Споделена история от Здраве

Продължава да не ми идва!!!
Добър вечер!! :)
Имам огромен проблем. На 15 години съм и ми закъснява вече 2 месеца.... Мисля, че досега и трябвало да се нормализират нещата. Не знам. Какво да правя? На лекар ли да отида? Моля, дайте ми съвети. Майка ми каза, че може да ме заведе при гинеколог. Но, ще трябва ли да се събличам, ако изобщо се наложи да ходя при такъв лекар? Много ще ме е срам. Старая се да се храня нормално-3, 4 пъти на ден-ако има някакво значение. И преди да забравя. Четох, че за да ти идва редовно, трябва килограмите ти да са между 45-50 примерно... зависи.... Но аз съм с поднормено тегло. Не нарочно.
Изобщо не е приятно и удобно да си в цикъл, знам го. Но аз вече с такова нетърпение го очаквам... И колкото повече го чакам, то все не идва... Много ще съм благодарна, ако ми дадете съвети.

Коментари

1.   Здрасти, изчисли си БМИ-то с калкулатор в интернет.
Ако си с БМИ под 18 - имаш проблем, ако си под 15-16 - няма начин да ти идва редовно, дори менструацията съвсем може да се загуби. Нормална реакция на организма, ти просто не можеш да износиш бебе, защо да се хаби?

Можеш да отидеш на гинеколог, няма да те съблича, ще ти каже същото като мен, ще ти изпише хапчета, за да ти предизвика менструацията, но честно - докато не напълнееш до нормалното, тялото ти няма да функционира нормално.

2.   Спокойно. Няма от какво да се притесняваш. Аз на 16 години някъде... нямах цикъл 4-5 месеца, не знам защо. Но гинеколога каза, че това е нормално и доста момичета са така. Радвай се, хааха. Но все пак отиди за преглед, не дай си Боже да е нещо различно. Мен лично не ме накара да се събличам и т. н. и аз съм като теб, страшно срамежлива. Правеше ми нещо на корема. Но според мен повод за притеснение няма. И много приятелки бяха така. :)

3.   Мило момиче, не се притеснявай излишно, но и не отлагай прегледа при гинеколог. Колкото до събличането - няма да се налага, особено ако си девствена. Прегледът е чрез ехограф - на екрана се вижда матката и яйчниците. При дъщеря ми имаше подобен момент, мина почти година с мензис, който беше се появявал само два месеца. После, обаче уж дойде нормално, но получи дълго и обилно кървене. Отидохме споешно и се оказа киста на яйчника. Не е нещо много ктрашно, може да изчезне сама или чрез лекарства, но добре, че я откриха. Аз се упреквам, че по-рано не я заведох, защото какот обилното кървене, така и липсата на менструация може да е свързано с това или други болестни състояния и колкото по-рано се открият, толкова по-добре. Така, че отиди на лекар, не се притеснявай. Много вероятно да се дължи на все още не регулирания хормонален баланс, но все пак, за да си спокойна го направи. Дъщеря ми също се храни, но е слаба - 1, 65 - 49 кг. Успех!

4.   прочети за билката бял равнец.. има форуми в които пише и е по добрия вариант от колкото да те карат да пиеш химия.. успех.. имах страхотни болки миналата седмица в десния яйчник.. даже една вечер до 3 не можах да заспя.. пих ношпа но не ми помогна.. на другия ден случайно ми попадна темата за белия равнец.. изчетах всичко, купих си.. вече го пия 4 дни.. болка да чукна на дърво не усещам вече.. ако решиш да пробваш ще ти кажа как си правя по поносим чая :)

5.   Отиди на лекар, няма от какво да се срамуваш.

Едва ли ще те преглежда на магарето, все пак си девствена. Най-много да те натисне по коремчето, за да види дали имаш болки някъде.

Няма какво да чакаш според мен, хващай майка си и отивайте на лекар. Няма страшно.

6.   Оф, защооо

Авторката