същия проблем и да ти кажа и аз в началото много се ядосвах, ама сега вече не толкова. Мия си косата през ден и когато започне повечко да й личи, че е мазна я къдря или с плитки или с пресата или и с двете. Но не е хубаво всеки ден да я минаваш с пресата. Можеш и просто да я вържеш на опашка.

Иначе.. според мен това си минава с времето от самосебе си.
Успех :)

9.   Мий си косата с по- подходящ шампоан и по- често, разбира се. Не вярвай на тези които ти казват да си я миеш по- рядко, така се омазнява още повече. Не я изправяй толкова често- ще се изтощи!!!!!

10.   Себорея. Хранителен режим. Хигиена

11.   Абе пълни глупости номер 9 не напростив не си я мий толкова често и аз имах сащия проблем и каъо отидох на фризьор ми казаха да не я мия толкова често през 1 ден а колкото се може все по рядко приемрно 1 пън на седмица и ще видиш промяна поне при мен подейства и преди така направих търпях я около 1 седмица и ми се оправи сега не ми е мазна правя си е с преса и след 1седмица пак или 4-5 дни повярвай ми и не я мий толкова водата не е полезна за косата

12.   Моята коса е много мазна какво ли не съм пробвала и нищо не помага в началото много се ядосвах но сега свикнах да я мия често и не ми пречи чак толкова :)

13.   Не винаги се оправя след пубертета. Аз съм така от 14 годишна, вече 20 години. Мия я през ден, няма друг начин.

14.   И аз съм съгласна с номер 13. - сега съм на 21г. и имам мазна коса от както се помня. Мислех, че като мина пубертета всичко ще се оправи, но уви - все същото. И аз така мия я през ден, а ако имам възможност (никъде няма да излизам) и през 2. Пробвала съм всякакви шампоани и знаеш ли какво - съветвам те да си я миеш с някакъв съвсем обикновен, за ежедневна употреба. Даже тези, които за предназначени за мазна коса, са доста агресивни и имат обратен ефект - още повече омазняват скалпа (няма логика, но е така)! Правя си вафлички в корените, знам че е много вредно, а и вече не е толкова модерно, но ако не го направя това - косата ми е още по-ужасна и сплесната и ще трябва да я мия не през ден, а всеки ден, за да има някакъв обем и да не ми е слепена за главата. Да.. знам ужасно е! Ама к'во да се прави - нямаме късмет момичетата с мазни коси, но това не ни прави мърляви! А и забравих да ти споделя 1 трик, с който си помагам от 1 година насам - за сух шампоан чувала ли си? Разрови се малко в интернет и ще разбереш! :)

17.   Мий я с хининов шампоан при мен помага. Купува се от аптеката за 2 до 3 лв