Споделена история от Здраве

Как да предизвикам цикълът си
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 269104 пъти
Здравейте читатели на този прекрасен сайт ! Отдавна чета вашите истории и често помагам със съвет до колкото мога! Но ето сега и аз имам нужда от съвет. Искам да ви попитам знае ли някой средство, с което може да се предизвика по-ранно идване на месечният цикъл? Знам за хапчета, които го забавят, но от тях не се чувствам много добре. Питам, защото се очертава да "ме зарадва" точно когато заминавам за морето и ми се иска цикълът да не ме притеснява. Имам още един месец ако се наложи по-продължително приемане на някакъв медикамент. Трябва да подчертая, че имам ужасно нередовен цикъл, но като за морето защо да не дойде веднъж на време да ми развали почивката?! Та въпросът ми е знае ли някой начин да го предизвикам по-рано ? Благодаря на всички отговорили ми за отделеното време и за съветите ! Весело лято на всички !

Коментари

1-50 от 133

1.   С Оргаметрил. Аз го вземам поне 7 поредни дена /при мен става и за 5 дни/ х 1 табл. дневно. После го спирам и някъде на третия ден след това ми идва цикъла.

2.   Чувала сам че с противозачатъчни може да се забави, но не сам 100% сигурна. Защо не отидеш на гинеколог там ще ти дадат най-правилния съвет. Аз веднъж на моя глава си го забавих с витамин Ц и след това ми са обърка целия цикъл. Моят съвет е: Обърни се към специалист.

3.   Ами да си беше планирала почивката според цикъла - аз така правя. Моят съвет е да не се бъзикаш с тялото си. Дори да ти дойде на морето - голяма работа - най-много два дни да не си в най-добра форма, а после слагаш тампон и така. Първите два дни можеш да оползотвориш за разходки, можеш да посръбваш разхладителни коктейли на шарена сянка в някой бар, можеш да напишеш старовремски картички или дори писма, да си почетеш книжка - хем ще ти е по-разнообразна почивката, а няма само да се пържиш на плажа:)

4.   От Авторката:
Благодаря за съветите ! С оргаметрил пробвах миналата година и успях да го забавя, после си дойде както си трябваше. Тази май ще пробвам да го предизвикам и по-рано пък дано стане. До №2 - за тях също знам, само че аз не мога да ги пия, понеже съм с високо кръвно, а и имат ужасно много странични ефекти. Освен това от тях се качват килограми, а моите и без това са ми в повече. А на лекар ходих, само ми скапа психиката и накрая каза, че не може да ми помогне. А и моят организъм ги изхвърля тампоните - започва се една страшна болка и не мога да мръдна. Положението е много объркано, затова помолих за съвет хора, които са го изпитали, защото както казах и лекарят се оказа неспособен да помогне. А идеята е, не толкова да не се къпя в морето, колкото че ще има мъж в леглото до мен ;) Благодаря ви за помощта ! Нека ако някой има и други предложения да пише, а това с оргаметрила ще го пробвам ! Успешен ден на всички ! :)

5.   Ще пищите после олеле от хапчетата.

6.   От авторката:
Ами аз за това помолих ако някой знае по-ефективен начин да ми помогне, защото аз също не съм им фен на хапчетата, обаче всяка жена знае колко е кофти положението другите да се плацикат в морето, а ти да лежиж на плажа с панталони ! А и от друга гледна точка. някой да е пробвал примерно да го забави с витамин С ? Поне е по-безобидно ? Благодаря на съпричастните с моя проблем ! :)

7.   От номер 2: Аз съм пробвала с витамин Ц, Започнах да го пия 3 дни преди да трябва да ми доиде пиех по 6-7 таблетки сутрин обед и вечер и така изпих няколко блистера и си го забавих през цялото море дори този месец изобщо не ми доиде. Дойде ми чак следващия месец.

8.   Благодаря ти Номер 2 ! Може и така да стане, поне знам, че витамин С не се задържа в организма, а се изхвърля с урината. Вероятно това е по-безврдният начин ! Още веднъж - БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ! :)

9.   И така въпроса ти е доста неточен. За да ти тече по-леко - витамин В (бе) - ампула. Хормони - взимаш 4 до 7 дни и ти идва в следващите 6 дни. За всичко останало се посъветвай с личния лекар или гиниколог.

10.   номер 5... разясни

11.   От Авторката:
Аз се посъветвах с личният си лекар, той ме прати при гинеколог. Но "компетентният доктор" заяви, че с нищо не може да ми помогне, нищо не мога да направя. Пък аз съм чувала, че има начини, затова си позволих да помоля за съвет. За Оргаметрила знам, че не е много добре да се взима продължително време, защото разбърква хормоните, но наистина помага за забавяне на цикъла. А и предполагам, че при моя крайно нередовен цикъл няма да са толкова фатални 5-6 дни. Миналата година като го пих ме боляха бъбреците, затова тази година исках да пробвам нещо по-безобидно.

До № 9 : Въпросът ми беше именно такъв : Има ли някакъв не толкова вреден начин да предизвикам цикълът си по-рано от термина или да го забавя с няколко дни.

Но тъй като времето до тогава почти изтече вече, остава варианта само да го забавя. Благодаря за съветите !

12.   От № 9
Геникологът е адси прав. Все пак стискам палци да ти дойде точно деня след като си се прибрала от морето. УСПЕХ

13.   А дано !!! Благодаря за пожеланието ! Весело лято на всички !!!

15.   Аз съм пробвала сус противозачатачни и сус витамин Ц и стана при мен , но след 2 , 3 дни ми доиде и мн ми вървеше,исках да попитам с Оргаметрил. ако пробвам как трябва да го пия на ден по колко хапчета моляви пишете и как трябва да ги пия колко дни преди да ми доиде за6тото аз заминавам на 2 а трябва да ми доиде на 3 моляви пишете

16.   Аз съм пробвала със противозачатачни и с витамин Ц и си го забавих но след 2 , 3 дни ми доиде но ми вървеше прекалено силно , исками се да опитам с Оргаметрил , защото заминавам на 2 а трябва да ми доиде на 3 , исках да попитам как трябва да пия тези хапчета , по колко на ден и колко дни преди да ми доеде трябва да ги почна , моляви пишете !

17.   Аз имам същият проблем (като изключим частта с мъжете) :D и тъй като цикълът ми също е нередовен а не искам да провалям лятото си смятам да започна да пия едни противозачатъчни (не мога да се сетя точно името) с които преди си забавих цикалът за да се регулира :) Не се страхувам толкова от някакви последствия, колкото от това лятото ми да пропадне :) Поздрави!!!

18.   Казват, че сладкото като шоколад, засилва кървенето, защо да не го придизвика и да ти дойде по-рано.

19.   И аз съм със същия проблем и незнам какво да правя. Само че при мен остават 2 дни да ми дойде и вече започнах да си усещам ПМС а след точно 2 дни тръгвам на море. УЖАС направо съм като разбита. Казаха ми че с течен аналгин по-бързо пристигали "гостите" но не съм пробвала досега. ако някой има съвет нека пише плссссс

20.   Аз съм си забавяла цикъла с Примолут Нор. Всичко беше по план - дойде ми няколко часа, след като спрях да пия хапчетата. Но никога, ама НИКОГА повече няма да го повторя. През цялото време бях подута, подпухнала, болеше ме корема сякаш съм в цикъл, избиха ми пъпки, едно такова некомфортно ми беше в тялото ми, бях нервна. И всичко това заради хапчетата.
Друго е, че преди имах безпроблемен цикъл, идваше ми плюс - минус 1 ден. А откакто пих тея хапчета повече от година не ми се коригира. Иначе ми се е случвало да си спирам цикъла 2-3 дни по-рано с ампула вит. С. Пиеш една ампула, след няколко часа още една и след няколко часа си чиста :)

21.   Може с примолут нор 5 пробвай

22.   И аз искам да си предизвикам цикъла, но ме е страх защото съм чувала, че не е полезно. Посъветвайте ме как да постъпя

23.   Здравейте, някоя от вас пила ли е оргаметрил за предизвикване(поради закъснение) и по каква схема?

24.   Здравейте! Искам да попитам пробвали ли сте дуфастон за предизвикване на цикъл и ефикасно средство ли е?

25.   И аз искам да попитам за някакъв начин за предизвикване. На 14 години съм и ми закъснява с точно 2 месеца (не се шегувам) мисля че имам проблем, но не смятам да ходя все още на гинеколог (малко ме е срам). Майка ми казва, че е нормално да ми прескочи 1 месец, но го каза преди 1 месец. Някакъв бабин начин ми трябва. Възможно е да е от промяната на климата, щото бях на море скоро. Благодаря предварително.

26.   Да ти кажа, пробвах с какви ли не бабини методи-бял равнец, канела и какво ли не, но не става. Пия дуфастон, но все още няма ефект освен подуване на корема и увеличаване на теглото. най-добре отиди на лекар и нека те види на ехограф.

27.   Изпитано!

"взимаш една голяма глава лук и я обелваш.Обелките и слагаш в вдоа с количество 1 чаена чаша.Слагаш на котлона и като заври чакаш 2-3 минути докато придобие оранжево-кафеникъв цвят.И после докато е поносимо топло пиеш"

Това го видях в един форум. Пробвала съм го-наистина действа! При мен не дойде веднага, но половин час след това започна да ми прецапва. На другия ден си направих пак и не се сещам точно след колко време, но ми дойде след няколко часа. Така че ако не стане веднага, на другия ден пробвайте пак. Това се е използвало навремето един вид като тест за бременност. Не само, че не е вредно, а и е полезно. Лукът помага за доста неща, така че не се притеснявайте :)

Мег*

28.   Абе женички, расли-недорасли, цикъл имате, ама акълът май още не ви е дошъл! сега още си мислите, че телата са ви за игра, но ще дойде ден, когато ще ви се ще да сте се грижили по-добре за себе си (дано не идва де, не пожелавам нищо лошо на никого), а не да сте си тормозили организма, щото щяло да ви се провали едно море! да не говорим, че е създадено едно нещо, наречено тампон, с което може да се ходи и на плаж, ако толкова държите...

29.   До 28 защо трябва да нагрубяваш така? Да не смяташ,че като го искат им е много хубаво да го правят...просто се налага по една или друга причина,без значение дали е една почивка,полов контакт или пътуване на което няма как да се сменяш и подмиваш нормално по време на пътуването и особенно ако имаш цикъл с много болки...
Първо: живеем такъв живот,че повечето хора си позволяват почивка веднъж на мяколко години а и може да не зависи почивката от теб,че да я планираш след като ти свърши и е нормално да иска да избърза с няколко дни.
Второ: ако в този период ще е с любим човек и ще искат да си прекарат конфортно и "чисто" защо да не го направи,все пак няма да е често...опасно е когато е често!
Трето а ако се налага да пътува в този период и представиси путуването е в чужбина и трае 2 дена... и през почивките имаш време само да отидеш до малка нужда поради многото хора а и времето на престоя е ограничено (15-20 мин.)...защо да не го направят щом се налага?Човек да стигне до тук за мнение значи е на зор. Попаднах тук също защото и при мен се получава така че и трите по-горе изброени от мен неща ще ми се случат и искам да се чувствам комфортно-да не ме боли адски корема докато пътувам и да не се чудя къде да се подмия (не можеш да не се подмиеш 2 дена и то в такова състояние на обилна кръв),не искам когато ще съм с любимия човек през времето което ще сме заедно да не го прекараме пълноценно и "чисто"? Мисли преди да обидиш...май на теб не ти е дошъл акъла щом не можеш да ги помислиш тези неща...призовавам те да се извиниш

30.   номер 29,съгласна съм с теб че понякога има причини и обстоятелства които налагат и такива мерки,като например 2,3 дни път,но и номер 28 е прав до някаде.това че искаш да не се занимаваш с танпони на морето,и ти се иска да правиш секс не е основателна причина да предизвикаш цикала си по рано,особено когато цикала ти е нередовен.защото на всяка жена и е идвало в неподходящ момент,като на море на коледа,на рожден ден или на нова година и хич не е приятно,но ако това са основателни причини да го предизвикваш по рано или да го забавяш с лекарства,то тогава природата може да си направи лоша шега,и когато искаш да забременееш също да те остави да разчиташ на лекарства.така че има си причини и причини,според мен ако цикала е нередовен и причината е едно море не си заслужава.и аз когато бях на 17 ,18 пиех разни боклуци да ми спре или доиде и ми беше важен всеки празник,и ходех с гол кръст за да съм модерна,и не слушах никои че ще съжелявам за това.но сега когато съм на 27 и поисках дете,като се сетех колко съм била безотговарна преди тръпки ме побиваха.и когато 1месец не стане 2ри месец не стане,започваш да си даваш сметка заради такива глупости има варянт да объркаш нещата и заради нещо малко да съжеляваш после цял живот.аз все пак успях да забременея и за сега нямам проблеми,но когато 1,2 месеца не ставаше,въпреки че това е никакво време хората опитват с гоини,все се сещах колко съм била безотговорна преди години и си проклинах дните за това.така че мислете мили момичета.

31.   От 28 до 29.

Да, ситуациите, които си описала, наистина са неприятни, но аз не мога да приема, че най-доброто решение да се справиш с тях е да посегнеш на тялото си. Можеш да си промениш плановете, можеш да ползваш тампони за плажа, обезболяващи за болките, мокри интимни кърпички за бързо и удобно почистване, дори секс можеш да правиш, ако решиш; разбира се, с презерватив. Но не - къде-къде по-лесно е да се нагълташ с някакви боклуци, от които не се знае какви ще са последствията, за да си осигуриш няколко "чисти" мига... Да, за мен жена, която постъпва така, определено няма акъл и не виждам защо трябва да се извинявам за мнението си.

32.   здравейте аз съм чувала за обелки от лук но да ли е вярно немога да ви кажа

33.   Ами с Оргаметрил.Пет дни по 3 хапчета.Но мисля , че трябва даотидеш на гинеколог за да ти каже точно какво да използваш.

34.   Даа, напълно съм съгласна с №28. Може вендъж на 5 години ако ще да правиш почивка на море, на балкана или в чужбина, но по-важно от здравето няма в тоя живот, който, забележете, също ви е даден само веднъж. Вземете си развалете тялото, нарушете си хормоналния баланс, че да ви видим после колко ще е приятно ходенето наляво надясно по гинеколози и прочие. Пълна лудост. Аз препоръчвам на авторката, ако наистина не е мнооого наложително, да се откаже от тая безумна идея.
Илси

35.   здравейте искам да споделя нещо за цикъла и ако може да ми дадете съвет......трябваше да ми дойде на 03.10.2010... а сега е 07.11.2010... закъсня ми не съм бременна.втория ден от закъснението си сварих обелки от лук изпих сока и няма ефект а днес пих аспирин и все още нищо.чудя се ако взема една лъжичка канела какво ще стане ще навреди ли.благодаря предварително

36.   до 35 . от кой град си? на мен също ми закъснява доста .. може да се дължи на смяната на климата. все пак миналия месец беше ужасен студ, а сега пече слънце и е топло . най - вероятно е заради рязката смяна на климата ;)

37.   Здравейте,аз съм на 18 и мога да кажа че от година и половина си предизвиквам цикъла с Примолут-нор без да знам че това лекарство трябва да се пие от жената най-много 6 месеца и сега бях решила да го спра но тъй като се уплаших да не да забременея започнах пак да го пия последните 2 месеца и не ми дойде,спряла съм хапчетата преди 1 седмица и нищо...дали съм бременна..купила съм си тест,но последно съм била с приятеля си вчера и незнам след колко време като го напрявя ще ми покаже истинския резултат :(

39.   И аз ще пробвам метода с обелките от лук, защото съм 8ми клас и не искам точно за бала да ми дойде. На 14 съм и още не ми е дошло. Ще опитам да го предизвикам, макар и да е вредно, защото всички от класа ми само ми се подиграват че не ми е дошло. А искам да попитам и някои по образовани тук във форума дали наистина като съм под 45 кг има влияние? И все пак благодаря! :))

40.   До 39. В момента съм на 18 години, а първият ми цикъл дойде когато бях 9 клас зимата.. До колкото помня нямах 45 килограма, но не знам дали това, както и всичко свързано с цикъла е индивидуално.. Идеята ми е, не се притеснявай-ще ти дойде и на теб.. само не го превръщаи във фикс-идея и всичко ще си дойде по местата. А колкото до номер 28 подкрепям те напълно-със здравето шега не бива.. и аз съм имала всякакви планове които понякога се оказват провалени заради цикала ми, но всичко се случва в крайна сметка... това с Витамин Ц действа при много хора и хубавото е че излишното количество се изхвърля с урината, но така ще се наруши целият цикъл..

41.   аз лично предизвиквала цикъла си с ванилия.изсипваш я вав чаша кока кола,или друга газирана напитка и на следващия ден ти идва.при мен ли4но подеиства,дано и при вас се получи :)

42.   здравеите реших да ви пиша защото и аз имам този проблем с нередовен цикъл пробвала съм да си забавя цикъла си с витамин це разтворим няколко дена защото ми се наложи да патувам до египет и незнаех как ще се чувствам но наи интересно ас съм с спирала но ми е нередовен предизвиквала съм си цикъла и с регулон 4дена по 3пъти и стана успех на жените с този проблем

43.   много ефикасни са също хапчетата циклонорм. те са на доктор тошков и са на билкова основа. много са добри.

44.   охххх какво ли не пробвах.. за да може поне 2/3 по- рано да ми дойде... пих чай от люспите на лук, канела, ванилия и нищооо :( :(

45.   оооох какво ли не правих за да ми дойде малко по-рано от датата , става въпрос за 3/4 дни ... пих чай от люспите на лук , канела , ванилия ... и нищо :(:( някой друг изпитан метод който действа?

46.   здрасти на мен още не ми дошъл цикъл но искам да ми дойде.
как да го предизвикам

47.   На 15г. съм и имам проблем... закъснява ми с 8 дена и не знам какво да правя доста съм изплашена ;(... моля ви дайте ми някакъв съвет. С какво да предизвикам цикъла си?? Кое е най надежно люспите от лук, ванилия с газирана напитка или нещо друго. Благодаря предварително =]]

48.   Трябва да се загрееш с нещо или изпии един аспирин за затопляне

49.   Само това ли?? И след колко време има вероятност да ми дойде??

50.   Eee не мога да ти кажа със сигурност. Ако ти е дошъл скоро за първи път още не е се е регулирал напълно. При мен имьх случеи, закъсниаваше сьщо с по една седмица, пих сутрин и вечер по един аспирин за затопляне и ми дойде след два дена

51.   Еми при мен е малко по-сложно... имам приятел и... но вчера си направих тест и няма нищо, но пак не ми идва...

52.   Само Оргаметрил помага !!

1-50 от 133