Споделена история от Здраве

Вредно ли е?
Вредно и опасно ли е ако човек ходи до тоалетна ( по голяма нужда така да се изразя ) на всеки 2, 3 или 4 дни, а не всеки ден?

Коментари

1.   По принцип е най - добре да ходиш всеки ден, но да речем, че е нормално да ходиш и на два дена. Повече от 3 дена, ако не можеш да отидеш изяж нещо слабително, защото може да се наложи да ти правят операция. Една позната така имаше редовно запек и накрая отиде в болницата със силни болки, разрязоха и дебелото черво през корема и го изпразниха. Но това, ако не ходиш доста дни по ред. Така, че, максимум до три дена и яж шоколадче ли ще е или хапче. Храни се правилно, ябълките, крушите, доматите, марулите, зелето, всичко тези неща подпомагат редвното изхождане.

2.   Чак пък вредно, едва ли. Трябва да помислите ядете ли подходяща храна и поглъщате ли достатъчно течности, ако това е добре значи просто при вас изхождането става по-рядко. Е, има и такива хора всеки човек е различен, но повече от 3 дни си е много.

3.   Най - добре ще е да попиташ личния си лекар, но зависи и каква храна консумираш и в какво количество разбира се.

4.   Нормално е да ходиш всеки ден. Колкото повече токсините се задържат в организма, толкова повече го тровят. Ако имаш проблем с това, помисли за промяна в начина на хранене. До два дни не е фатално, но повече ти гарантират проблеми за в бъдеще.

5.   Знам че ще ви се стори смешно, но просто се сдържам, защото така се получи, че с мъжа ми си изгубихме жилището и сега живеем с техните, сестра му, нейният мъж и двете им деца и като цяло не мога да свикна, чувствам се неудобно, защото просто казано си го нямам спокойството и се чувствам притеснена. Правилно някои хора са казали- че домът е мястото, където можеш да си "акаш" спокойно. Но при мен това спокойство в момента не съществува и ето, че ми се отразява. Благодаря ви за мненията.

6.   Темата наистина е малко особена и табу, но те разбирам. На мен също ми е кофти на чуждо или когато има хора или е близо тоалетната до някоя друга стая...
Такова е. Затова се храни с повече целулоза и плодове и зеленчуци и ще ти е по - лесно.

7.   Аз ходя само в петък и нищо ми няма

8.   Номер 7, намери си друга тема, в която да пишеш глупости....

9.   Най-разумен, компетентен и точен е номер 4. Него слушай.

10.   От автора: Приятно или не, ето вчера се озовах в бърза помощ, стомахът ми беше така да се каже блокирал. Инжекции, системи, хапчета и ужасни болки придружени с диария. Не го пожелавам и на най-големия си враг.

11.   В такъв случай, щом нещата са стигнали до болница, става въпрос за по-сериозен проблем. Непременно трябва да предприемеш пълно изследване на всички процеси в червата. Потърси гастроентеролог и не се бави. Няма да стане с бабешките съвети тук.

12.   Много е вредно, ако не е всеки ден. Всички болести от там тръгват. Мръсотиите се просмукват обратно в кръвта и какво да очакваш после. Има дори лекари, които омаловажават проблема, но те като правило са си циници-професионална деформация.

13.   Хора, знам че темата е стара ама който знае моля да помогне с каквото може. От малка не мога да се изхождам всеки ден. През три дена.. че вече маи и повече, просто забравям кога съм ходила. Та като чета че чак се стига до болница ми се плаче. Аз съм на 14 и тежа към 40 кг и 160см висока, знам сега ще кажете че трябва да надебелея още 10 кг, ама това не е проблема. Храня се нормално, може би по сухи работи ям, но вече от 1-2 седмици се старая да не ям толкова сухи.. ям си плодове и зеленчуци, но същата история пия и всяка вечер чай за пречистване... (по специялен ). Ям бял хляб всеки ден и мисля че трябва да го спра.. а също ми е малко понякога мн надут корема, не винаги, но често.. Какво да правя? :(

14.   Мили хора, ето ви помощ: залейте от вечерта 7-8 СУШЕНИ сливи с вряща вода. Захлупете ги и ги оставете да престоят през нощта. На сутринта, на гладно, изяжте сливите и изпийте водата. Не яжте и не пийте нищо поне 3 часа след това. Правете го всеки ден. Ще видите, че проблемът ще се реши.

15.   Чак опасно-едва ли, но по принцип не е хубаво да задържаш тези отрови в тялото си дълго, за това гледай да ходиш най-много на 2 дни, ако не можеш всеки ден, което си е най-добре. В аптеките вече се продават всякакви препарати, които да ти помогнат, но има и бабини рецепти като топло мляко и подобни.

16.   Не е вредно, но не е и хубаво. Пий повече вода и яж плодове и зеленчуци, а не тестени храни.

17.   Пробвай 60 - 70% от храната да е сурова - плодове и зеленчуци.
А ако считаш, че си за медикаменти - опитай фибри - вършат идеална работа - пречистват храносмилателната система и регулират перисталтиката.

18.   Правилно ли ходим до тоалетна? Много странен на пръв поглед въпрос, но като се замислиш ходенето до тоалетна e точно толкова естествено и важно, колкото и храненето. В нашето общество храненето е издигнато в култ - правят се кулинарни състезания, ТВ предавания, форуми, списания, книги, филми и дори специализирани ресторанти за здравословно хранене. За сметка на това естествените нужди са абсолютно табу - за тях не се говори, не се пише, не се учи в училище и дори споменаването им пред други хора предизвиква сконфузени погледи и нервно хихикане... Но работата не е до смях, защото от червата тръгват най-страшните болести и ако искаш да си здрав(а) трябва да знаеш как да ходиш правилно до тоалетната.

А кое е правилно?

1. Изхождането трябва да става само в клекнала поза. Това е позата, отредена ни от майката Природа. Неестествената седяща поза върху порцeлановия трон е "дарила" човечеството с цял букет болести. КАК ТАКА?! Ами ето така: http://squat.beinsa.info

2. Трябва да се изхождаш, когато имаш позив. Естествената дефекация не изисква напъване. Тя e подобна на уринирането - отпуска се сфинктера и червата се изпразват сами, благодарение на парасимпатичния рефлекс. За съжаление в забързания живот на големите хора това рядко се случва, защото повечето отлагат позива и ходят до тоалетна когато имат време, а не когато тялото им поиска. Проблемът е, че когато го правите насила (без позив) освен че си докарвате хемороиди с тези напъни, но така се изпразва само ректума - останалите отпадъци се задържат. Не случайно 80% от случаите на рак на червата са именно в тази част на дебелото черво.

Неправилното хранене и нередовното ходене по голяма нужда задръстват цялото тяло. Ето виж тази на диаграма кое е правилната работа на червата: http://store.img-share.eu/color-work_pngTcbtNPZ.png