Споделена история от Здраве

Винаги след футбол ме боли пъпа
Здравейте хора, аз съм на 18 и проблемът ми не е кой знае колко голям даже може да се каже че не е проблем, но все пак реших да ви попитам. Значи първо потърсих мнението на родителите ми, а също така и на баба и дядо, като по-възрастни и опитни от мен, но те не можаха да ми помогнат с нищо.

Та всеки път когато играя футбол, а то се случва всяка неделя, след това ме боли пъпа. Не е болка за умиране след 1-2 часа тя отминава, когато съм седнал ме боли по-малко даже в някои моменти изобщо, но когато се изправя получавам рязка болка, странното е че след всеки мач се получава едно и също. Все пак тука има всякакви хора и някои от вас може да ми каже нещо полезно на какво се дължи тази болка добре ли правя пренебрегвайки я и аз не знам. Обаче да ида на лекар за нещо подобно ми се струва тъпо. Нека първо разбера вашите мнения. На някой от вас случвало ли се е нещо подобно?

Коментари

1.   Трябва да те прегледа хирург. Първо питай личния си лекар, но задължително върви на преглед.

2.   Ако е по-ниско от пъпа, малко над слабините, значи са адукторите. Тъй наречената "футболна контузия". Най-добре е да почиваш известно време. Доста по-млад си от мен, значи и по-кратка почивка ще свърши работа. Обаче трябва да почиваш наистина пълноценно и без никакви натоварвания. Един месец трябва да е достатъчен, щом си само на 18. Аз съм на 32 и имам същата травма, ама май за мен се свърши с футбола в залата. Не ми минава и май ще се отказвам.

3.   Най-вероятно е от пренапрягането на коремните мускули, докато тичаш. Просто някои хора имат по-чувствителни нервни окончания. Възможно е също и далакът да се пренапълва с кръв за момента, това е физиологично, всички познават онази лека болка при по-голямо физическо натоварване. Тя постепенно отшумява и не е нещо опасно. Но ако продължително време този симптом не отминава, потърси лекар. Възможно е и да е друг проблем.

4.   Иди да те проверят за херния