Споделена история от Здраве

Как да предизвикам цикълът си
Здравейте читатели на този прекрасен сайт ! Отдавна чета вашите истории и често помагам със съвет до колкото мога! Но ето сега и аз имам нужда от съвет. Искам да ви попитам знае ли някой средство, с което може да се предизвика по-ранно идване на месечният цикъл? Знам за хапчета, които го забавят, но от тях не се чувствам много добре. Питам, защото се очертава да "ме зарадва" точно когато заминавам за морето и ми се иска цикълът да не ме притеснява. Имам още един месец ако се наложи по-продължително приемане на някакъв медикамент. Трябва да подчертая, че имам ужасно нередовен цикъл, но като за морето защо да не дойде веднъж на време да ми развали почивката?! Та въпросът ми е знае ли някой начин да го предизвикам по-рано ? Благодаря на всички отговорили ми за отделеното време и за съветите ! Весело лято на всички !

Коментари

101-133 от 133

111.   Пробвах това с лука дано да подейства :)

112.   Здравейте момичета, ако искате да предизвикате цикъла си, то пийте газирани напитки! За забавяне, най-добре, пийте витамин С, но ще си прецакате цикъла! :)

113.   Момичета, изчетох всички постове и се учудвам как си играете с живота си. Най важното нещо ли е морето или среща с приятеля?
Мисля че по важно е здравето ви. Има лекари с които да се консултирате и да ви кажат какво да правите. Не пробвайте на сляпо всичко което ви кажат!

Този който е писал за люспите от лук - е чул нещо но не съвсем.
Те наистина действат много ефикасно но не за всеки случай. И не се прилагат често.

Прилагат се само при съмнение за бременност със закъснение не повече от 10 дни/това е за изчистване, да не се стига до аборт/.
Аз съм жена на вече 60години и това съм го научила от лекар-гинеколог.

Рецептата е : Горните люспи на 1 кг. лук се варят в 1 л вода докато водата остане на половина. Прецежда се и се пие горещо 2пъти по 1 чаша сутрин и вечер. Гадно е. Ако се наложи се прави още 1 път. Обикновено още на следващия ден идва/много обилно/.

НЕ СЪВЕТВАМ никой да го прави ако наистина няма крещяща нужда от това.

114.   Природен, безопасен метод за предизвикване на цикъла е една лъжица канела се изяжда без вода или други течности. до 24 часа трябва да стартира цикъла.

115.   http://www.zajenata.bg/средства-за-предизвикване-на-месечен-цикъл-savet4230.html

116.   До 114.
Искам да попитам сигурно ли е, че с канела цикълът идва? Изпитан ли е този метод? И не полепва ли по гърлото, според мен няма как да я изядеш без да се задавиш особено и без течности след това..

117.   Аз съм на 17 и никога не съм имала редовен цикъл пих противозачатъчни 3 месеца след което качих 7 килограма и имах главоболие постоянно бях нервна, докато ги пиех ми идваше редовно, но ги спрях заради страничните реакци след 6 дни заминавам на море, а от 20май не ми е идвало посъветвайте ме с какво да го предизвикам

118.   до 116 : Не те съветвам да пробваш с канела, защото аз пък съм чувала, че от канелата закъснява. Колкото до момичетата на 9-10 години, които искат да им дойде само ще ви попитам защо ви е да ви идва на толкова години? На мен първият ми цикъл беше, когато бях на 10 и много се натъжих, защото според мен това не е нормална възраст за първи цикъл ( не знам.. може би днешното поколение сме по-развити :D ).
Сега съм на 16 и имам следния проблем: След седмица заминавам на лагер на морето, а не искам да съм неразположена, защото цикълът ми е цяла седмица и е доста тежък, а не ми се иска да си провалям целия лагер. Трябва днес да ми дойде и ако се случи ще е чудесно, защото ще ми свърши точно навреме, но проблемът ми е, че ме е страх да не ми закъснее прекалено много. Въпросът ми е: мога ли да направя нещо, което ще ми помогне да НЕ ми закъснява цикълът, а да ми дойде на време? Благодаря предварително! =)

119.   Преди седмица, две аз бях в обратното положение, искам да кажа, че за забавяне на цикъла действа Вит Ц, наистина, опитвала съм около 3 пъти и винаги се получава.Пиете по 1000 мг на ден(10 хапченца) и следващите 5 дена си живейте живота( моят го забави с 10..), сега към темата, следователно, аз мислех, че ще го забави с 5 дена максимум, но се оказаха 10 и това не ми дойде добре.Опитвах се да го предизвикам, прочетох всички възможни теми, съответно пробвах всички възможни начини.Пих аспирин, пих канела с вода, канела с мляко, канела без нищо, чай от магданоз по 2, 3 пъти на ден. топъл душ, коремни преси и т.н. Не помогна нищо, може би заради ударните дози витамин, не знам.Както и да е.Отказах се и започнах да изяждам по 2 шоколада на ден, пиех 4 литра вода, дори повече, ядох пуканки, тренирах(федарбал) и днес дойде, мисля че от шоколада и водата, не знам, пробвайте ако имате нужда :)
Момиче 14 г.

120.   От: 118 Момичета правих коремни преси, ядох шоколад, пих вода и чай от розмарин и ми дойде ^^ Не вярвам да е толкова от шоколада, водата или пресите, а по-скоро е от чая, защото ми дойде 2 часа след като го изпих. Така че ако искате да ви подрани не се замисляйте - отидете до аптеката и си купете чай от розмарин. ^^ Как се прави е описано на опаковката и е напълно безвреден - дори помага на хора с ниско кръвно и за алергии ^^

121.   Преди 3 часа пих канела с гореща чаша вода.. не са минали и 2 часа а имам зацапване ;) Дано да дойде и цикъла :)

122.   Още не ми е дошло но вече искам. Това с лука ще стане ли? На 12 години съм.

127.   Ами като пиеш канела до 24 часа 90% би могло да ти дойде но като я изпиеш преглътни канелата и после вода иначе нищо няма да стане

128.   Здравейте лекарството се казва Дуфастон ето и линк към него.Успех!!!
http://apteka.framar.bg/05002529/дуфастон-филмирани-табл-10-мг-20

131.   Здравейте, имам няколко въпроса, свързани с отварата с лука. Колко дни преди евентуално идване на цикъла трябва да се изпие и колко време ти продължава? Примерно трябва да ми дойде на 19-ти юни, а аз искам на 20-ти вече да съм изцяло приключила с цикъла :D

132.   Взимаш аспирин и веднага влизаш в банята.
Пускаш гореща вода (е, не да се изгориш, в нормите! ), пълниш един леген с тази вода и си топиш краката и започваш да си къпеш и тялото освен краката, разбира се.
Трябва да ти се стопли организма много.
Гледай да не се разхождаш много много голичка и да стоиш на течение.
Та, до един-два дена би трябвало да ти дойде цикъла!
Действа, поне при мен!

Дано да съм била от полза:)
КЪСМЕТ!

134.   Не иска да ми идва! Миналият месец ми дойде на 6, обикновено е редовен и знам, че този месец ще е пак на 6. Тогава заминавам на море за седмица, а цикълът ми е толкова. Опитвах да го предизвиквам, ядох сумати канела и пих вода с магданоз доста пъти, но нищо не се получава. Не искам 7 дена да прекарам в болки и да бъда раздразнена, искам да си прекарам хубаво. Моля ви кажете някой друг съвет- трябва да ми дойде днес, за да може да е към края когато замина.

135.   Сега приемам оргаметрил , след колко дена ще ми дойде цикъла ми

136.   аз съм на 12. как мога да оскоря цикала защото се пада да ми дойде на 19. 01. 2015 а тогава заминавам на ски лагер. даите ми някий по-бебешки начин да го оскоря.

137.   Чаят от лук полезен ли е. и колко време след като го изпиеш ще ти дойде. аз днес изпих 3 чаени чаши като започнах да ги пия от 11 сутринта с интервали от 3 часа на всяка чаша сега е17:06 и още ни ми е дошъл до утре ще ми дойде ли защото съм на ски училище и не искам да се чувствам зле там и да не мога да мръдна. Какви са признаците че ще ти дойде на следващия ден. Мен по едно време ме боля корема после па к ме боля по едно време за около1 минута ме боля гардата и спря в момента ме боли съвсем леко под лявата ми гарда. А сутринта ми пари на пишката а сега савсем леко дори незначително ме боли.

138.   60-80 коремни преси един аналгин или аспирин и готово.

139.   Здравейте! Момиче съм и съм на 13 години и миналият месец(февруари) ми дойде за първи път и беше 7 дни. Нормално ли е първият ми цикъл да е повече от 5 дни? Лошото е, че не казах на мама (знам, че няма нищо срамно, но не успях да й кажа). Другият ми въпрос е дали винаги ти спира за няколко месеца след първия??? Благодаря предварително!

140.   за какво ти е предизвикване на цикъла предварително... когато идва тогава,така си устроена,ако ти е съвсем нередовен съвет от мен да се консултираш с гинеколог,ще ти препоръча някакви хапчета за урегулирането му и при мен беше така, пих диане и какво ли не оправих се след време,важно е обаче да не пиеш медикаменти повече от година,да не ти свиква организмът иначе ще прецакаш нещата.. като ти идва остави го да дойде когато му е времето плюс това такива хапчета никога не се вземат без консултация с лекар, ще си планираш почивката след цикъла и готово,тампоните за гнусни по време на цикъл на плаж не се стъпва,просто си пази женското здраве и това е!

142.   Здравейте, аз съм на 16 и от 2 месеца не ми е идвало. Може ли някой ми кажете как да направя така че да ми дойде. Много съм изплашена. Благодаря Ви предварително.

144.   Здравейте, виждам, че от доста време не е писал някой. Искам да споделя, че това с канелата действа. Цикълът ми закъсня с 5 дена и се усъмних, че нещо не е наред, тъй като винаги ми е идвало навреме без закъснения и честно казано се притесних да не би да съм бременна ( имах полов контакт преди 2 седмици преди да ми дойде) и реших да пробвам една лъжица канела вечер преди да си легна и на сутринта ми беше дошло, но въпреки това не мога да се успокоя. Съмнението, че може да съм бременна ме убива... Някакви мнения по въпроса??

145.   Здравейте, аз съм на 14 и ми закъснява с 4-5 дена (нямам полови взаимотношения )и имам цикъл от 3 години и не си спомням да е закъснявало. Аз ходя на фитнес от скоро и искам да попитам дали това може да влияе. И да ме посъветвате как мога да го предизвикам тъй като ще занинавам в Гърция от училище и искам да ми е минало за да не ме гледат странно. Благодаря предварително!

146.   И аз имам проблема с нередовния цикъл. Какво ли не не опитах чайове, канела, обелките от лук, но нищо единствено ми помогна 1 супена лъжица мед разбита в малко вода. Надявам се да ви е помогнало:-D:-D:-D

153.   Здравейте!
Относно цикъла. Аз съм на 16 и още не ми е идвал цикъла. Ходих на гинеколог както и си направих изследване на хормоните(TSH и пролактин) и всичко е нормално. Трябва ли да се притеснявам за нещо или че изобщо няма да имам цикъл.

154.   Как да предизвикам цикъла си не ми е идвало от 3 месеца?

155.   Здравей те, аз съм на 12 год но още нямам цикъл, а другите ми приятелки имат(незнам защо но искам И на мен да ми дойде)
Моля за предложения как да го предизвикам. Всеки отговор ще е от полза.

156.   Е здравейте на всички,
Днес използвах метода с канелата изядох 1 лъжица, да беше неприятно, но към 23:00 ми дойде, а я изязох в 15:00.
Потвърждавам това работи!

157.   Момичета, искам да ви кажа само че буквално това с канелата си е чист тормоз. Лично при мен бе повече от ужасно!

158.   Хеййй... Аз съм момиче на 14 години скоро 15, имам голям проблем... От 1 седмица цикъла ми закъснява е се страхувам да нямам някакъв проблем, не съм водила полов живот и махаме вероятността на бременност.. Та може ли някой да ми каже какво да правя?

101-133 от 133