Споделена история от Здраве

закиснява ми цикълът
Здр аз съм на 16 и имам проблем с цикъла. Точно в този месец не ми дойде цикъла. Сега изпуснах един месец без цикъл но това и миналата година пак този месец не ми беше дошло, вече за пореден път става. Какво има на май месеца незнам. Страхувам се, вече чакам следващия месец и ако тогава не ми идва ще отида на лекар.
То все закъсняваше с 5-10 дена, но този път не ми дойде...
МОЛЯ ВИ ако знаете нещо пишете коментар, да чакам ли следващия месец за да видя дали ще дойде или няма, или да отида на лекар вече..
ПЛС пишете коментар от какво може да е.
благодаря ви все пак че сте чели ...

Коментари

1.   какво според теб могат да ти кажат, като дори не си обяснила водиш ли полов живот или не, боледувала ли си 2-3 дни преди или след датата на която се очаква да ти дойде цикъла???
Аз когато вдигна висока температура не ми идва ако е около датата на цикъла.
Ако водиш полов живот и не използвате презерватив, може да си бременна. Може просто да имаш хормонални проблеми, така че си направи тест за всеки случай и отиди на лекар.Ако имаш хормонални проблеми има хапчета за това, и ще ти се нормализира цикъла.

2.   Здравеи. Аз съм момиче на 14 години. Наскоро и на мен ми дойде. Като ми доиди всичко беше ок., но на следващия ме подмина.. чак след един месец ми доиде и то не на същата дата, нито близо до нея.. дори ми се измести дадата бях към края, а сега ми идва в началото на месеца.. Спокоино нищо не е станало. Възможно е понякога да те отминава или да ти закъснява. Всичко зависи от организма, времето, вълненията и много други неща. Така като се притесняваш няма да ти доиди скоро (предполагам, че това го знаеш.)

3.   Здравеи. Аз съм момиче на 14 години. Наскоро и на мен ми дойде. Като ми доиди всичко беше ок., но на следващия ме подмина.. чак след един месец ми доиде и то не на същата дата, нито близо до нея.. дори ми се измести дадата бях към края, а сега ми идва в началото на месеца.. Спокоино нищо не е станало. Възможно е понякога да те отминава или да ти закъснява. Всичко зависи от организма, времето, вълненията и много други неща. Така като се притесняваш няма да ти доиди скоро (предполагам, че това го знаеш.)

4.   При всички положения отиди на лекар.

5.   от авторката:
не нямам полов живот

6.   Ако си девствена, това е напълно нормално. На мен също ми е прескачал по цял месец и то две поредни години все август. Спокойно, няма нищо страшно. Все пак ако и другия месец не ти дойде, отиди на лекар, няма нищо лошо. Ако се наложи може да ти изпише някакви хапчета.
Но както каза и №1, ако водиш вече полов живот, тогава ситуацията е друга. Добре ще е да си направиш тест и да внимаваш повече ;)
Айде със здраве и не се впрягай толкова. На твоите години е нормално ;)

7.   това може да се дължи на много неща...хормонален дисбаланс,бременност(ако водиш полов живот),промяна на климата,стрес и т.н. На мен също ми се е случвало и се бях притеснила доста отидох на гинеколог и се оказа хормонален дисбаланс...по добре и ти иди на лекар няма смисъл да чакаш кажи му какъв е проблема и успех миличка

8.   Нормално е в началото.Не се притеснявай щом не водиш полов живот.На една приятелка и закъсня с 9 месеца, после пак й дойде.За всеки случай обаче поговори с майка си - тя ще те разбере най-добре!

9.   Благодаря на всеки за съветите, но там е проблема, че няма с кого да споделя и съм написата тука... ако реша да отида на лекар това ще стане с татко и много ми е срам да говоря с него такива неща и най вече лекарът пред него да ме пита... с татко щото (нямам майка).... както гледам може да е от стрес , но вече ми дойде значи няма проблемии ..

10.   Здравейте и аз имам проблем с цикъла миналия месец ми дойде на 18 а този месец още ми го няма мн съм притеснена. Попринцип не ми е редовен цикъла.Водя полож живот но мисля,че нищо не се е случило какав съвет ще ми дадете.Моля ви някои ако знае да пише ще съм мн благодарна.:)

11.   здравейте,аз съм момиче на 13 години,и сега ми закъснява цикъла,категорично отричам,да водя полов живот,и не мисля да го правя,защото не ми отива на годините,мисля че ме разбирате,споделих с майка си,тя каза,че понкога да ми закъснее,докато не се е редулирало,е нормално,но и ако другия месец не ми дойде,ще ходя на лекар,но ме е страх,какво ли ще ми прави,мама каза,че само ще ми изпише хапчета,ако някой може да знае нещо,ще се радвам да ми пише!!!благодаря на всички,които са се заинтригували от моя проблем,и благодаря предварително!

13.   Здравейте, аз съм момиче на 13 години и имам подобен проблем. Тази година за първи път ми дойде през януари когато боледувах, през февруари за 1 ден. Но през март и април не ми идва. Не съм водила полов живот. Вече започвам да се тревожа. Моля ви, ако знаете какво да направя, за да се върне цикъла, ми кажете защото това започва да ме тревожи много.

14.   мило момиче на 13, номер 13
спокойно, нормално е в началото да не ти е редовен цикалът. Имай винаги готовност и дамски превръзки в себе си, може да ти дойде изневиделица....

инересно е как може да ти дойде цикъл за един ден?
Може без да искаш да си разкъсала с някакво движение девствената си ципа (много често се случва) или да си кървяла от ануса и да си нямала цикъл. При цикъл кръвотечението е много обилно и е с дни.
както и да е, не си блъскай главата, ако не си водила полов живот. Изчакай още 2-3 месеца, ако мислиш, че е било цикъл и отиди на гинеколог. Ако не е било цикъл и нямаш болки и проблеми, продъжи с детството си. Не се притеснявай за ципата, девствеността не е една ципа и първото ти момче ще разбере, че си била девойка, дори при спорт и т.н. ципата да е била повредена и да не кървиш.

Все пак - виждаш, че не е лесно да си жена. От този момент над теб висят много големи отговорности - може да забременееш, което не е така при момчетата и те ще настояват за полов живот, защото нямат тази отговорност. Не е зле още от сега да почнеш да четеш по темата и да се опиташ да отсрочиш воденето на полов живот поне до 15-16 г. и да си поставиш за цел да ползваш винаги кондом.
Но е рано още - за сега се научи да си носиш винаги превръзка и да обръщаш внимание на тялото си. Сподели проблема си с майка си и не се притеснявай, винаги остава помоща на лекарите - не се притеснявай от ходенето на гинеколог, при такъв проблем няма да те „ръчкат„.
Замисли се обаче за това, дали и колко си образована на тема сексуалност и полово съзряване и чети литература по темата, списания.

15.   Благодаря ти №14 ами 1-вия път в който мидойде боледувах и ми дойде за 9 дни, говорих със майка ми и тя каза същото - да не се безпокоя (майка ми е в чужбина) но по телефона или скайпа не е същото както очи в очи. Възможно е да съм скъсала девствената си ципа защото се занимавам със спорт. Но все пак се надявам да не е нищо сериозно.
Ам през февруари бях ходила да бягам и разбрах когато се прибрах, че ми е дошло но на следващея ден нямаше почти нищо идо края на следващия ден спря окончателно.
Маика ми каза да отида при личната си лекарка, защото съм малолетна и генеколог не може да ме прегледа. Отново ти благдая за съветите дано си права и не е нищо сериозно.

16.   от 14, няма нищо... според мен трябва просто да изчакаш... иначе гинеколог не би те върнал за такъв проблем, за какъвто и да е проблем същност, освен аборт по принцип и освен това при този проблем най-много да ти вземат кръв да видят дали си добре хормонално и евентуално биха те гледали с видеозон (с това, което гледат бременните) да нямаш кисти по яйчниците.
Аз обаче смятам, че е рано да се притесняваш. Дай си да кажем едни 3 месеца още, в които да не мислиш за това, но ако не ти дойде до три месеца отиди на личния си лекар и той да ти дава направление за гинеколог, защото той може да ти изпише само правилните хормони. Имах приятелка в училище със сходен проблем (ез съм вече на 25), на която дадоха да пие противозачатъчни и даже отслабна от това... , имала хормонален дисбаланс.
Споко... чакай 3 месеца и тогава ходи при лекари, имай в теб превръзки и Спазмалгон, ако те боли...

17.   Аз съм Селин и съм на 15 години. На мен вече пети месец не ми идва, не знам какво да правия, нормално ли е... моля пишете ми

18.   Здравейте, аз съм на 14 и не водя полов живот. Много се притеснявам, защото не ми идва 2ри месец, преди ми е закъснявало, но за 1 месеци. Говорех с майка ми и тя казва, че не трябва да се притеснявам и, че ако ида на лекар той ще ми препише някакви хормони, но аз се тревожа адски много. От време на време ме боли корема, на мястото, на което ме боли преди да ми дойде, но то не ми идва ( надявам се, че сте ме разбрали, не мога да се изясня точно). Моля Ви помогнете ми. :)