Споделена история от Здраве

Шал на носа
Здравейте, искам да събера мнения за слагането на шала на носа и устата с цел дишане на затоплен въздух в студа. Откакто се помня по цяла зима ходя опакована с много дебели дрехи и винаги слагам шала на носа и го увивам по два пъти даже. Толкова съм му свикнала, че ако пробвам да го сваля усещам въздуха страшно леден, дори и ако не е толкова студено. Вие слагате ли шала на носа и ако да как ви се отразява това? Изнежващо ли е?

Коментари

1.   Ами аз не го правя от както поотраснах хаха. Не е лошо да се пазиш, мен лично малко ме е срам да ходя така опакована. И предполагам, че е изнежващо, но след като на теб ти е добре, какво ти пука.

2.   Това не е полезно, защото хубаво дишаш топло, но тоя въздух се спарва и се развиват много микроби. Другото е, че се изнежваш по този начин.
Scream`

3.   И аз си слагам шала до носа и изглеждам като някоя гангстерка :D И се чувствам секси, защото само хубавите ми очи се виждат... А пък и момчетата с шалове са много готини :D;P

4.   И аз вдигам винаги шала на носа за да ми е по-топло и заради вирусите. От ранна есен до късна пролет се увивам в топъл вълнен шал. Мисля, че не е толкова изнежващо, харесва ми пък и навън никой не може да ме познае:))) Така, че аз съм ЗА.

5.   Виж сега, няма нищо лошо. Полезно е, НО.. При теб това ми изглежда, като някаква параноя, да не би да вдишаш страшния леден въздух, което води до много изнежване. Повярвай ми!

Дишай през носа! Остави таблетка Исла-мус да ти се топи в устата, докато ходиш, заметни шала САМО веднъж - не боли! ЧИСТИЯТ въздух помага. Ползвай шал в студено време, а не постоянно. Пролетната сутрин не е студена, няма нужда от шал!

7.   Винаги съм си слагала шала на носа и никога не ме е било срам. Чувствам се някак по-защитена и изолирана от неприятни погледи, пък и е по-топло и комфортно. Това е чарът на сезона - да сме дебело облечени и пак да излизаме навън, а не само да стоим вкъщи до печката.

8.   И аз си слагам шала на носа в най-големия студ, когато ако не съм го сложила, се смръзва за 5 мин. и почва да тече. Да, пази и от вируси, зарази и т. н.
С шала изглеждам като мюсюлманка от тези най-забулените, и затова на улицата съм получавала много очудени погледи от хората, все едно са видяли талибан :)

9.   И аз ходя с дебел шал на носа и шапка до очите защото имам хроничен синузит и студова алергия. Това няма лечение и иска само много пазене, така, че не мога и да си помисля да сваля шала и съм така опакована от октомври до април. Свикнала съм и не ми пречи изобщо, а от това, че хората ме гледат странно изобщо не ми пука. Толкова много хора навън виждам с шалове на носа, че това е нещо нормално, така, че слагай си го винаги - хем ще те пази и от вирусите, хем дишаш топъл въздух.

10.   Зиморничава съм и също като теб си нося шала вдигнат на носа. Според мен не е изнежващо, по скоро предпазва от мръсния въздух и от вирусите, пък и топли много на лицето. В автобуса също не го свалям.

11.   Цяла зима съм с шал на носа също като теб. И на дъщеря ми казвам да го слага, но тя не ще. Много хубаво правиш като се пазиш от ледения въздух - браво!

12.   Все си мислех, че само аз си слагам шала на носа а то колко хора имало:) Цяла зима имам стена от вълна пред лицето и също както авторката съм свикнала много с шала и го махам чак края на март. Навличам се като цяло много дебело, предпочитам да ми е топло и да се изпотя отколкото да ми стане дори леко студено. Не мисля, че се изнежвам така, просто обичам да ми е топло както много други хора...

13.   Обичам да ми е топло и често слагам шала на носа, навличам се много дебело и съм като подарък опакована през зимата. Детето ми също е винаги с шал на носа, даже не иска да го маха и в по-топло време, толкова му е свикнала. Подкрепям всички които мислят за здравето си и се обличат дебело през зимата с шалове, шапки, пухенки, вълнени клинове и всичко което топли много.

14.   Хубаво правите, че слагате шала на носа. Аз също съм така цяла зима, и на детето го слагам винаги като излизаме навън. Всички в семейството сме оборудвани с огромни и дебели вълнени шалове и ги омотаваме през лицето като излизаме навън. Друго си е да дишаш затоплен въздух през шала, комфортно и приятно е.

15.   В този студ съм опакована като пакет, шала на носа и шапката до очите, и пак ми е студено, не смея да се задържам навън за повече време. Гледам, че масово повечето хора се увиват здраво и са с вълнени шалове и шапки, хубаво е, че се пазим:)

16.   Толкова е студено, че 90% от хората навън са увити с шалове на носа, включително и аз, много по комфортно е да се диша в шал и пази от вируси. Обличайте се топло за да не настивате.

17.   От няколко дни и аз ходя опакована с шал на носа, защото имам проблеми със синузита. Днес няколко човека ме изгледаха доста странно, но не се впечатлявам особено. Здравето преди всичко.

18.   Всеки път като излизам си слагам шала върху носа и виждам все повече хора да го правят, което е хубаво и съветвам всички да го правят. Опаковам се здраво и гледам през цепката между шала и шапката. Така се чувствам по-защитена от студа и от любопитните погледи също.

19.   Аз също си покривам лицето (и устата, и носа) с шал, както и нося често втори шал на шията, нося и шапка с наушници, ката на мен ми е студено най-вече на лицето. Интересното е, че за разлика от другите не ми е толкова студено на ръцете, та ходя без ръкавици (аз си топля ръцете по-добре държейки ги в джобовете на палтото / балтона без ръкавици, отколкото да ги държа навън с ръкавици.

21.   Задължително слагам дебел шал върху носа и устата през цялата зима и дишам в шала. Харесва ми, топли ми лицето, предпазва. Все повече хора виждам да го правят и така трябва да бъде, здравето е най-важно.