Споделена история от Здраве

Моята бременност
Здравеите казвам се Д. Ж. На 18 години съм :) Случи ми се наи-хубавото нещо, което може да се случи на една жена или по точно на едно момиче като мен :) Бременна съм в 7-мата седмица и вече карам 8-мата.. скоро ще завършвам 2-рия месец и съм много щастлива, както и аз така и моя приятел с които сме заедно от 2 гоидни) моите родители, сестра ми..

Всички много ме подкрепят и много се радват за мен, а и на всичкото отгоре напоследък много ме глезят и угаждат за всичко ( еи това си е предимството да си бременна хаха) Та сега да ви кажа и моито притеснение... Много ме е страх от спонтанен аборт. Знам че това е божа работа и не зависи изцяло от мен, но каквото зависи от мен гледам да го правя. Даите ми съвет според вас знаете ли някои метод с които мога поне малко да се предпазя?

Маика ми само ми говори да престана да мисля така отрицателно, защото влиая и на бебчето, но аз съм си такава паника. Защото усещам и болки ниско долу и чух, 4е те също могат да бъдат признак за спонтанен аборт. Постоянно се гледам отдолу да не би случаино да кървя. Голяма съм си паника аз. Даже лекарката ми каза, че е нормално да имам спазми даже ми предписа да пия но-шпа, но аз пак си се притеснявам.

Държа да отбележа, че наи-главните неща ги спазвам.. Не пия алкохол ( аз и попринцип много рядко пия) намалих цигарите на мах ( пуша по 3-4 мах и даже се пробвам да си спра изцяло но лично на мен ми е доста трудно, защото съм си заклет пушач) но за бебо съм готова на всичко :) Не вдигам тежко спрях фитнеса и гледам главно поне в първото 3-месечие да почивам, колкото се може повече, защото и без това нямам друга работа). Хапвам си каквото ми се яде (тъпча се много с плодове) мажа се с магензии пия фолиева киселина :) И във вторник съм пак на лекар и бебенцето, вече трябва да има сърдечна деиност :) ( даже и за това съм се шашнала дали ще има) Трябва да го карам по спокоино :) За това ви писах да ме успокоите, за тоя спонтанен аборт, 4е много се натоварвам като мисля за него :( Предварително ви благодаря Мили Хора! Желая ви много здраве и щастие на всички в този саит и в този форум! :*

Коментари

1.   Смятам наистина, че се безпокоиш прекалено много. Всъщност съм чела проучвания, че е хубаво жените умерено да спортуват по време на бременността - примерно по-дълги разходки или лек джогинг са нещо здравословно за теб и за бебето. Също така някъде четох, че не е хубаво изцяло да спираш цигарите - хубаво е да ги намалиш, за да не му вредиш, но ако ги спреш напълно организмът ти изпитва глад за никотин или нещо подобно на абстиненция, което не е много хубаво. Така че пуши по 3-4 цигари макс, така че все пак да не изпитваш глад към никотина, но и да не вредиш на бебето. Яж нормално и всичко ще бъде наред.
Не съм била бременна, но вярвам, че щом лекарката ти е казала, че е нормално да изпитваш дискомфорн ниско долу, значи е така. Също така съм забелязала при мен и мой приятели, че като нещо много ни притеснява и просто като че ли псехичиски го предизвикваме, а като не мислиш за това не се случва. Искам да кажа, че може да те боли понякога на психическа основа, от страх, а не защото има физически проблем. Например на един мой приятел му беше станало лошо докато е бил навън и после изпитваше някаква фобия пак да не му стане лошо, не искаше да излиза много далече и леко нещо около него да небеше наред или да му призлее и вече се панираше и какви ли не неща не си представя. Не е хубаво така, особено като няма причина за притеснение.
Живо и здраво да ти е бебенцето и по полека карай :)
Ана

2.   бременна си на 18 пък се притисняваш от спонтанен аборт.... малее, може би не трябваше да правиш бебе за бала си

3.   Аз вече имах бал.. за мен не се притесняваи ако обичаш!! А колкото до АНА благодаря ти много за информацията! Много си мила! Нека да ти се връща троино за тази доброта!! :))

4.   Нормално е да се чувстваш така, но спокойно спонтанен аборт не се случва ей така просто от нищото. Ако питаш мен ти трябва и задължително да се успокоиш. Бъди уравновесена. Една жена не трябва да преживява стрес поне в първите месеци. Всички те подкрепят, а другото което е задължително да се отдаваш на почивка колкото можеш. Успех и ти желая всичко хубаво.

5.   Оле щом така се прехласваш от сега като се роди бебето не си и помислям колко бъдещи болести ще му измислиш. Я стига не си първата нито последната бременна на света, казвай си всичко ще мине нормално повтаряй го на глас когато ти мине мисъл за спонтанен.

6.   на 18 си задръж детето и го обичай не го оставяй и на бала кажи имам си вече и детенце и ще видиш как ще ти се радват.
Баба ми забременя на 19 и роди на 20 но не абортира

7.   Авторке, прочетох поста ти и все едно мен си описала в него.
Аз съм доста по-голяма от теб, бременна съм в 14 седмица и непрекъснато треперя от страх да не се случи нещо с бебчо, защото ще ми е първи, пък и го чакахме страшно много време.
Аз също имам болки, които гинеколога определи като контракции на матката, много често срещано явление, което не означава задължително аборт, а просто своеобразна подготовка на организма.
Но въпреки това аз изпадам в паника и както ти описваш - непрекъснато търча в банята, да проверявам дали нямам някакво течение.
Мисля, че това са нормални опасения за всяка жена, която за пръв път ще става майка, но както са ти препоръчали други, а както и препоръчват на мен - трябва да го даваме по-спокойно, защото нервите се отразяват и на бебчо.
Относно това, което са споменали някои, че майката трябва да се пази от стрес, мога само да кажа, че при мен, като по поръчка, откакто разбрах, че съм бременна, не е имало и един спокоен ден - започнаха се едни драми и трагедии в семейството ми, към които, колкото и да ми се иска, няма как да остана безучастна.
Но се надявам, Бог да се смили над мен и детенцето ми и да ни запази живи и здрави много, много време.
Пожелавам го и на теб, авторке, и на всички посетители на сайта.

8.   авторке (и номер 7) - всички хора, които виждате и познавате са родени от майките си. не сте първите бременни, карайте по-спокойно, природата си знае работата. не създавайте излишни драми.
запомнете, че не сте болни и не се смятайте за такива, просто избягвайте натоварванията и стреса, доколкото е възможно. това не значи само да лежите, умереното движение е полезно. Успех!

9.   Ами номер 5 предпочитам да се прехласвам, отколкото да не ми пука :) И това, че се притеснявам за бременноста си далеч не означава, 4е ще му "измислям болести" Прави разлика моляте, а колкото до друите благодаря ви за страхотните коментари! Всичко наи-хубаво за вас! А за номер 7 с моя случеи искам да ти пожелая бебо да ти се роди жив и здрав на финала:) после много да те слушка и да те прави много ама много щастлива! Целувки на всички!!!!

10.   Абе номер 6, какъв аборт, какъв бал, какви пет лева... Значи като видите някъде "бременна съм" и въобще и не четете за какво става въпрос, ами веднага почвате да проповядвате против аборта. Темата въобще не е за това, къде се буташ с проповедите не разбирам.
Авторке, спокойствие и лека бременност ти пожелавам!

11.   Номер 10! Мерси мила! Целувки :)

12.   Здравейте, за бременните да не страхуват! Да не мислят лоши неща, само хубави неща мислете :) Мислете какво ще е бебето, което очаквате, после идва времетооо за дрешки, легълце, количка, за банята и др. и се появава бебчето :) Когато майка ми забременя, се похвали, че е бременна (5г. с), и така аз не мислех лоши неща, само за сестричката, дрешките, количка и др. :) И след това се появи малката Васи!!! :) ЛЕКА И УСПЕШНА БРЕМЕННОСТ!! :)