Споделена история от Здраве

Мускулна дистрофия
Здравейте, аз съм момче на 16г. от град София.
Преди почти 2 години се запознах със един Германец (24г), който със него имаме общи интереси в сферата на автомобилите, 3D моделите и др. По-късно се заформи приятелство и се чуваме често по скайп, защото той е в Германия, няма как иначе. Както и да е. Преди година и половина ми каза че страда от така наречената прогресивна мускулна дистрофия.
Неизлечимо заболяване засягащо мускулите, като се замества мускулната със съединителна тъкан. Лекарите в Германия са го отписали и в последно време (1месец) той се влоши много, преди беше в инвалидна количка, сега вече не може да седи, вече само лежи. В много лошо състояние е. Търсих из интернет някакви лечения, но са неща които единствено могат да забавят проблема, но не и да го премахнат. Поне по някакъв начин не може ли да се спре това заболяване и да се започне активни упражнения за възвръщане на мускулната маса? Наистина много ще съм благодарен ако помогнете, защото не му остава дълго според мен. Добри приятели сме, не искам просто ей така да си отиде човека, без да съм се опитал нещичко да му помогна!

Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   След като лекарите не знаят и не могат, няма как ние да знаем, но ако е възможно нека набляга мн на тропически плодове, знам ли той щом не може да седи и упраженния няма да може да прави, може би да отиде на някакви лечебни бани и в някой рехабилитационен център. Ако имащ време може да прочетеш за някоя билка или китайски/тайландски, общо казано азиатски метод за лечение. Дано се оправи :(, че е много кофти да си болен. Хора здравето е най-важно, по важно и от парите, затова се радвайте, че го имате!!!

2.   Няма известно лечение за това заболяване, съжалявам да го кажа:((

3.   Щом си търсил информация за лекуването на болеста, значи би трябвало да си наясно че е НЕвъзможно едно евентуално подобрение, било то с упражнения, сокове, билки и т. н. Това е едно дегеративно заболяване, което уврежда сериозно мускулите. Щом вече е на легло неподвижен, следващата фаза е да му се сложи дихателна/механична вентилация, заради сериозното увреждане на дихателната функция... Съжалявам... немога да ти кажа (като н 1)дано се оправи, защото просто е невъзможно..

4.   Автора:

За съжаление преди 3 месеца, той напусна този свят...
Близо месец - два нямах връзка с него, при което разбрах от негови близки, че е починал. Беше много добър човек. За съжаление добрите хора си отиват рано...
Аз все още ми е гадно на съвестта, че не можах да се чуя със него за последно, когато той искаше месец преди да почине...
Гадно ми е и че не можах нищо да направя.

Нека почива в мир!