Споделена история от Здраве

Скъсан презерватив, СПИН или СТРАХ напразно....
Здравейте! От 2 седмици не мога да си намеря място от притеснение надявам се да ми помогнете малко! Момче съм на 23 години. Преди около 2седмици за първи път правих секс само за една вечер с момиче, което не познавам. Никога не съм си лягал с жена, която не познавам добре, преди тази случка. Бях пийнал доста сложих си презерватив, но той се скъса по време на акта и ме притеснява, че не го смених веднага, а съм направил няколко прониквания без презерватив преди да сложа нов, заради пияната ми тиква.. От 3 дена имам температура между 36. 9 до 37. 2, и се чувствам отпаднал, четох по форумите че такава температура се наблюдава при ХИВ. След 2 дена ще ходя да си направя тест за Спин, дай Боже да е отрицателен и след 2 месеца ще си направя още един за да съм на 100% сигурен. Имам ли повод да се треса от притеснение? Колко процента е вероятността да съм лепнал тази болест, ако момичето я е имала? Благодаря Ви предварително :)))

Коментари

1.   долкото знам симптомите не се проявят толкова бързо, даже мисля, че е възможно дори след години, но не мога да гарантирам, така съм чувала... успех дано всичко е наред!

2.   Напълно достоверен резултат за СПИН можеш да получиш след не по-малко от 6 месеца. Дори и да си го лепнал, изследването няма да покаже нищо, защото тази болест има период (началния), когато вирусът не се открива в кръвта с никакви тестове. Почети малко в нета за т. н. "прозоречен период". Обикновено става въпрос за три месеца, но по последни данни са 6. Така че, ако наистина искаш верен резултат, едва тогава ще можеш да си сигурен напълно.

3.   Я, стига си се филмирал! Най-вероятно е нищо да ти няма. Рано е за тест за спин. Температурата ти може да е от 100 други неща, обаче като се побъркваш така ще си скапеш нервната система. Информирай се колко време трябва да мине от рисковия контакт, за да отчете тестът вярно. Спин едва ли си лепнал, но се ослушвай за нещо друго.

4.   Можете ли да ми кажете първите симптоми след колко време се появяват?

5.   От 2. Няма правило, което да важи за всички. Зависи от нивото на имунитет на организма в момента на заразяването. Инфекции на гърлото, обриви, температура могат да се появят още в първите месеци, но причината за тях може и да е съвсем друга, не се паникьосвай. Просто изчакай тези месеци, а ако нямаш търпение, иди поне след 4, минимум. Иначе просто няма смисъл да разчиташ на достоверен резултат. Не си мисли, че си заразен, макар че наистина това не може да се изключи, особено, ако момичето е имало много партньори. В България СПИН все още не е така масов, както в други държави, все пак темповете на разпространение са доста по-бавни от други държави. Но това не значи, че го няма. Бъди разумен от тук нататък.

7.   Аз съм автора на темата днес си направих теста за спин след 3 седмици и половина. Пуснах си и пълна кръвна картина. Ходих при личната лекарка направи ми кардиограма, мери ми кръвното и ми каза че единствено имам зачервено гърло, аз си бях внушил, че имам подути лимфни възли оказа се, че и това го нямам. Каза ми да спра да се притеснявам защото е възможно от това да вдигам тази температура. Камък ми падна от сърцето, но след 2 месеца пак ще си направя тест за ХИВ

8.   За ХИВ не се шашкай, но се провери за разни гадинки- трихомони, ХПВ, хламидия... и се успокой, всичко се лекува

9.   Хубавото е, че си взел мерки навреме. Каквото и да е ще се оправи :). А температурата до 37. 5 не се брои за висока температура :)

10.   Пак съм аз вече минава 4 седмица и мисля, че полудявам... температурата си ми седи 37 градуса, по цял ден си пипам лимфните възли и вече мисля, че са ми увеличени в дясно на шията. Ходих при личната лекарка отново, но тя ми каза, че съм психясал вече и ми изписа хапчета за нерви. Чувствам се постоянно отпаднал, нямам апетит никакъв и само черни мисли са ми в главата, вече мисля, че и ставите ме болят

11.   2, 5. Ох, мили човече, ей това ти е най-голямото наказание - мъките на съвестта и ужасяващия СТРАХ! Повярвай ми, знам за какво говориш, аз минах по този път. Съвсем същия! Месеци наред прекарах като теб. Иди на още двама лекари, нека и те да си кажат мнението. И ако и те мислят същото, успокой се вече... поне до след 4-5 месеца. 245

12.   А също така ми расте и мъдрец от няколко месеца, но не ме боли изобщо. Все пак се съмнявам от него да подържам толкова ниска температура

13.   Как пък не се намери един човек да му каже, че 37 градуса се води за нормална Човешка температура. Ти гледай да нямаш 35, че тогава имаш поводи за притеснение. А тая дето си клатил, сигурно го е правила с презервативи, така че няма от какво да се плашиш.

14.   Здравейте на всички. Аз съм момиче на 26 г. моите оплаквания се появиха след 2-рата седмица след орален контакт (друг не е имало). До днес минаха вече 10 седмици аз продължавам да се чувствам зле като симптомите, които имам са най -различни. Изчетох каква ли не информация, форуми, сайтове, но навсякъде инфото е различно. Първо започнаха да ме болят мускулите и ставите, седмица по късно температура около 37 градуса(само през деня) вечер се нормализира. На няколко пъти през този период, гадене, разстройство почти постоянна липса на апетит. Искам да отбележа, че и цикъла ми закъсня с 14 дни. В момента болките в мускулите продължават като се проявяват периодично и се местят(в крака ръце, гръб врат ) много странно никога не съм се чувствала така. Естествено притеснянията са ми за Хив. Искам да отбележа, че съм писала и по други форуми да не се чудите, ако ви се струва познато. Искам да кажа на автора и на другите потребители, че правих тест след 31 и 62 дни след контакта и бяха отрицателни и тъкмо се поуспокоих и от достоверен източник разбрах, че бързите тестове в Кабкисите са некачествена партида и не показват достоверен резултат. И в момента пак съм в една безизходица. В момента реален резултат ще покажат САМО тестове с кръв от вената. И тъй като Кабкиса в моя град не предлага такива ще ходя в частна лаборатория, но ще чакам да минат 12 седмици (т. е още 2), защото тогава вече след 12-та седмица резултатата е сигурен. Много ме е страх моля ви дайте някакъв съвет какво да очаквам. Благодаря!

15.   2, 5. Ей, човече, да не вземеш да повярваш на тоя 13, че 37 било нормална температура! Глупости! И на момичето от 14 казвам - хора, проверете се след 4-5 месеца и то в сертифицирана лаборатория, ако искате да сте напълно сигурни.

16.   След 4 седмица и половина си направих този бързия тест в Кабкис и се оказа отрицателен. Казаха ми след 6 седмица от контакта пак да отида. А аз продължавам да си вдигам температурата след 4 следобяд до към 10 часа вечерта. При ХИВ температурата може ли да спада? Или постоянно си я подържа човек?

17.   Здравей аз съм номер 14 прочети какво съм писала. Значи и аз имах подобен проблем с температура повече от 2 седмици от 11-12 часа сутрин до към 17 ч следобед се дигаше до към 37. 2-37. 3 и после се нормализира много е странно и другите ми оплаквания дето съм ги писала. Всичко започна след половин месец след рисков контакт. Вече минаха малко повече от 10 седмици и досега не мога да разбера какво е. Притесненията са ми за Хив, а тестовете ми на 31 и 62 са отрицателни, но в последствиеразбрах, че са неточни и дефектни някви некачествени били тези бързите с кръв от пръста, направо вече ще се побъркам и аз. Сега чакам да станат 12 седмици (тогава вече би трябвало да е сигурен теста, но ще правя с кръв от вената ). Препоръчвам ти и на теб такъв, метод Елайза се казва, той е по точен. Успех и ми стискай палци и на мен!

18.   До 17 Стискам палци, всичко да е наред и да изкараме празниците, като обикновенните нормални хора, а не да си натоварваме само мозъците. :))))

19.   ! 5, не ми викай "тоя", а почети повече! Невежеството ти е повод за много смях и съжаление. Да се иследва, негова си е работа, но не бъди толкова сигурен в знанията си на теория. Ето ти научно доказателство:
Нормалната телесната температура при човека се поддържа в относително постоянни нива - между 36. 5-37. 5 С.

За какво трябва да ти го копирам това, ти да не си малко дете, че да не провериш, че чак и тоя ще ми вика. Такива коментари ви показват и колко "голямо" ви е ЕГН-то.