Споделена история от Здраве

Социална фобия
Искам,да споделя и моя проблем и ще съм благодарна ако някой ми даде съвет.От доста време вече сигурно 3 години се чувствам зле,когато вляза в магазин и има много хора сърцето ми ще изкочи,изчервявам се.Затова напуснах работа,всеки ме пита защо така какво ти има.Даже и със приятелките си, когато съм пак е така.Недай си Боже да ме питат нещо,всичко ми се преобръща и ми личи.Как ще работя,как да живея така незнам.Това социална фобия ли е незнам или е нещо друго.

Коментари

1.   Имаш някякъв комплекс може би, не харесваш външния си вид или нещо такова, не знам. Ти си знаеш какъв е проблема. Можеш да го преодолееш, със сигурност.

2.   Търси съвет от специалист, всичко се лекува

3.   Дай си скайп и аз съм в същото положение. Мога да се опитам да помогна.

4.   Здравей, и аз имам този проблем... абсолутно същият както казваж... даже така ми става с хора който познавам от доста години, с който сме приятели... сърцебиене, изпотяване, изчервяване, разтреперване на крака ръце и др. места... Абсолютно същата съм и аз, немога да си го обесня... от 1-год. вече ми писна с това нещо. А аз съм още мн. малка за такива неща.... мн. е неприятно защото си личи веднага, от вън някой който случайно те загледа!!! Чуствам се мн. зле... и незнам как ще ми мине това.... ???

5.   Напълно ви разбирам това е много тежък проблем. Аз бях при невролог, сега съм при психиатър, пия лекарства, но засега без ефект. Имам чувството, че треперенето ми съсипва живота. Ако някой иска да си поговори за това винаги мога да дам скайп. Иначе успех на всички.

6.   Здравейте и аз страдам от социялна фобия имам това заболяване от 3 години. Незнам какво да правя страх ме е да потърся психиатър някой имат успех други не моля ви помогнете ми и ми даите съвет какво да направя

7.   Как какво да правите, аз се боря с това заболяване вече близо 2години и мога да кажа че за сега има резултат. Задължително е да потърсите лечение при психятър или психолог. На мен лично ми изписаха ЗОЛОФТ.
Един личен съвет ако искате да се справите с болеста - изправете се лице в лице с нея. Тоест не спирайте да излизате на улицата с приятели или сами на кафе, но излизайте за бога колкото се може по често. Плюс това сега е лято, така че на никой няма да му направи лошо впечатление че се потите или изчервявате. Действайте.

8.   Хей.. не се притеснявай и аз съм същата, понеже нямам никакво самочувствие. Охх ти си представи даже сега ме е срам да пиша, ма най-срамежливата съм аз.. ама какво да се прави.. Мразя себе си и лицето си.. и то от това идва, че те е срам от хората и да говориш с тях :)

9.   здравейте хора разкажете до къде сте я докарали толкова години по късно