Споделена история от Здраве

Прегърбена съм..
Здравейте на 18 години съм и съм прегръбена.. Ходя с присвити рамене напред и не се харесвам. Може ли това да се оправи, ако нося от тези корсетите, които опъват гърба назад? И има ли някакъв начин или упражнения за да се изправя.. Наистина е много грозно за едно младо момиче да е прегърбено, пролетта имам бал и искам да се коригирам до тогава.
Също леглото ми е с мек матрак и потъвам в него съответно даже спя присвита, това оказва ли влияние? Ще се радвам ако ми помогнете :)

Коментари

1.   Аз съм на 14 и също съм леко прегърбена. Като бях по-малка бях доста прегърбена и нашите ме водеха на някакви медицински упражнения за изправяне на гърба. Тези упражнения доста ми помогнаха и се изправих, но след време отново се прегърбих леко. Мога да ти препоръчам да вземеш една точилка и да си я сложиш на гърба, като я обхванеш с ръце. Тоест трябва точилката да ти е под мишниците. Това наистина помага стига да го правиш правилно. Докато седиш у вас и няма какво да правиш ти препоръчвам този метод. Желая ти успах!

2.   Първо, поздравления за желанието за позитивна промяна. Много се радвам, когато има хора, които се стремят в положителна посока. Аз не съм много вещ в тази област, но това, което имам като наблюдения е:
1) Братовчедка ми имаше лек проблем - ходеше на някаква профилактика, веднъж бях с нея. Там имаше много разнообразни упражнения, като най-силно впечатление ми направи това, че я караха да пази равновесие - това укрепвало някакви малки мускули на гърба, които отговарят за правилната стойка. Може да проучиш това и да правиш подобни упражнения - при братовчедката имаше ефект. Най-добре намери в интернет някакъв набор от упражнения.
2) Вземи си някаква гривна например и я носи - всеки път щом я погледнеш си спомняй за това, че трябва да стоиш изправена. Но и не прекалявай - недей да се изправяш прекалено много, защото изглежда странно. Просто се стреми да не изглеждаш прегърбена, без да минаваш в другата крайност и да се съвсем изпъчена.

3.   ходи изправена и прави лицеви опори, ще се оправиш.

4.   Упражнения, упражнения и пак упражнения и разбира се плуване.

5.   Мекият матрак оказва изключително голямо влияние. Трябва да спиш на колкото е възможно по-твърда повърхност. Обърни се към специалист в спортен диспансер в твоя град. Има лечебна гимнастика, която при редовно прилагане, може много да помогне. Ако няма такъв в града ти, можеш и в интернет да потърсиш консултация, има вече много сайтове, където работят страхотни специалисти. Препоръчвам ти BB Team. Прекрасен сайт, но консултациите са платени. Обезателно прави упражнението "котешки гръб" по много пъти всеки ден.

6.   Йогата много помага за изправяне на гърба, защото развива сила, гъвкавост и равновесие. Също може с книги на главата да ходиш, но това помага само временно. На мен тези упражнения навремето (ЛФК им викаха) не ми помогнаха, но с йогата има ефект.

7.   Мило момиче, ако чувстваш, че имаш гръбначно изкривяване, отиди на ортопед. Там ще те насочат какво точно да правиш. Ако само си леко с раменете напред значи гръбначните ти мусули не са в форма. това са малките мускулчета между ребрата на гърба ти. Мускулите който придържат гръбнака изправен се тренират най бързо с плуване. Но изправената стойка си е заучаване, затова гривната на №2 може да ти върши работа.
Матракът на който спиш не е от значение. Защото всеки матрак е направен за спане и надали има матрак направен да те изкривява. Повечето островитяни столетия са спали на хамак, това не ги е направило да ходят прегърбени. Преди 300 години цяла европа е спала на твърди дъски и въпреки това пак е имало прегърбени хора. Въобще не трябва да се влияеш от рекламите на матраци, приеми, че всеки иска да си продаде стоката, затова разправя, че неговата стока лекува, гръбначно изкривяване. Ако твоят матрак ти е удобен, значи е добър.

8.   Здравейте, аз сам момче на 16 години искам да ви попитам виждам, че се подгърбвам и тръгнах на фитнес, това ще помогне ли да се изправя и какви упражнения да правя?