Споделена история от Здраве

Шизофреничка съм
Здравейте,аз съм на 18години.Моята история е такава-аз сама си провалих и съсипах живота и здравето.Скоро ми откриха шизофрения и не знам какво да правя. Писна ми от всичко вече. Направо понякога се чуда защо живея. Изобщо това заболяване ме измъчва много и не мога да издържам. Пия лекарства,но ефекта е малък.Вече загубих всичко,което имах.Преди бях усмихнато и нормално момиче,а сега полудях. Живота ми е ужасен,просто вече не ми остана нищо.

Коментари

1.   Не се възприемай така. Шизофрениците са по-умни, доказано е. Има лекарства, които ще ти помогнат. Човек преминава през изпитания и ги преодолява. Успех.

2.   Кажи им на тези, дето са ти "открили" шизофренията, да си заврат дипломите, нали знаеш къде.
Не пий хапчета, от тях има вреда, но не и полза. Трябва да вземеш решение за себе си, че ще се оправиш, и трябва да го искаш. Не тръгвай по пътя на хапчетата и докторите, от опит ти го казвам: мой близък човек от семейството беше с това заболяване. Ако искаш, пиши малко по-подробно за проблема - в какво се изразява, какво чувстваш, и тогава евентуално ще мога да те посъветвам по-конкретно.

3.   Привет, на мен преди 4 години ми откриха същото заболяване и знам как се чустваш. Ще се присъединя към #2, аз също смятам, че тази диагноза я пердашат наляво и на дясно без въобще да се замислят или да направят някакв по задълбочен анализ. На всичкото отгоре никой дори не се опитва да ти помогне ... само те тъпчат с всякакви хапчета от които ти става по зле ... аз смених поне 6 вида и всичките бяха боклук. Сама прецени дали да не ги метнеш в кенефа ...

Мога искренно да ти съчуствам, знам че при всеки е различно, но в периода след поставянето на диагнозата аз две години незнаех на кой свя съм. Целия филм "Красив ум" го изгледах на живо, много беше зле работата. Също като теб и аз изгубих всички социални контакти ... работата си (сам си напуснах като видях накъде отиват нещата), просто летях в една дупка дето не беше ясно къде свършва. Преди кризата бях много усмихнат, общителен и доволен от живота човек. След като филмите започнаха да ми въртят в главата, направо ме е страх да си спомня в какво се бях превърнал ... и знам, че като ги гледаш отвътре, нещата са даже още по-зле.

Мога да те посъветвам да се успокоиш и да изчакаш да мине най-лошото, след това нещата по-лека, лека ще си влезнат в релси и дори няма да си спомняш за тоя период. Най-важното, не му се давай на това нещо. Трябва да се бориш с това състояние!

Напиши нещо повече за това което се случва с теб. Или ако искаш драсни ми маил на idj82@abv.bg

4.   Мисля, че мога да помогна ако е по-лека форма. ivailo_3355@abv.bg

5.   Имам приятелка която стои под душа пет часа.Моля кажете ми,дали не се касае за шизофрения???Кажете ми много ви моля ако някой може да ми помогне???....