Споделена история от Здраве

Продължението на "Родих и се превърнах в чудовище''
И така пиша за да предупредя някои бъдещи майки.
В предишния разказ споделих проблема си и намерих отговора а той е: ВИСОКИ НИВА НА ХОРМОНА ТСХ това е хормон на щитовидната жлеза оказа се че качвам килограми подпухвам и погрознявам и уморявам заради това :)
Максималната стойност е 4 а мойта е 98 и с това искам да кажа на жените ако напълнявате бързо без причина чувствате се уморени подути, изнервени, плаче ви се може да се касае за високи нива на този хормон изследвайте особенно ако не сте раждали защото ако не се стабилизират нивата може да не можете да забременеете.

Коментари

1.   Мерси, че сподели. Оправяй се :)

2.   И КАКВО Е ЛЕКАРСТВОТО ЗА РЕГУЛИРАНЕ НА ТОЗИ ХОРМОН И ВЕРОЯТНО ОТСЛАБВАНЕ

3.   Номер 2, като не разбираш, не пиши глупости!

Аз имам заболяване на щитовидната жлеза, което, когато не се лекува води до завишени нива на тсх. Лечението се състои в контролирано от ендокринолог ежедневно приемане на предписана пак от лекаря доза тироксин. Това е хормон, който се приема на хапчета. Аз го пия от 10 години, за да контролирам болестта си. Тя е вродена, не се лекува, но може да се държи в приемливи граници.

По едно време бях попаднала на опаковка или даже повече фалшив тироксин. Т. е., ти си мислиш, че си пиеш хормона, но в действителност не е така... в този период започнах скоростно да трупам килограми и да подпухвам. Лекарката като ме видя, веднага ме прати на изследвания и се оказа, че нивата ми пак са се завишили. Цяла година се лекувах докато нивата се нормлизират. Сега тепърва ще започна и да свалям килограми.

Това е ХОРМОН! Не може и не бива да се пие безразборно и без лекарско предписание, защото е ОПАСНО! Става дума за меикамент, а не за хапче за отслабване!

Авторке, успех в нормализирането на фигурата! Щом се лекуваш, ще стане!

B. M.

4.   Смятам, че темата е доста полезна. Много жени след раждането веднага се комплексират, че не са толкова слаб колкото са били и отдават това на бременносттта и натрупаните килограми през тези 9 месеца. Хубаво е да се знае, че може да има и други причини и колкото по-рано човек си направи изследвания, толкова по-добре.
Аз също намирам коментара на номер 2 за неудачен. Една моя позната без да е раждала имаше проблеми с хормоните и натрупа килограми като следвствие и като й се нормализираха хормоните смъкна.
Ана

5.   Номер 3 - защо си толкова нападателна, номер 2 просто пита? Не виждам смисъл от заяждане?

6.   Номер 5, прав/а си, малко попресилих, но самата мисъл, че някой би могъл да се тъпче с хормони, за да отслабне, ми се видя потресаваща. Най-ме ужаси идеята, че от този коментар (некомпетентен и изписан само с главни букви), могат да се подведат и други хора и в желанието си да станат по-красиви по уж "лесен" начин, сериозно да навредят на здравето си, защото на много места продават тироксин и без рецепта.

B. M.

7.   А защо се тъпчете с хормони?

Заболяванията на щитовидната жлеза не са просто ей така. Те идват отнякъде.

Я се опитайте да завъртите главата наляво или надясно. Направете упражнеия за врата, каквито ви дойдат на ума.
Вашата щитовидна жлеза е толкова "заклещена", че не може да функционира правилно.

Правете бавни въртения, наклони, извивки на врата.
Японките стимулират щитовидната си жлеза всяка сутрин с допит на пръстите от ляво и дясно.
Не е трудно.
Ориентирайте се към такива знания.
Иначе е яд.
С най-добри пожелания.